Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Konstrukcje
 

 

 

Publikacje / Konstrukcje

 
Izoluj od dźwięków     [ 23.10.2008 ]

Nowością w tegorocznej ofercie Knauf Insulation są płyty z wełny drzewnej Heraklith BM, które zapewniają doskonałą izolację akustyczną.

Konstrukcje więżb dachowych z drewna     [ 25.09.2008 ]

Kształt dachu każdego domu zależy przede wszystkim od jego konstrukcji, szczególnie dotyczy to dachów wykonanych w konstrukcji szkieletowej z drewna.

Dekarze z wyobraźnią     [ 19.09.2008 ]

Przysłowiowy dach nad głową jest synonimem domu jako całości. Jego wytrzymałość podczas uderzenia gwałtownego wiatru decyduje o „być albo nie być” całego budynku. Zerwany dach to katastrofa budowlana i zniszczony dorobek całego życia.

Zastosowanie trzpieni dylatacyjnych Schöck SLD w projekcie Trzy Żagle w Gdańsku     [ 24.07.2008 ]

Ekonomiczne wykonawstwo z płaskimi stropami bez podciągów nie jest już wyłącznie stosowane w budownictwie przemysłowo-usługowym. Coraz częściej wykorzystuje się tę metodę także na osiedlach mieszkaniowych. W celu optymalnego wykorzystania powierzchni działki projektowane są tam wielostanowiskowe, czasami dwukondygnacyjne parkingi podziemne, które łączą po kilka budynków.

Stropy drewniane     [ 27.06.2008 ]

W historii budownictwa znane „od zawsze” i stosowane już przez pierwszych budowniczych. Często proste, wykonane intuicyjnie, bez obliczeń statycznych. Spełniały swoje zadanie w wiejskich chatach i jako dzieła sztuki ciesielskiej i rzeźbiarskiej do dziś rozdzielają kondygnacje królewskich pałaców. Od kilkudziesięciu lat projektowane i wykonywane z inżynierska dokładnością.

Podstawowe złącza ciesielskie w konstrukcjach więźby dachowej z drewna     [ 24.06.2008 ]

Dach każdego budynku spełnia ważne funkcje: zabezpiecza budynek przed opadami atmosferycznymi i wpływami termicznymi oraz decyduje o jego wyglądzie. Konstrukcja nośna dachu jest tak zaprojektowana , aby wytrzymała właściwe jego obciążenie oraz mogła przenosić siły obciążeniowe, powstałe na skutek ciężaru śniegu i parcia wiatrów

Drewno na konstrukcję więźby dachowej     [ 20.06.2008 ]

Drewno powinno się stosować wszędzie tam, gdzie jest to uzasadnione jego własnościami technicznymi. Jego racjonalne wykorzystywanie, szczególnie w budownictwie powinno zdążać do uzasadnionego pod względem wytrzymałości dalszego obniżania jego wymiarów, kosztem likwidacji wad technicznych, stosowania dokładnej obróbki mechanicznej i właściwej impregnacji chemicznej.

Modernizacja i rewaloryzacja budynków o konstrukcji drewnianej i jej skutki mykologiczne     [ 16.06.2008 ]

W ostatnim okresie wiele zniszczonych lub uszkodzonych obiektów drewnianych zyskuje nowego właściciela co często skutkuje modernizacją, a czasem także rewaloryzacją tych obiektów. Modernizacja polega wówczas na zmianie funkcji i estetyki pomieszczeń natomiast rewaloryzacja na przebudowie i nadaniu budynkom charakteru pałacowego lub turystycznego.

Zwieńczenia dachów, czyli... frontony, szczyty i attyki     [ 16.06.2008 ]

Fronton zamyka poddasze. Stosowany był już w Helladzie. Antyczny fronton miał kształt trójkąta. Podstawą trójkąta był główny gzyms. Dwa pozostałe boki obramowane były również gzymsami, aliści innymi – umiejscowionymi w linii nachylenia dachu dwuspadowego. W porządku doryckim stosunek wysokości frontonu do jego podstawy wynosił jak jeden do pięciu. Rzymianie używali innych proporcji

Impregnacja drewna więźby dachowej budynku     [ 13.06.2008 ]

Drewno jako surowiec organiczny, stanowi pełnowartościowy materiał budowlany gdy wykazuje normalne własności fizyczne, chemiczne i regularną budowę anatomiczną oraz jest odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi. Stąd szczególnie drewno elementów konstrukcyjnych więźby dachowej, zanim zostanie wmontowane w układ konstrukcyjny dachu, musi być starannie przygotowane.

poprzednia 1 2 (3) 4 5 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt