Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Poddasza
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

Publikacje / Poddasza

 
Energooszczędność w standardzie - okna dachowe FAKRO FTP-V U4     [ 17.05.2017 ]

Okna dachowe FTP-V firmy Farko zostały wzbogacone o superenergooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U4. Dzięki zastosowaniu nowego pakietu szybowego uzyskano współczynnik Uw okna o wartości 1,1 W/m²K, który spełnia Warunki Techniczne na 2021 rok.

Wnętrza na poddaszu. Jak zaplanować kuchnię na poddaszu?     [ 17.05.2017 ]

Ciemne i zapomniane poddasza przechodzą obecnie swój renesans. Szeroka gama produktów do okien dachowych FAKRO pozwala na wypełnienie wnętrza dużą ilością naturalnego światła. To właśnie światło jest głównym projektantem wnętrz, kreuje ono przestrzeń przyczyniając się do stworzenia ciepłego mieszkania na niewielkiej powierzchni pod dachem. Podczas planowania przestrzeni kuchennej na poddaszu musimy wziąć pod uwag

Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni     [ 15.05.2017 ]

Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie – to główne zalety nowego okna dachowego VELUX GLU, które dostępne jest w podstawowej ofercie firmy od kwietnia.

Wykorzystanie poddasza budynku na cele mieszkalne     [ 08.05.2017 ]

Poddasze jest przestrzenią między dachem a jego najwyższym stropem. Stąd budynek zakończony stropodachem nie posiada poddasza - najwyższy jego strop posiada określoną konstrukcję i pełni funkcję stropu i dachu. Każde poddasze jest inne, zależy od rodzaju dachu i zastosowanej konstrukcji więźby dachowej. W przypadku więźby dachowej z drewna, największe możliwości wykorzystania kubatury poddasza na mieszkanie, daje więźba o konstrukcji krokwiowej (rys. 1) i krokwiowo- jętkowej (rys. 2). Są to konstrukcje, w których nie ma na poddaszu takich elementów konstrukcyjnych jak: płatwie, kleszcze i słupy, które są przeszkodą w swobodnym kształtowaniu przestrzeni mieszkalnej poddasza.

FAKRO stawia na energooszczędność i ekologię     [ 20.04.2017 ]

FAKRO, wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych, dbając o każdy detal swoich innowacyjnych rozwiązań nie pomija tak ważnego aspektu, jakim jest ekologia. Producent skupia się przede wszystkim na świadomym działaniu na rzecz ochrony środowiska. Zarówno produkty FAKRO, jak i proces ich produkcji, są energooszczędne i ekologiczne. Ekologiczna postawa wyraża się także poprzez pozyskiwanie surowców, głównie drewna z lasów o planowanej gospodarce leśnej, wykorzystywanie w procesie produkcji naturalnych, ekologicznych produktów oraz racjonalną gospodarką odpadami.

Pierwsza na rynku wentylacja z rekuperatorem do okien dachowych     [ 24.01.2017 ]

Firma VELUX wprowadza do oferty nowy, zaawansowany technologiczne i energooszczędny produkt do okien dachowych – naokienną wentylację VELUX z rekuperatorem. To pierwsze takie rozwiązanie na rynku, które oferuje wiele korzyści dla użytkowników – odzysk ciepła, wysoką wydajność wymiany powietrza oraz ochronę przed hałasem.

Wybieramy okna dachowe cz. 1. Rodzaje okien     [ 07.09.2016 ]

Okna dachowe to bezsprzecznie najskuteczniejsze sposób na doświetlenie poddasza - przepuszczają nawet do 50% więcej światła od okien pionowych (lukarny). Jednak jakie okno wybrać? Czy wystarczy nam tylko funkcja uchylania? Czy może jednak funkcja obrotowa, która umożliwia łatwe umycie okna, będzie nam potrzebna? A może okno ma jednocześnie pełnić funkcję wyłazu na dach? Czy też chcemy wykorzystać ścianę kolankową i dzięki temu zyskać więcej światła naturalnego w pomieszczeniu i lepszy widok na okolicę?

Mieszkać na poddaszu - wentylacja     [ 03.08.2016 ]

Poddasze jest wspaniałą przestrzenią do mieszkania ale pod warunkiem, że zostało do tego celu odpowiednio przygotowane. To zaś oznacza nie tylko zagwarantowanie odpowiedniej wysokości pomieszczeń, ale przede wszystkim komfortu cieplnego i akustycznego oraz optymalnej wentylacji.

Dom z poddaszem - krok po kroku     [ 03.11.2015 ]

Tajemniczy pokój na poddaszu to marzenie prawie każdego dziecka. Budowa domu z zagospodarowaną przestrzenią pod skosami to jednak spore wyzwanie. Zmienna wysokość i nierówne sufity wprowadzają wiele ograniczeń. Co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na budowę poddasza?

Trzy sposoby na balkon na każdym poddaszu     [ 25.08.2015 ]

Balkon na każdym poddaszu, niezależnie od konstrukcji dachu, to dziś nie tylko marzenie mieszkańców poddasza, ale i realna szansa na odrobinę luksusu, piękny widok i możliwość korzystania ze świeżego powietrza i uroków lata na swoim tarasie. Wszystko to dzięki nowoczesnym oknom dachowym.

  (1) 2 3 4 5 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt