Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Poradnik
 

 

 

Publikacje / Poradnik

 
Uszczelnienie przestrzeni wokół newralgicznych elementów dachowych     [ 23.03.2015 ]

Jeżeli w dachu, który stanowi swego rodzaju parasol ochronny budynku, pojawią się ubytki, pęknięcia i punkty słabo chronione przed działaniem czynników zewnętrznych, to w konsekwencji ucierpi na tym cały dom. Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista Produktu firmy Den Braven, podpowiada, na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę podczas uszczelniania dachu i po jakie preparaty sięgnąć przy zabezpieczaniu okien, kominów, rynien i masztów antenowych.

Mech na dachówce. Jak poradzić sobie z tym uporczywym zjawiskiem?     [ 09.03.2015 ]

Jeśli w otoczeniu budynku czy bezpośrednio na pokryciu dachowym pojawią się sprzyjające warunki, zjawisko porastania mchem może wystąpić na każdym dachu niezależnie od rodzaju pokrycia – zarówno na dachówce betonowej, ceramicznej czy też pokryciu dachowym z blachy. Jak sobie z tym radzić?

Odśnieżanie dachu z głową – czyli jak zachować bezpieczeństwo i nie uszkodzić dachu     [ 22.01.2015 ]

Odśnieżanie dachu nie jest z pozoru trudnym zadaniem. Przystępując do odśnieżania myślimy o tym, aby zrobić to sprawnie i skutecznie. Należy jednak pamiętać, aby przy okazji nie uszkodzić dachu.

Pierwsza zima w nowym domu – na co zwrócić uwagę?     [ 21.01.2015 ]

Zanim z przerażeniem zaczniemy podsumowywać zużycie energii na ogrzewanie i martwić się, że został popełniony błąd na etapie projektowania instalacji CO – pamiętajmy: nowo wybudowane domy mają zazwyczaj większe zużycie ciepła, ponieważ mury adoptują się do nowych warunków. Dlatego ta pierwsza zima nie jest miarodajnym wyznacznikiem zużycia energii. Gorzej, jeżeli zaobserwujemy, że ciepło ucieka przez dach.

Reklamacja dachówki? Tak to możliwe.
Jak reklamować dachówki radzi SuperDekarz, Andrzej Bylski
    [ 07.01.2015 ]

Dachówki – jak każdy towar – podlegają reklamacji. Każdy producent indywidualnie ustala warunki i proces reklamacyjny, dlatego najlepiej zapoznać się z nim jeszcze zanim dokonamy zakupu dachówki...

Jak znaleźć dobrego dekarza?     [ 14.12.2014 ]

Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie stresu i potężnych nakładów energii a tym samym jak najbezpieczniej przejść etap budowy dachu, powinniśmy rozejrzeć się za wykwalifikowanym dekarzem. Najlepiej zrobić to jak najwcześniej, aby zarezerwować dogodny dla nas termin a także skorzystać z doświadczenia dekarza przy wyborze pokrycia dachowego. Obszerną bazę certyfikowanych dekarzy znajdziemy na portalu www.superdekarz.pl

Systemy rynnowe - przegląd. Porównanie ofert rynkowych     [ 18.11.2014 ]

Jakie rynny wybrać? Rynny z tworzywa sztucznego (PVC) czy rynny metalowe - stalowe, aluminiowe, a może tytanowo-cynkowe lub miedziane? W przeglądzie systemów rynnowych prezentujemy zestawienie danych technicznych systemów rynnowych dziewięciu wybranych, czołowych producentów. Porównujemy parametry techniczne 22 systemów rynnowych - w tym rynny z PVC i tworzyw akrylowych, rynny stalowe, rynny aluminiowe, rynny cynkowo-tytanowe oraz rynny miedziane.

Dach zabezpieczony na zimę     [ 20.10.2014 ]

Każde pokrycie wymaga regularnej konserwacji – zwłaszcza przed i po zimie. Jesień to najlepsza pora na przygotowanie dachu na nadchodzącą zmianę aury i jej niszczycielski wpływ na pokrycie dachu. Aby uniknąć problemów w postaci przecieków, należy zrobić dokładny przegląd stanu pokrycia dachowego.

Pod szklanym dachem     [ 25.09.2014 ]

W budynkach, w których nie można zastosować tradycyjnych okien, doskonale sprawdzą się różnego rodzaju przeszklenia dachowe. Pozwalają one nie tylko doprowadzić naturalne światło do wnętrza, ale i wzbogacają architekturę nowoczesnych domów. Prawdziwym testem dla tego typu konstrukcji jest okres jesienno-zimowy, kiedy to zostają wystawione na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak silny wiatr, deszcz czy śnieg. Problemów z przeciekaniem czy nawet konieczności wymiany przeszklonych elementów przekrycia dachowego można jednak uniknąć stosując systemowe, odpowiednio szczelne rozwiązania.

Mobilne budynki w konstrukcji modułowej – nowa jakość, innowacyjne rozwiązanie     [ 24.09.2014 ]

Konstrukcje modułowe to innowacyjne rozwiązanie w budownictwie, które stwarza nowe, rewolucyjne możliwości, jak nieograniczona mobilność - swobodne przemieszczanie budynków, czy możliwość ciągłej rozbudowy. Mobilne hotele, szkoły i restauracje to zupełnie nowa jakość, która zaczyna zdobywać zwolenników również na polskim rynku. Projekty lekkich modułowych konstrukcji mają szansę zrewolucjonizować dotychczasowe postrzeganie budynków.

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 (8) 9 10 11 12 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt