Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Poradnik
 

 

 

Publikacje / Poradnik

 
Budowa energooszczędnego domu nie musi być droga     [ 15.11.2011 ]

Budowa energooszczędnego domu nie musi być kosztowna. Aby zrealizować inwestycję, możemy skorzystać z preferencyjnych kredytów i innych programów wspierających ekologiczne budownictwo. Dzięki temu zyskamy podwójnie ? ciepły, ekologiczny i tani w eksploatacji dom oraz pieniądze zaoszczędzone na rachunkach za ogrzewanie.

Wybieramy podwieszane płyty sufitowe     [ 26.10.2011 ]

Niepalność, dźwiękochłonność, odporność na działanie wilgoci i na rozwój niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów to najważniejsze właściwości sufitów podwieszanych wykonanych ze skalnej wełny mineralnej skalnej. Nic dziwnego, że są coraz częściej montowane w biurach oraz budynkach użyteczności publicznej.

Jak poprawnie zaprojektować i wykonać dach płaski? - nowe wytyczne DAFA     [ 26.10.2011 ]

DAFA DP 2.01.Wytyczne do projektowania i wykonywania dachów z izolacją wodochronną - wytyczne dachów płaskich to nowa publikacja autorstwa specjalistów zrzeszonych przy Stowarzyszeniu Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA. Publikacja jest już 14 pozycją Stowarzyszenia, będącą aktualizacją oraz uzupełnieniem I ich wydania z 2009r, opracowaną przez Ryszarda Klatt przy współpracy zespołu redakcyjnego w osobach: Maciej Borodzicz, Paweł Fiszer, Brunon Gogol, Andrzej Wdowiak.

Prawdziwie bezpieczny dach     [ 26.10.2011 ]

Można powiedzieć, że dach to synonim bezpieczeństwa. Dlatego warto sprawić, aby był taki w praktyce. Wykonanie go z najlepszych gatunkowo i bezpiecznych materiałów to podstawa bezpieczeństwa.

Na co zwracać uwagę przy zakupie działki budowlanej?     [ 09.06.2011 ]

Co jest podstawą przy budowie domu? Oczywiście, działka. Warto więc poświęcić chwilę i przemyśleć zakup danego terenu ? szczególnie pod względem budowlano-użytkowym.

Wymień dach na nowy     [ 30.03.2011 ]

Naprawa czy wymiana dachu jest konieczna nie tylko wtedy, gdy zaczyna przeciekać, ale również wówczas gdy chcemy poprawić jego wygląd, zaadoptować strych na pomieszczenia mieszkalne czy pozbywamy się z dachu szkodliwego azbestu.

Idzie kominiarz po drabinie. Systemy komunikacji dachowej     [ 28.02.2011 ]

Idzie kominiarz po drabinie, fiku-miku już w kominie. Żeby podobnie jak w dziecięcej wyliczance, kominiarz mógł bez żadnych przeszkód dostać się do komina, należy pamiętać o zamontowaniu na dachu wygodnego i bezpiecznego sytemu komunikacji.

Zadbaj o dach na wiosnę     [ 28.02.2011 ]

Zimny wiatr, opady śniegu i deszczu właściwie za nami. To, co wpływa negatywnie na stan połaci dachowej. Dlatego tak istotny jest regularny przegląd dachu.
Właśnie teraz, gdy po mroźnej, śnieżnej zimie, mogło dojść do jego uszkodzenia. Pamiętajmy, że zlekceważenie nawet drobnych usterek może spowodować trwałe uszkodzenie konstrukcji dachu. A co za tym idzie, narazić nas na spore koszty. Aby bez obaw wkroczyć w nowy wiosenny sezon, wykonajmy generalny przegląd dachu.

Idzie kominiarz po drabinie     [ 28.02.2011 ]

Idzie kominiarz po drabinie, fiku-miku już w kominie. Żeby podobnie jak w dziecięcej wyliczance, kominiarz mógł beż żadnych przeszkód dostać się do komina, należy pamiętać o zamontowaniu na dachu wygodnego i bezpiecznego sytemu komunikacji.

Cztery pory roku budowy domu     [ 22.07.2010 ]

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważny jest kalendarz przy budowie domu. Właściwe rozplanowanie prac i podzielenie ich na pory roku, to zaoszczędzony czas i brak późniejszych rozczarowań.

poprzednia 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (11) 12 13 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt