Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Poddasza
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

Publikacje / Poddasza

 
Ciepłe dachy i poddasza     [ 21.10.2008 ]

Ze względu na rosnące koszty energii poszukujemy energooszczędnych rozwiązań. Myślimy o budowie ciepłych, energooszczędnych domów. Poszukujemy projektów, które gwarantować będą niskie koszty eksploatacji. Coraz częściej interesujemy się budownictwem niskoenergetycznym, a nawet pasywnym. Takie budynki powinny charakteryzować się m.in. dobrze izolowanymi przegrodami budowlanymi, czyli ciepłymi ścianami, dachem, oknami, podłogą na gruncie.

Ocieplanie stropów płytami lamellowymi PAROC CGL 80 i PAROC CGL 80c     [ 22.08.2008 ]

Płyty lamellowe z wełny kamiennej PAROC są doskonałymi produktami do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej stropów piwnic lub garaży. Prostopadły układ włókien do powierzchni czołowych zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość na rozciąganie. W przypadku płyt PAROC CGL 80 i PAROC CGL 80c dopiero działanie siłą powyżej 80 kPa może spowodować jej uszkodzenie.

Doskonały produkt PAROC do systemów ociepleniowych (bezsiatkowych) stropów nad pomieszczeniami nieogrzewanymi     [ 21.08.2008 ]

Oprócz typowych płyt lamellowych do izolacji betonowych stropów metodą BSO (metoda lekka mokra) takich jak PAROC CGL 80 i PAROC CGL 80c, firma Paroc Polska posiada również w swojej ofercie płyty lamellowe z wełny kamiennej PAROC o nazwie handlowej PAROC CGL 20cy. Jest to doskonały produkt do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej betonowych stropów piwnic, garaży podziemnych i przejazdów.

Poddasze użytkowe czy strych     [ 20.03.2008 ]

Poddasze użytkowe czy strych? Problem ten powrócił po kilku dziesięcioleciach i tylko z pozoru wydaje się prosty do rozstrzygnięcia. W okresie PRL-u nie istniał, jako że budownictwo jednorodzinne (również wiejskie) ograniczono do wyboru z kilku "powtarzalnych projektów typowych". Za nowoczesny uważano budynek o sześciokątnej bryle i płaskim, krytym papą dachu. Dopiero powrót swobody tworzenia postawił przed projektantami, architektami i inwestorami problem wyboru. O kształcie i obrazie architektonicznym budynku decydują, w miejsce rozporządzenia władzy, umiejętności i wiedza projektanta. Często w wyborze między poddaszem użytkowym, a niezamieszkałym strychem przesądza wielkość posiadanej przez inwestora działki.

Izolacja termiczna dachów stromych w przypadku adaptacji poddaszy nieużytkowych na cele mieszkaniowe     [ 15.01.2008 ]

Głód mieszkaniowy spowodował, że wiele osób decyduje się na zakup nieużytkowych strychów w starych kamienicach i ich remont.

Miraflex - Poczuj jego ciepło     [ 15.01.2008 ]

MIRAFLEX - numer 1 wśród materiałów termoizolacyjnych. Ten nowy rodzaj włókna szklanego, wynaleziony przez firmę Owens Corning, doskonale nadaje się zarówno do izolacji termicznej, jak i akustycznej.

Jak wykorzystać poddasze na cele mieszkaniowe?     [ 15.01.2008 ]

O zagadnieniach nurtujących czytelników odpowiada Andrzej Andrychowski – doradca do spraw technicznych firmy VELUX, produkującej okna do poddaszy.

Popraw swój dach     [ 15.01.2008 ]

Dachy skośne są tradycyjnym elementem polskiego krajobrazu. Dachówki, łupki, gont pokrywają dachy polskich domów w miastach i na wsi, w każdym regionie kraju. Skąd się bierze popularność tego rozwiązania budowlanego?

O nietypowym docieplaniu stropodachów     [ 15.01.2008 ]

Analizę efektywności docieplenia różnych fragmentów stropodachu przeprowadzono na przykładzie V-kondygnacyjnych budynków typu OW-1700, OWT-67 i Wk-70, które zostały wybudowane w Koninie w latach siedemdziesiątych.

poprzednia 1 2 3 4 (5)  

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt