Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Poradnik
 

 

 

Publikacje / Poradnik

 
Jak prawidłowo wykonać ocieplenie poddasza?     [ 05.08.2015 ]

Jak powinno wyglądać ocieplenie poddasza – dach 2-spadowy, 3 pokoje, 1 łazienka, dach pokryty – deskowanie, papa, kontrłaty, blachodachówka? - pyta nasz Czytelnik.
Odpowiada ekspert – Tomasz Kwiatkowski, Doradca Techniczny ROCKWOOL Polska: - Obecnie najczęstszym rozwiązaniem ocieplenia poddasza, które wykonuje się zarówno dla dachu z pełnym deskowaniem jak i dachu porytego wiatroizolacją jest dwuwarstwowy układ ocieplenia. Trzeba jednak pamiętać, że wykonując ocieplenie poddasza z pełnym deskowaniem, czyli tzw. pokryciem szczelnym dla pary wodnej, trzeba bezwzględnie zachować nad ociepleniem ok. 3 do 6 cm szczeliny wentylacyjnej w celu uniknięcia kondensacji pary wodnej na deskowaniu...

Układanie dachówki karpiówki - detale wykonawcze     [ 29.07.2015 ]

Układanie dachówki ceramicznej karpiówki (wymiana pokrycia na nowe) na obiekcie zabytkowym (wymóg konserwatorski) - detale wykonawcze. Omawiane zagadnienia: 1. Zakres i sposób uszczelnienia styków „poziomych”, 2. Zakres i sposób uszczelnienia styków „pionowych”, 3. Czy różnicuje się rodzaje zapraw używanych do układania dachówki na zaprawie w zależności od miejsca, 4. Kiedy stosuje się uszczelnienie styków pionowych w postaci pasków z papy, 5. Czy to, że producenci pozostawiają w dachówkach po 2 otwory do wykonanie mocowania dachówek, wynika wyłącznie z sił ssania na dachu czy również z innych względów? - na pytania naszego Czytelnika odpowiedzi udzielił Konrad Zalewski, Menedżer Produktu ds. Pokryć Dachowych w firmie Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o.

Kształt i kolor. Jak dobrać dach stalowy do naszego domu?     [ 22.07.2015 ]

Inwestorzy wybierając projekt domu najczęściej sugerują się rozwiązaniami zaproponowanymi przez architekta, w tym i w kwestii wyboru pokrycia dachowego. Jednak pomimo że korzystamy z gotowego projektu, możemy przecież stworzyć własną wizję domu – inną niż sąsiad, który wybrał ten sam projekt co my. Jak się zatem do tego zabrać?

Jak dobierać okna dachowe do rodzaju i przeznaczenia pomieszczeń?     [ 06.07.2015 ]

Poddasza chętnie wykorzystujemy jako miejsca aranżacji pomieszczeń o najróżniejszych funkcjach – od garderoby, przez sypialnie i gabinety, po kuchnie oraz łazienki. Funkcjonalność tych przestrzeni zależy jednak w dużej mierze od ich odpowiedniego doświetlenia. Paweł Hryniewicz, Product Manager marki Roto, podpowiada, na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe, które najlepiej sprawdzą się w wybranych pomieszczeniach.

Dekarz potrzebny od zaraz. Jak znaleźć dobrego fachowca?     [ 09.06.2015 ]

Doświadczenie, umiejętności komunikacyjne, certyfikaty i dyplomy – czego powinniśmy oczekiwać od dekarza, który będzie kładł nam dach?

Dachy wielopłaszczyznowe. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?     [ 06.05.2015 ]

Stanowią idealne dopełnienie projektu domu. Ze względu na swoje walory estetyczne cieszą się sporą popularnością. Dachy wielopłaszczyznowe to dobre rozwiązania dla tych, którzy lubią łączyć funkcjonalność oraz ładny wygląd.

Wymiana dachu na starym budynku – zgodnie z prawem     [ 27.04.2015 ]

Wiosną to idealny czas na remont domu – warunki atmosferyczne sprzyjają wykonywaniu prac budowalnych na zewnątrz budynku. Właściciele starszych domów powinni sprawdzić, jaki jest stan techniczny pokrycia dachowego po minionej zimie. Może się okazać, że dach będzie wymagał naprawy, a jeśli nie spełnia norm bezpieczeństwa, to nawet całkowitej wymiany. W zależności od tego, jakie prace budowlane będą wykonane, należy zastosować odpowiednie procedury. 28 czerwca br. wejdą w życie nowe przepisy Prawa budowlanego, jednak do tego czasu musimy przestrzegać tych obowiązujących. Sprawdź, jak przeprowadzić wymianę dachu zgodnie z prawem i jakie kwestie wziąć pod uwagę.

Jaka zaprawa do uszczelnienia połaci z dachówki karpiówki?     [ 15.04.2015 ]

- Proszę o pomoc w określeniu prawidłowego sposobu uszczelnienia zaprawą połaci z dachówki karpiówki ułożonej w łuskę - rodzaj zaprawy, uszczelnienie styków - na obiekcie zabytkowym – pisze Czytelnik.
Jak prawidłowo uszczelnić pokrycie z dachówki karpiówki radzi SUEPRDEKARZ, Dariusz Nowicki - Mistrz Dekarski, właściciel firmy remontowo-budowlanej z Opola.

Czy przegląd dachu na wiosnę to obowiązek?     [ 08.04.2015 ]

Czy sezonowy przegląd dachu jest niezbędny, gdy dach nie przecieka i nie ma widocznie uszkodzonych dachówek ani rynien? O tym czy regularny przegląd dachu jest konieczny i na co zwrócić uwagę biorąc pod lupę dach opowiada SUPERDEKARZ, Łukasz Budzyński.

Jak prawidłowo zamontować blachodachówkę na dachu skośnym?     [ 02.04.2015 ]

Jednym z najważniejszych czynników, mających wpływ na prawidłowe funkcjonowanie i trwałość dachu, jest właściwe zamontowanie materiału pokryciowego. Jak prawidłowo zamontować blachodachówkę modułową na dachu skośnym...

poprzednia 1 2 3 4 5 6 (7) 8 9 10 11 12 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt