Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Konstrukcje
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

Publikacje / Konstrukcje

 
Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!     [ 14.11.2016 ]

Postaw na gwarancję pewnego dachu i wszystkich elementów konstrukcyjnych! Zabezpiecz drewno przed działaniem organizmów osłabiających jego strukturę i wybierz TYTAN Professional Impregnat do drewna z linii NW. Do wyboru, w zależności od naszych potrzeb mamy trzy impregnaty:  Impregnat do więźby dachowej NW, do drewna konstrukcyjnego NW oraz najbardziej wydajny i uniwersalny impregnat NW, wszystkie dostępne w  koncentracie.

Typy dachów skośnych - dla każdego coś pięknego     [ 19.04.2016 ]

Nie bez powodu mówi się, że dach to piąta elewacja. Dachy spadziste, nazywane inaczej wysokimi lub stromymi, charakteryzują się niekwestionowanym urokiem. Z rąk architektów otrzymują niepowtarzalne kształty, często decydujące o wyjątkowym charakterze całego domu. Bez względu na to, czy decydujemy się na gotowy projekt, czy podejmujemy wyzwanie zlecając wykonanie projektu indywidualnego – wygląd dachu pozostaje kwestią naszej decyzji. A możliwości jest sporo.

Dom z poddaszem - krok po kroku     [ 03.11.2015 ]

Tajemniczy pokój na poddaszu to marzenie prawie każdego dziecka. Budowa domu z zagospodarowaną przestrzenią pod skosami to jednak spore wyzwanie. Zmienna wysokość i nierówne sufity wprowadzają wiele ograniczeń. Co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na budowę poddasza?

Niezwykłe projekty wybitnych architektów na RIFF 2015 – relacja z konferencji     [ 16.10.2015 ]

12 października w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Architektury RIFF 2015 – Dachy, Fasady, Izolacje. Na spotkaniu najwybitniejsi architekci europejscy zaprezentowali najlepsze projekty, zrealizowane w ostatnim czasie – projekty nagrodzone w konkursach międzynarodowych, projekty wyjątkowe i innowacyjne. W konferencji udział wzięło ok. 200 architektów z 10 krajów.

Dom w góralskim stylu w pigułce     [ 22.09.2015 ]

Tradycyjny dom w góralskim stylu nie musi stać tylko na zboczu Gubałówki. Nie musi też kosztować majątku. Design w produkcji materiałów budowlanych odgrywa coraz większą rolę, dzięki czemu niebanalne projekty domów są już dostępne dla każdego. Inspiracja góralską architekturą może przynieść niesamowite efekty w każdym zakątku kraju.

Od czego zależy wielkość przestrzeni poddasza?     [ 17.04.2015 ]

To, jak duża będzie powierzchnia użytkowa na zaadaptowanym (albo nowym, wybudowanym zgodnie z projektem) poddaszu, zależy w dużej mierze od kształtu i kąta nachylenia dachu oraz wysokości i konstrukcji ścianki kolankowej. Zgodnie z przepisami, wysokość pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi musi wynosić średnio 2,2 m.

Mobilne budynki w konstrukcji modułowej – nowa jakość, innowacyjne rozwiązanie     [ 25.09.2014 ]

Konstrukcje modułowe to innowacyjne rozwiązanie w budownictwie, które stwarza nowe, rewolucyjne możliwości, jak nieograniczona mobilność - swobodne przemieszczanie budynków, czy możliwość ciągłej rozbudowy. Mobilne hotele, szkoły i restauracje to zupełnie nowa jakość, która zaczyna zdobywać zwolenników również na polskim rynku. Projekty lekkich modułowych konstrukcji mają szansę zrewolucjonizować dotychczasowe postrzeganie budynków.

Energooszczędne przegrody zewnętrzne     [ 08.07.2011 ]

Problem zmniejszenia strat ciepła w budynkach i uzyskania tą drogą oszczędności energii jest jak najściślej związany z efektywnością energetyczną przegród zewnętrznych. Wprawdzie drogi ucieczki ciepła z budynku wiodą także przez podłogę na gruncie oraz przez system wentylacji, to jednak dominująca część strat energii związana jest z obudową przestrzeni wewnętrznej budynków. Stąd też w budynkach energooszczędnych rola skutecznych pod tym względem przegród zewnętrznych jest niewątpliwie pierwszoplanowa.

Dach i jego kształty - konstrukcje dachów     [ 19.04.2011 ]

Kształt dachu zależy od wielu czynników, m.in. regionalnych uwarunkowań i preferencji, kształtu, formy i przeznaczenia budynku, otoczenia, w które obiekt musi zostać wkomponowany. Równie duży wpływ na jego wygląd mają architekt i inwestor, ich indywidualne upodobania, zapatrywania i oczekiwania, a w przypadku inwestora – również możliwości finansowe.

Długa żywotność drewna zapewniona. Tytan Professional Impregnat do więźby dachowej     [ 28.10.2009 ]

Drewno, jako materiał budowlany, posiada wiele zalet, jednak chronione w niewłaściwy sposób szybko ulega zniszczeniu. Aby przetrwało przez długie lata, należy używać tylko sprawdzonych środków do ochrony, takich jak Impregnat do więźby dachowej Tytan.

  (1) 2 3 4 5 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt