Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Konstrukcje
 

 

 

Publikacje / Konstrukcje

 
Dom w góralskim stylu w pigułce     [ 21.09.2015 ]

Tradycyjny dom w góralskim stylu nie musi stać tylko na zboczu Gubałówki. Nie musi też kosztować majątku. Design w produkcji materiałów budowlanych odgrywa coraz większą rolę, dzięki czemu niebanalne projekty domów są już dostępne dla każdego. Inspiracja góralską architekturą może przynieść niesamowite efekty w każdym zakątku kraju.

Od czego zależy wielkość przestrzeni poddasza?     [ 16.04.2015 ]

To, jak duża będzie powierzchnia użytkowa na zaadaptowanym (albo nowym, wybudowanym zgodnie z projektem) poddaszu, zależy w dużej mierze od kształtu i kąta nachylenia dachu oraz wysokości i konstrukcji ścianki kolankowej. Zgodnie z przepisami, wysokość pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi musi wynosić średnio 2,2 m.

Mobilne budynki w konstrukcji modułowej – nowa jakość, innowacyjne rozwiązanie     [ 24.09.2014 ]

Konstrukcje modułowe to innowacyjne rozwiązanie w budownictwie, które stwarza nowe, rewolucyjne możliwości, jak nieograniczona mobilność - swobodne przemieszczanie budynków, czy możliwość ciągłej rozbudowy. Mobilne hotele, szkoły i restauracje to zupełnie nowa jakość, która zaczyna zdobywać zwolenników również na polskim rynku. Projekty lekkich modułowych konstrukcji mają szansę zrewolucjonizować dotychczasowe postrzeganie budynków.

Energooszczędne przegrody zewnętrzne     [ 07.07.2011 ]

Problem zmniejszenia strat ciepła w budynkach i uzyskania tą drogą oszczędności energii jest jak najściślej związany z efektywnością energetyczną przegród zewnętrznych. Wprawdzie drogi ucieczki ciepła z budynku wiodą także przez podłogę na gruncie oraz przez system wentylacji, to jednak dominująca część strat energii związana jest z obudową przestrzeni wewnętrznej budynków. Stąd też w budynkach energooszczędnych rola skutecznych pod tym względem przegród zewnętrznych jest niewątpliwie pierwszoplanowa.

Dach i jego kształty - konstrukcje dachów     [ 18.04.2011 ]

Kształt dachu zależy od wielu czynników, m.in. regionalnych uwarunkowań i preferencji, kształtu, formy i przeznaczenia budynku, otoczenia, w które obiekt musi zostać wkomponowany. Równie duży wpływ na jego wygląd mają architekt i inwestor, ich indywidualne upodobania, zapatrywania i oczekiwania, a w przypadku inwestora – również możliwości finansowe.

Długa żywotność drewna zapewniona. Tytan Professional Impregnat do więźby dachowej     [ 27.10.2009 ]

Drewno, jako materiał budowlany, posiada wiele zalet, jednak chronione w niewłaściwy sposób szybko ulega zniszczeniu. Aby przetrwało przez długie lata, należy używać tylko sprawdzonych środków do ochrony, takich jak Impregnat do więźby dachowej Tytan.

System PAROC FireSAFE     [ 03.05.2009 ]

Firma Paroc Polska wprowadziła do swojej oferty w 2009 roku nowy produkt o nazwie PAROC FPS 17. Jest to niepalna płyta z wełny kamiennej Paroc, przeznaczona do ochrony ogniowej konstrukcji stalowych.

Poddasza użytkowe i nieużytkowe budynku mieszkalnego a jego zabudowa     [ 05.01.2009 ]

Każdy budynek posiadający dach, posiada poddasze, które jest przestrzenią między dachem a jego najwyższym stropem. Tylko budynek zakończony stropodachem nie posiada poddasza, ponieważ najwyższy jego strop posiada odpowiednią konstrukcję, stanowi i pełni funkcję stropu i dachu. Stropodachy są pełne i dwudzielne tj. z przestrzenią wentylacyjną. Kształt i kubatura każdego poddasza jest inna i zależy od rodzaju zastosowanej konstrukcji więźby dachowej.

Mechanizacja prac ciesielskich na budowie     [ 14.11.2008 ]

W dobie obecnej techniki i technologii stosowanych w budownictwie, użycie drewna litego na elementy nośne w konstrukcjach inżynierskich stropów czy dachów ( fot. 1 ) budynków wymaga zmechanizowania wszelkich prac ręcznych, szczególnie związanych z obróbką drewna więźby dachowej. Dotyczy to takich prac jak powiększanie na grubość i szerokość elementów nośnych oraz ich łączenie w jeden układ konstrukcyjny- więźbę dachową.

Ochrona drewna i zwalczanie jego szkodników-owadów     [ 14.11.2008 ]

Do wad drewna zalicza się również te, które są spowodowane przez owady drewna. Polegają one na uszkodzeniu tkanki drzewnej w drewnie przez żer larwy owadziej i osobnika dorosłego w postaci doskonałej. Uszkodzenia drewna powstają w wyniku wydrążenia w drewnie korytarzy, tzw. chodników o różnej średnicy, kształcie i przebiegu.

poprzednia 1 (2) 3 4 5 następna



Nasze portale



Partnerzy

  Kontakt