Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Konstrukcje
 

 

 

Publikacje / Konstrukcje

 
Rodzaje dachów na dom     [ 09.11.2017 ]

To, jaki dach na dom wybieramy, zależy nie tylko od indywidualnych upodobań czy stylu architektonicznego projektu domu, ale także od ustalonych dla danego regionu warunków zabudowy, dominującego w danym miejscu klimatu, zakładanego stopnia energooszczędności domu oraz oczywiście od budżetu inwestycji. Wybór rodzaju dachu decyduje o walorach estetycznych i funkcjonalnych, wyznaczając między innymi możliwość użytkowego wykorzystania poddasza oraz sposób jego aranżacji.

Płyty na dach - rozwiązania Pfleiderer     [ 10.05.2017 ]

Jednym z kluczowych elementów, świadczących o wysokich parametrach energetycznych domu jest dach - sposób wykonania jego pokrycia, a także jakość i rodzaj zastosowanych materiałów. Najbardziej tradycyjnym typem pokryć dachowych jest poszycie sztywne, które przy dachach o kącie nachylenia mniejszym niż 10-20° jest rozwiązaniem niezbędnym. Najszybciej i najłatwiej wykonać je z płyt budowlanych.

Wilgotność drewna więźby dachowej a jej stabilność i trwałość użytkowa     [ 08.05.2017 ]

Drewno lite i jego tworzywa drewnopochodne posiadają własności higroskopijne i anizotropowe, dlatego ich parametry techniczne, wytrzymałościowe są zależne od kształtowania się jego wilgotności. By wyroby z drewna litego, w tym szczególnie elementy konstrukcyjno-nośne więźby dachowej, w trakcie wykonania i ich użytkowania, spełniały najwyższe parametry techniczne należy przestrzegać ważny wymóg technologiczny tj. utrzymania ich w stałej wymaganej wilgotności, tzw. wilgotności technicznej, równoważnej do otoczenia. Nie przestrzeganie tego wymogu zawsze powoduje w drewnie zmiany wymiarowe. Zachwianie się równowagi higroskopijnej drewna do warunków klimatycznych jego otoczenia, szczególnie w czasie użytkowania, uruchamia jego anizotropię tj. pęcznienie, kiedy pobiera parę wodną z otoczenia, lub kurczenie się gdy wysycha.

Drewniane dachy paraboliczno-hiperboliczne     [ 08.05.2017 ]

Powierzchnia paraboliczno-hiperboliczna to taka, która powstaje w wyniku przesuwania paraboli skierowanej wierzchołkiem w dół po paraboli skierowanej wierzchołkiem w górę. Powierzchnia ta ma formę siodła lub łęku konia. Z takiej powierzchni można czterema prostymi liniami wytyczyć jej fragment, który ogranicza powierzchnię rzutu zbliżonego do kwadratu. Daje to możliwość konstruowania dachów przykrywających obiekty z prostymi krawędziami ścian.

Konstrukcja dachu w drewnianym budownictwie szkieletowym     [ 07.05.2017 ]

Dach powinien pokrywać budynek na całej powierzchni. Jeżeli elementy budynku wystają ponad dach, dach winien okalać te elementy i przekrywać pozostałą część budynku. Wymagania dotyczą konstrukcji dachów powszechnie stosowanych w budownictwie jednorodzinnym.

Płyta, która nie boi się wilgoci - StyleBoard MFD.RWH na poszycie dachu     [ 06.04.2017 ]

Obawa przed brakiem odporności na działanie wilgoci to najczęściej wymieniany argument przeciwko zastosowaniu w budownictwie płyt drewnopochodnych. Pfleiderer stworzył receptę na ten problem - płytę StyleBoard MDF.RWH, która została zaprojektowana z myślą o poszyciach ścian i dachów w warunkach wilgotnych.

Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!     [ 13.11.2016 ]

Postaw na gwarancję pewnego dachu i wszystkich elementów konstrukcyjnych! Zabezpiecz drewno przed działaniem organizmów osłabiających jego strukturę i wybierz TYTAN Professional Impregnat do drewna z linii NW. Do wyboru, w zależności od naszych potrzeb mamy trzy impregnaty:  Impregnat do więźby dachowej NW, do drewna konstrukcyjnego NW oraz najbardziej wydajny i uniwersalny impregnat NW, wszystkie dostępne w  koncentracie.

Typy dachów skośnych - dla każdego coś pięknego     [ 18.04.2016 ]

Nie bez powodu mówi się, że dach to piąta elewacja. Dachy spadziste, nazywane inaczej wysokimi lub stromymi, charakteryzują się niekwestionowanym urokiem. Z rąk architektów otrzymują niepowtarzalne kształty, często decydujące o wyjątkowym charakterze całego domu. Bez względu na to, czy decydujemy się na gotowy projekt, czy podejmujemy wyzwanie zlecając wykonanie projektu indywidualnego – wygląd dachu pozostaje kwestią naszej decyzji. A możliwości jest sporo.

Dom z poddaszem - krok po kroku     [ 02.11.2015 ]

Tajemniczy pokój na poddaszu to marzenie prawie każdego dziecka. Budowa domu z zagospodarowaną przestrzenią pod skosami to jednak spore wyzwanie. Zmienna wysokość i nierówne sufity wprowadzają wiele ograniczeń. Co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na budowę poddasza?

Niezwykłe projekty wybitnych architektów na RIFF 2015 – relacja z konferencji     [ 15.10.2015 ]

12 października w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Architektury RIFF 2015 – Dachy, Fasady, Izolacje. Na spotkaniu najwybitniejsi architekci europejscy zaprezentowali najlepsze projekty, zrealizowane w ostatnim czasie – projekty nagrodzone w konkursach międzynarodowych, projekty wyjątkowe i innowacyjne. W konferencji udział wzięło ok. 200 architektów z 10 krajów.

  (1) 2 3 4 5 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt