Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Poradnik
 

 

 

Publikacje / Poradnik

 
Polacy najczęściej wybierają rynny stalowe. Dlaczego?     [ 24.02.2016 ]

Wytrzymałe, wydajne oraz estetyczne – tak można scharakteryzować każdy rodzaj rynien dostępnych na rynku. Pytanie tylko, w jakim stopniu konkretne surowce, z których wykonane są systemy rynnowe, spełniają powyższe założenia? Dlatego opinii eksperta poddaliśmy orynnowanie stalowe, najchętniej wybierane przez Polaków w ciągu minionego roku. O to, co skłania inwestorów do zakupu systemów ze stali, zapytaliśmy Magdalenę Gardyłę, eksperta z firmy Galeco.

Dekarze na dach – jak wybrać odpowiednią firmę?     [ 24.02.2016 ]

Przed nami wiosna, czyli okres, kiedy pogoda pozwala nam na kontynuowanie lub rozpoczęcie wszelkich prac budowlanych. Zwłaszcza tych, które dzieją się na wysokości – czyli na dachu. Wybór odpowiedniej ekipy nie jest łatwy, a to przecież jedna z kluczowych kwestii – pokrycie ma nam posłużyć na lata. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze dekarza.

Jak zaoszczędzić podczas budowy domu?     [ 10.02.2016 ]

Oszczędzanie można zacząć już na etapie projektowania. Nie może się ono jednak odbywać kosztem jakości materiałów użytych do budowy. Doświadczona ekipa budowlana i wysoka jakość produktów pomogą uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z eksploatacją i ewentualnym remontem budynku.

Design w budownictwie – ukłon w stronę tradycji i inspiracja nowoczesnością     [ 29.12.2015 ]

Design to pojęcie, które nie jest obce w budownictwie. Wydawać by się mogło, że w tej kwestii pozostają nam jedynie klasyczne i masowo powielane koncepcje, jednak rozwiązań, po które możemy sięgnąć jest mnóstwo. Dotyczy to również takich elementów jak rynny, czy pokrycie dachowe – mogą one wyróżniać się innowacyjnością, niepowtarzalną fakturą, a przede wszystkim w pełni spełniać swoje funkcje.

Dlaczego niektóre mieszkania są zimne?     [ 16.12.2015 ]

W mroźne dni marzymy o zaszyciu się w domowym zaciszu z kubkiem herbaty. Niektóre mieszkania są jednak bardzo zimne i wymagają ciągłego docieplania. Czasami problem tkwi w szczegółach i można w łatwy sposób mu zaradzić.

Oddychający dach. Kiedy należy zamontować dachówki wentylacyjne?     [ 25.11.2015 ]

Czy dachówki wentylacyjne to konieczność? W jakiej ilości i w jakim miejscu należy je zainstalować? Co inwestor powinien wiedzieć ustalając listę produktów potrzebnych do budowy dachu? Porady udziela Jerzy Łączyński, SUPERDEKARZ – uczestnik ogólnopolskiego programu dla najlepszych dekarzy.

Jak samemu zabezpieczyć oberwane lub uszkodzone rynny?     [ 24.11.2015 ]

Okres jesienny obfituje w silne wiatry i gwałtowne opady deszczu. Te zjawiska atmosferyczne mogą doprowadzić do nieoczekiwanego zniszczenia systemu rynnowego chroniącego nasz dom. Jak przygotować się do tego okresu i samemu zabezpieczyć rynny zanim zjawi się specjalista?

Nie daj się zimie – zabezpiecz swój dach     [ 23.11.2015 ]

Budowa domu nie kończy się w momencie, kiedy postawimy dach, zamontujemy okna i zaczniemy aranżować wnętrza. Dom to swego rodzaju obowiązek, który wymaga stałego nadzoru. Zwłaszcza teraz, kiedy zbliża się sezon zimowy obfity w trudne warunki atmosferyczne – deszcz, mróz i przede wszystkim śnieg. Dlatego zadbaj o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców i już teraz zabezpiecz odpowiednio swój dach.

Co jest najważniejsze podczas wyboru systemu rynnowego - jakość, cena, czy może gwarancja?     [ 23.11.2015 ]

Budowa domu do długofalowy proces w trakcie którego trzeba ustalić priorytety i zagospodarować finanse na realizację swojego projektu. O pewne rzeczy należy zadbać odpowiednio wcześniej. Do takich należy właśnie wybór systemu rynnowego, przez większość uważany za temat bardzo odległy. Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego elementu wykończenia. Czy inwestorzy powinni kierować się tylko ceną?

Dom z poddaszem - krok po kroku     [ 02.11.2015 ]

Tajemniczy pokój na poddaszu to marzenie prawie każdego dziecka. Budowa domu z zagospodarowaną przestrzenią pod skosami to jednak spore wyzwanie. Zmienna wysokość i nierówne sufity wprowadzają wiele ograniczeń. Co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na budowę poddasza?

poprzednia 1 2 3 4 (5) 6 7 8 9 10 11 12 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt