Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Poddasza
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

Publikacje / Poddasza

 
Kołnierz EHV-AT Thermo     [ 10.02.2010 ]

Nowy uniwersalny kołnierz uszczelniający EHV-AT Thermo z dodatkową termoizolacją jest doskonałym systemowym rozwiązaniem gwarantującym szczelne i ?ciepłe? połączenie okna z połacią dachu. Kołnierz uszcelniający EHV-AT Thermo umożliwia docieplenie okien dachowych ponad poziomem łat.

Okno obrotowe FTT Thermo     [ 10.02.2010 ]

Nowe superenergooszczędne okno dachowe FTT Thermo to okno o specjalistycznej i nowatorskiej konstrukcji, zapewniające dużą oszczędność energii cieplnej.

THERMOREFLEX - nowe oblicze ocieplania     [ 01.09.2009 ]

Oszczędności wynikające z termomodernizacji starych budynków są odczuwalne już w pierwszych miesiącach po przeprowadzeniu robót. Niestety ocieplanie popularną metodą nie zawsze jest możliwe. Materiały izolacyjne nowej generacji THERMOREFLEX firmy Tegola nie wymagają kosztownej ingerencji w zewnętrzną powłokę budynku.

Ochrona przed hałasem na poddaszu     [ 12.03.2009 ]

Pomieszczenia na poddaszu użytkowym muszą być chronione przed uciążliwym hałasem dobiegającym z zewnątrz oraz przed dźwiękami wytwarzanymi przez ludzi, pracujące sprzęty i instalacje. Ważna jest zarówno izolacja ścian działowych oraz podłogi, jak i połaci dachowych. Odpowiednie zabezpieczenie tych ostatnich pozwala na wyeliminowanie ryzyka przenoszenia do wnętrz dźwięków wytwarzanych szczególnie przez padające krople deszczu.

Dyfuzja pary wodnej w połaci dachowej     [ 12.03.2009 ]

Dyfuzja wywołana jest różnicą ciśnień cząstkowych pary wodnej. Różnica ta wynika zarówno z różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku jak również z różnicy zawartości pary wodnej w powietrzu. Zjawisko to może mieć niekorzystny wpływ na żywotność konstrukcji dachowej.

Przytulne poddasze     [ 02.03.2009 ]

Poddasze nie musi być stryszkiem lub graciarnią. Można je zamienić w atrakcyjną i w pełni funkcjonalną część domu, sympatycznie powiększając tym samym przestrzeń mieszkalną.

Folie zwiększają energooszczędność budynków     [ 07.01.2009 ]

Energochłonność każdego budynku w bardzo dużym stopniu zależy od izolacyjności termicznej dachu. Dlatego ważne jest aby dach był szczelny i nie gromadził wilgoci napływającej z wnętrza budynku. Jest to problem wynikający z naturalnego kierunku ruchu ciepłego powietrza, które unosząc się przenosi duże ilości pary wodnej oraz ciepła w stronę dachu. Sama para wodna nie jest groźna dla termoizolacji i konstrukcji dachu.

Aktywne paroizolacje     [ 07.01.2009 ]

Jednym z najbardziej odpowiedzialnych elementów każdego domu, i jednocześnie bardzo złożonym, jest dach. Musi być trwały, estetyczny i zapewniać pełną izolację budynku przed wilgocią, jak również odpowiednią izolacyjność termiczną i akustyczną.

Izolacja termiczna poddasza użytkowego     [ 07.01.2009 ]

Współczynnik przenikania ciepła dachu nie może być większy niż 0,3 W/(m2K) w domach standardowych oraz 0,15 W/(m2K) w budynkach energooszczędnych. Termoizolacja jest niezbędna, by zapewnić w znajdujących się na poddaszu pomieszczeniach odpowiednią temperaturę i mikroklimat niezależnie od pory roku. Dzięki odpowiedniej grubości, poprawnie dobranej i starannie ułożonej warstwie termoizolacji, ciepłe powietrze nie będzie uciekać z ogrzewanych pomieszczeń, a zimą nie będą one zbyt nagrzane. Ponadto materiał izolujący termicznie pełni też funkcję izolacji akustycznej, minimalizując uciążliwość hałasów wywoływanych wiatrem, deszczem itp.

Izolacja termiczna poddasza nieużytkowego     [ 07.01.2009 ]

Poddasze nieogrzewane nieużytkowe nie wymaga wykonania izolacji termicznej połaci dachowych ani ścianek kolankowych - byłoby to nieekonomiczne pod względem inwestycyjnym i eksploatacyjnym. Ociepla się strop ostatniej kondygnacji. Zaletą tego rozwiązania są relatywnie niskie koszty oraz łatwość wykonania. Niezbędne jest zapewnienie wentylacji całej przestrzeni - w zależności od kształtu dachu: poprzez montaż elementów wentylacyjnych w połaci albo poprzez pozostawienie szczelin wentylacyjnych. Dzięki temu mamy pewność, że przestrzeń poddasza będzie sucha i przewiewna.

poprzednia 1 2 (3) 4 5 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt