Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Poradnik
 

 

 

Publikacje / Poradnik

 
Co warto wiedzieć o budowie dachu?     [ 21.03.2016 ]

Dach stanowi wizytówkę domu. Jednak dach to nie tylko kwestia estetyki budynku, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i wydajności energetycznej. Na które z jego elementów należy zwrócić szczególną uwagę?

Pokrycia dachowe. Od czego zależy właściwy dobór materiałów na dachy i jakie rozwiązania oferuje nam rynek?     [ 21.03.2016 ]

Osoby planujące budowę domu mają do wyboru kilka podstawowych materiałów służących jako pokrycie dachowe. Do najbardziej popularnych należą: dachówki (ceramiczne i cementowe); gonty papowe i drewniane, strzechy oraz łupki. Osobną kategorię stanowią pokrycia z blachy (stalowe, aluminiowe oraz tytanowo-cynkowe). Czym się jednak kierować przy wyborze i zakupie

WARSTWY - DACHY I ŚCIANY nr 1/2016 - teraz do pobrania w wersji pdf bezpłatnie     [ 15.03.2016 ]

1 lutego ukazało się najnowsze wydanie kwartalnika WARSTWY - DACHY I ŚCIANY. W numerze m.in. rozmowa z arch. Dorotą Szlachcic nt. projektu słynnego Afrykarium we Wrocławiu, pierwszego oceanarium w Polsce, największego w Europie oraz jedynego na świecie w całości poświęconego Afryce " Poduszki nad Afryką". Autorka projektu zdradza wiele szczegółów wcześniej niepublikowanych na temat pracy nad projektem i przeciwności, z jakimi musiano zmagać się podczas realizacji projektu. Godnym uwagi artykułem naukowym jest obszerny materiał "Ściany zewnętrzne budynków w standardzie niskoenergetycznym - wybrane aspety projektowe" (dr. inż. Krzysztof Pawłowski), w którym zestawiono wymagania przepisów prawnych w zakresie ochrony cieplno-wilgotnościowej przegród zewnętrznych budynków projektowanych i modernizowanych. Do szczegółowej analizy wybrano ściany zwnętrzne budynku. Ponadto, ...

Rynny ukryte w elewacji
Rozmowa z Jakubem Szeligą, specjalistą ds. systemu Galeco BEZOKAPOWY
    [ 02.03.2016 ]

Nowoczesne bryły budynków, często z dachami dwuspadowymi bez okapu, to nadal innowacyjne rozwiązania. Wybiera je coraz większy procent inwestorów zainspirowanych wizjami architekta. Choć obecne trendy są chłonne na nowoczesność i prostotę, budzą jednak szereg pytań związanych m.in. z chowaniem systemu rynnowego w elewacji. Postanowiliśmy więc zapytać o opinię Jakuba Szeligę z firmy Galeco.

Kupujemy dom z rynku wtórnego – na co zwrócić uwagę?     [ 24.02.2016 ]

Kupno domu z rynku wtórnego ma jedną główną zaletę: na wprowadzenie się nie musimy czekać miesiącami. Ma również pewną wadę – nie wiemy z jakich materiałów został wybudowany i w jakim jest obecnie stanie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Polacy najczęściej wybierają rynny stalowe. Dlaczego?     [ 24.02.2016 ]

Wytrzymałe, wydajne oraz estetyczne – tak można scharakteryzować każdy rodzaj rynien dostępnych na rynku. Pytanie tylko, w jakim stopniu konkretne surowce, z których wykonane są systemy rynnowe, spełniają powyższe założenia? Dlatego opinii eksperta poddaliśmy orynnowanie stalowe, najchętniej wybierane przez Polaków w ciągu minionego roku. O to, co skłania inwestorów do zakupu systemów ze stali, zapytaliśmy Magdalenę Gardyłę, eksperta z firmy Galeco.

Dekarze na dach – jak wybrać odpowiednią firmę?     [ 24.02.2016 ]

Przed nami wiosna, czyli okres, kiedy pogoda pozwala nam na kontynuowanie lub rozpoczęcie wszelkich prac budowlanych. Zwłaszcza tych, które dzieją się na wysokości – czyli na dachu. Wybór odpowiedniej ekipy nie jest łatwy, a to przecież jedna z kluczowych kwestii – pokrycie ma nam posłużyć na lata. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze dekarza.

Jak zaoszczędzić podczas budowy domu?     [ 10.02.2016 ]

Oszczędzanie można zacząć już na etapie projektowania. Nie może się ono jednak odbywać kosztem jakości materiałów użytych do budowy. Doświadczona ekipa budowlana i wysoka jakość produktów pomogą uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z eksploatacją i ewentualnym remontem budynku.

Design w budownictwie – ukłon w stronę tradycji i inspiracja nowoczesnością     [ 29.12.2015 ]

Design to pojęcie, które nie jest obce w budownictwie. Wydawać by się mogło, że w tej kwestii pozostają nam jedynie klasyczne i masowo powielane koncepcje, jednak rozwiązań, po które możemy sięgnąć jest mnóstwo. Dotyczy to również takich elementów jak rynny, czy pokrycie dachowe – mogą one wyróżniać się innowacyjnością, niepowtarzalną fakturą, a przede wszystkim w pełni spełniać swoje funkcje.

Dlaczego niektóre mieszkania są zimne?     [ 16.12.2015 ]

W mroźne dni marzymy o zaszyciu się w domowym zaciszu z kubkiem herbaty. Niektóre mieszkania są jednak bardzo zimne i wymagają ciągłego docieplania. Czasami problem tkwi w szczegółach i można w łatwy sposób mu zaradzić.

poprzednia 1 2 3 4 (5) 6 7 8 9 10 11 12 13 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt