Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Poradnik
 

 

 

Publikacje / Poradnik

 
Czy warto uszczelniać membrany dachowe?     [ 08.06.2010 ]

Pokrycie dachowe to jeden z newralgicznych punktów, którego szczelność bezpośrednio przekłada się na bilans energetyczny budynku. Wykorzystanie dobrych jakościowo folii czy membran dachowych to jednak nie wszystko. Konieczne jest zastosowanie profesjonalnych taśm do sklejania i reperacji, które połączą pokrycie w jedną, zwartą całość.

ABC termomodernizacji. Krótki przewodnik po inwestycji termomodernizacyjnej, również dla właścicieli domów jednorodzinnych     [ 28.02.2010 ]

Czy obawiasz się, że przez długą i mroźną zimę wkrótce skończą Ci się zapasy węgla zgromadzone na cały sezon grzewczy? A może rachunki za ogrzewanie gazem Twojego domu dawno już przekroczyły zaplanowane na zimę wydatki?

Jak usunąć stary silikon?     [ 10.02.2009 ]

Silikony to doskonałe środki uszczelniające, głównie ze względu na ich niezwykłą elastyczność. Zdarza się jednak, że po pewnym czasie żółkną lub pokrywają się pleśnią, tracąc swoje walory estetyczne. Wtedy musimy zrobić remont.

Koza na piedestale     [ 19.11.2008 ]

Nie ma chyba przyjemniejszego sposobu na długie i chłodne jesienno-zimowe wieczory, niż relaks w domowym zaciszu przy blasku ognia, którego ciepło miło grzeje, a widok relaksuje. Najprostszym sposobem uzyskania takiego stanu w naszym mieszkaniu jest instalacja wolnostojącego pieca kominkowego, tak zwanej kozy.

Pierwsze takie wytyczne     [ 11.09.2008 ]

„Technika zamocowań. Wytyczne doboru łączników do montażu stalowych blach profilowanych dachów i ścian”, wyd. Stowarzyszenie DAFA, Zielona Góra 2008

Budować bez rozwodu     [ 12.08.2008 ]

Jak ognia należy unikać budowania domu, kiedy w naszym związku nie układa się. Tego typu przedsięwzięcia w momencie, gdy przechodzimy choćby najmniejszy kryzys, to niemal pewna katastrofa ? ostrzegają specjaliści.

Komin - kropka nad i     [ 22.06.2008 ]

Komin pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak - ciekawie wykończony - może być ozdobą domu. Jeśli chcemy, by cieszył on nasze oczy przez dobrych kilka lat, do wykończenia kominowych ścian musimy użyć jak najtrwalszych materiałów.

Ocieplenie garażu strychu warte     [ 02.06.2008 ]

W domach jednorodzinnych niepodpiwniczonych pomieszczenie nad garażem pełni często rolę strychu. Kłopot w tym, że jego podłoga jest zwykle zimna, nawet jeżeli garaż jest ogrzewany. A wystarczyłoby ocieplić garażowy sufit, by na strychu zrobiło się przytulniej.

Radiestezja w budownictwie     [ 14.01.2008 ]

Przed wpływem zakłóceń radiestezyjnych w większości wypadków można się zabezpieczyć, i to dość skutecznie. Najłatwiej przeprowadzić ekranowanie w samotnie stojącej willi, trochę trudniej w tzw. segmencie, a najwięcej problemów występuje przy ekranowaniu mieszkań w blokach.

Jak i od kogo kupować ceramikę dachową?     [ 14.01.2008 ]

Czy warto kupować ceramikę dachową? Odpowiedź jest prosta: zdecydowanie tak. Z kilku powodów. Po pierwsze: jest to materiał o bardzo długiej tradycji, a więc sprawdzony, powszechnie akceptowany, o niepowtarzalnych efektach architektonicznych. Doskonale opanowana technologia wytwarzania, ekologiczny surowiec, ciekawe wzornictwo, proste wykonawstwo pokrycia, trwałość - oto argumenty nie do podważenia.

poprzednia 3 4 5 6 7 8 9 10 11 (12)  

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt