Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Konstrukcje
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

Publikacje / Konstrukcje

 
System PAROC FireSAFE     [ 04.05.2009 ]

Firma Paroc Polska wprowadziła do swojej oferty w 2009 roku nowy produkt o nazwie PAROC FPS 17. Jest to niepalna płyta z wełny kamiennej Paroc, przeznaczona do ochrony ogniowej konstrukcji stalowych.

Poddasza użytkowe i nieużytkowe budynku mieszkalnego a jego zabudowa     [ 06.01.2009 ]

Każdy budynek posiadający dach, posiada poddasze, które jest przestrzenią między dachem a jego najwyższym stropem. Tylko budynek zakończony stropodachem nie posiada poddasza, ponieważ najwyższy jego strop posiada odpowiednią konstrukcję, stanowi i pełni funkcję stropu i dachu. Stropodachy są pełne i dwudzielne tj. z przestrzenią wentylacyjną. Kształt i kubatura każdego poddasza jest inna i zależy od rodzaju zastosowanej konstrukcji więźby dachowej.

Mechanizacja prac ciesielskich na budowie     [ 14.11.2008 ]

W dobie obecnej techniki i technologii stosowanych w budownictwie, użycie drewna litego na elementy nośne w konstrukcjach inżynierskich stropów czy dachów ( fot. 1 ) budynków wymaga zmechanizowania wszelkich prac ręcznych, szczególnie związanych z obróbką drewna więźby dachowej. Dotyczy to takich prac jak powiększanie na grubość i szerokość elementów nośnych oraz ich łączenie w jeden układ konstrukcyjny- więźbę dachową.

Ochrona drewna i zwalczanie jego szkodników-owadów     [ 14.11.2008 ]

Do wad drewna zalicza się również te, które są spowodowane przez owady drewna. Polegają one na uszkodzeniu tkanki drzewnej w drewnie przez żer larwy owadziej i osobnika dorosłego w postaci doskonałej. Uszkodzenia drewna powstają w wyniku wydrążenia w drewnie korytarzy, tzw. chodników o różnej średnicy, kształcie i przebiegu.

Izoluj od dźwięków     [ 23.10.2008 ]

Nowością w tegorocznej ofercie Knauf Insulation są płyty z wełny drzewnej Heraklith BM, które zapewniają doskonałą izolację akustyczną.

Konstrukcje więżb dachowych z drewna     [ 25.09.2008 ]

Kształt dachu każdego domu zależy przede wszystkim od jego konstrukcji, szczególnie dotyczy to dachów wykonanych w konstrukcji szkieletowej z drewna.

Dekarze z wyobraźnią     [ 19.09.2008 ]

Przysłowiowy dach nad głową jest synonimem domu jako całości. Jego wytrzymałość podczas uderzenia gwałtownego wiatru decyduje o „być albo nie być” całego budynku. Zerwany dach to katastrofa budowlana i zniszczony dorobek całego życia.

Zastosowanie trzpieni dylatacyjnych Schöck SLD w projekcie Trzy Żagle w Gdańsku     [ 24.07.2008 ]

Ekonomiczne wykonawstwo z płaskimi stropami bez podciągów nie jest już wyłącznie stosowane w budownictwie przemysłowo-usługowym. Coraz częściej wykorzystuje się tę metodę także na osiedlach mieszkaniowych. W celu optymalnego wykorzystania powierzchni działki projektowane są tam wielostanowiskowe, czasami dwukondygnacyjne parkingi podziemne, które łączą po kilka budynków.

Stropy drewniane     [ 27.06.2008 ]

W historii budownictwa znane „od zawsze” i stosowane już przez pierwszych budowniczych. Często proste, wykonane intuicyjnie, bez obliczeń statycznych. Spełniały swoje zadanie w wiejskich chatach i jako dzieła sztuki ciesielskiej i rzeźbiarskiej do dziś rozdzielają kondygnacje królewskich pałaców. Od kilkudziesięciu lat projektowane i wykonywane z inżynierska dokładnością.

Podstawowe złącza ciesielskie w konstrukcjach więźby dachowej z drewna     [ 24.06.2008 ]

Dach każdego budynku spełnia ważne funkcje: zabezpiecza budynek przed opadami atmosferycznymi i wpływami termicznymi oraz decyduje o jego wyglądzie. Konstrukcja nośna dachu jest tak zaprojektowana , aby wytrzymała właściwe jego obciążenie oraz mogła przenosić siły obciążeniowe, powstałe na skutek ciężaru śniegu i parcia wiatrów

poprzednia 1 (2) 3 4 5 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt