Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Poradnik
 

 

 

Publikacje / Poradnik

 
Dachy wielopłaszczyznowe. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?     [ 06.05.2015 ]

Stanowią idealne dopełnienie projektu domu. Ze względu na swoje walory estetyczne cieszą się sporą popularnością. Dachy wielopłaszczyznowe to dobre rozwiązania dla tych, którzy lubią łączyć funkcjonalność oraz ładny wygląd.

Wymiana dachu na starym budynku – zgodnie z prawem     [ 27.04.2015 ]

Wiosną to idealny czas na remont domu – warunki atmosferyczne sprzyjają wykonywaniu prac budowalnych na zewnątrz budynku. Właściciele starszych domów powinni sprawdzić, jaki jest stan techniczny pokrycia dachowego po minionej zimie. Może się okazać, że dach będzie wymagał naprawy, a jeśli nie spełnia norm bezpieczeństwa, to nawet całkowitej wymiany. W zależności od tego, jakie prace budowlane będą wykonane, należy zastosować odpowiednie procedury. 28 czerwca br. wejdą w życie nowe przepisy Prawa budowlanego, jednak do tego czasu musimy przestrzegać tych obowiązujących. Sprawdź, jak przeprowadzić wymianę dachu zgodnie z prawem i jakie kwestie wziąć pod uwagę.

Jaka zaprawa do uszczelnienia połaci z dachówki karpiówki?     [ 15.04.2015 ]

- Proszę o pomoc w określeniu prawidłowego sposobu uszczelnienia zaprawą połaci z dachówki karpiówki ułożonej w łuskę - rodzaj zaprawy, uszczelnienie styków - na obiekcie zabytkowym – pisze Czytelnik.
Jak prawidłowo uszczelnić pokrycie z dachówki karpiówki radzi SUEPRDEKARZ, Dariusz Nowicki - Mistrz Dekarski, właściciel firmy remontowo-budowlanej z Opola.

Czy przegląd dachu na wiosnę to obowiązek?     [ 08.04.2015 ]

Czy sezonowy przegląd dachu jest niezbędny, gdy dach nie przecieka i nie ma widocznie uszkodzonych dachówek ani rynien? O tym czy regularny przegląd dachu jest konieczny i na co zwrócić uwagę biorąc pod lupę dach opowiada SUPERDEKARZ, Łukasz Budzyński.

Jak prawidłowo zamontować blachodachówkę na dachu skośnym?     [ 02.04.2015 ]

Jednym z najważniejszych czynników, mających wpływ na prawidłowe funkcjonowanie i trwałość dachu, jest właściwe zamontowanie materiału pokryciowego. Jak prawidłowo zamontować blachodachówkę modułową na dachu skośnym...

Uszczelnienie przestrzeni wokół newralgicznych elementów dachowych     [ 23.03.2015 ]

Jeżeli w dachu, który stanowi swego rodzaju parasol ochronny budynku, pojawią się ubytki, pęknięcia i punkty słabo chronione przed działaniem czynników zewnętrznych, to w konsekwencji ucierpi na tym cały dom. Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista Produktu firmy Den Braven, podpowiada, na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę podczas uszczelniania dachu i po jakie preparaty sięgnąć przy zabezpieczaniu okien, kominów, rynien i masztów antenowych.

Mech na dachówce. Jak poradzić sobie z tym uporczywym zjawiskiem?     [ 09.03.2015 ]

Jeśli w otoczeniu budynku czy bezpośrednio na pokryciu dachowym pojawią się sprzyjające warunki, zjawisko porastania mchem może wystąpić na każdym dachu niezależnie od rodzaju pokrycia – zarówno na dachówce betonowej, ceramicznej czy też pokryciu dachowym z blachy. Jak sobie z tym radzić?

Odśnieżanie dachu z głową – czyli jak zachować bezpieczeństwo i nie uszkodzić dachu     [ 22.01.2015 ]

Odśnieżanie dachu nie jest z pozoru trudnym zadaniem. Przystępując do odśnieżania myślimy o tym, aby zrobić to sprawnie i skutecznie. Należy jednak pamiętać, aby przy okazji nie uszkodzić dachu.

Pierwsza zima w nowym domu – na co zwrócić uwagę?     [ 21.01.2015 ]

Zanim z przerażeniem zaczniemy podsumowywać zużycie energii na ogrzewanie i martwić się, że został popełniony błąd na etapie projektowania instalacji CO – pamiętajmy: nowo wybudowane domy mają zazwyczaj większe zużycie ciepła, ponieważ mury adoptują się do nowych warunków. Dlatego ta pierwsza zima nie jest miarodajnym wyznacznikiem zużycia energii. Gorzej, jeżeli zaobserwujemy, że ciepło ucieka przez dach.

Reklamacja dachówki? Tak to możliwe.
Jak reklamować dachówki radzi SuperDekarz, Andrzej Bylski
    [ 07.01.2015 ]

Dachówki – jak każdy towar – podlegają reklamacji. Każdy producent indywidualnie ustala warunki i proces reklamacyjny, dlatego najlepiej zapoznać się z nim jeszcze zanim dokonamy zakupu dachówki...

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 (8) 9 10 11 12 13 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt