Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Poddasza
 

 

 

Publikacje / Poddasza

 
Jak prawidłowo wykonać ocieplenie poddasza?     [ 05.08.2015 ]

Jak powinno wyglądać ocieplenie poddasza – dach 2-spadowy, 3 pokoje, 1 łazienka, dach pokryty – deskowanie, papa, kontrłaty, blachodachówka? - pyta nasz Czytelnik.
- Obecnie najczęstszym rozwiązaniem ocieplenia poddasza, które wykonuje się zarówno dla dachu z pełnym deskowaniem jak i dachu porytego wiatroizolacją jest dwuwarstwowy układ ocieplenia. Trzeba jednak pamiętać, że wykonując ocieplenie poddasza z pełnym deskowaniem, czyli tzw. pokryciem szczelnym dla pary wodnej, trzeba bezwzględnie zachować nad ociepleniem ok. 3 do 6 cm szczeliny wentylacyjnej w celu uniknięcia kondensacji pary wodnej na deskowaniu...

Optymalne ocieplanie poddaszy w zestawie - SUPERROCK i TOPROCK SUPER firmy ROCKWOOL     [ 07.05.2015 ]

Poddasze jest jednym z głównych miejsc, przez które ucieka z domu najwięcej ciepła. Aby zminimalizować straty ciepła, do ocieplania poddaszy najlepiej podchodzić kompleksowo. Optymalne kompleksowe rozwiązanie do termoizolacji poddaszy oferuje firma ROCKWOOL. Ocieplenie wykonane za pomocą produktów z wełny skalnej ROCKWOOL - mat TOPROCK SUPER i płyt SUPERROCK - zagwarantuje komfort termiczny poddasza przez cały rok oraz znaczące oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.

Pod szklanym dachem     [ 25.09.2014 ]

W budynkach, w których nie można zastosować tradycyjnych okien, doskonale sprawdzą się różnego rodzaju przeszklenia dachowe. Pozwalają one nie tylko doprowadzić naturalne światło do wnętrza, ale i wzbogacają architekturę nowoczesnych domów. Prawdziwym testem dla tego typu konstrukcji jest okres jesienno-zimowy, kiedy to zostają wystawione na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak silny wiatr, deszcz czy śnieg. Problemów z przeciekaniem czy nawet konieczności wymiany przeszklonych elementów przekrycia dachowego można jednak uniknąć stosując systemowe, odpowiednio szczelne rozwiązania.

Poddasze – wentylacja grawitacyjna czy mechaniczna     [ 11.01.2013 ]

Czyste powietrze w domu jest potrzebnym i koniecznym elementem dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców. Ludzie i zwierzęta, przebywający w domach jedno- i wielorodzinnych, a także w budynkach użyteczności publicznej, są stale narażeni na zanieczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń, takie jak kurz, brzydkie zapachy, dym i wilgoć. Powietrze zanieczyszczone lub wilgotne, które nie może być wyciągane z budynków w sposób kontrolowany, kondensuje się i w efekcie może gromadzić się na elementach konstrukcyjnych powodując ich uszkodzenie, a co za tym idzie utratę pełnej funkcjonalności.

Płyty gipsowo-włóknowe FERMACELL
Rozwiązanie, któremu możesz zaufać
    [ 12.07.2012 ]

Pomimo szerokiego upowszechnienia lekkich systemów montażowych, domy jednorodzinne w Polsce wznosi się ciągle (poza nielicznymi wyjątkami) w energochłonnych, masywnych technologiach.

Membrana dachowa
ważna warstwa wstępnego krycia
    [ 09.06.2011 ]

Dach to newralgiczny punkt całego domu, źle wykonany może być źródłem największych strat ciepła. Mogą sięgać nawet 20%. Często nie zdajemy sobie sprawy, że kluczową rolę odgrywa to, co znajduje się pod warstwą pokrycia dachowego. Liczy się nie tylko odpowiednia termoizolacja, ale też jej prawidłowe zabezpieczenie.

Buduj wygodnie, trwale, ekonomicznie i ekologicznie
Pfleiderer ruszył z produkcją drewnopochodnej płyty MFP
    [ 22.07.2010 ]

Na rynku budowlanym zagościło całkowicie innowacyjne, łączące walory praktyczne i jakościowe, doskonałe rozwiązanie - drewnopochodna płyta MFP, będąca doskonałą alternatywą dla powszechnie znanej płyty OSB. Wszechstronność, to zdecydowanie najmocniejsza strona tej autorskiej, charakteryzującej się niespotykanymi dotychczas, wśród produktów drewnopodobnych, parametrami nowości firmy Pfleiderer. Wcześniej sprowadzana z niemieckiej spółki matki, dziś płyta MFP trafia na polski rynek prosto z fabryki w Wieruszowie.

Kołnierz EHV-AT Thermo     [ 09.02.2010 ]

Nowy uniwersalny kołnierz uszczelniający EHV-AT Thermo z dodatkową termoizolacją jest doskonałym systemowym rozwiązaniem gwarantującym szczelne i ?ciepłe? połączenie okna z połacią dachu. Kołnierz uszcelniający EHV-AT Thermo umożliwia docieplenie okien dachowych ponad poziomem łat.

Okno obrotowe FTT Thermo     [ 09.02.2010 ]

Nowe superenergooszczędne okno dachowe FTT Thermo to okno o specjalistycznej i nowatorskiej konstrukcji, zapewniające dużą oszczędność energii cieplnej.

THERMOREFLEX - nowe oblicze ocieplania     [ 31.08.2009 ]

Oszczędności wynikające z termomodernizacji starych budynków są odczuwalne już w pierwszych miesiącach po przeprowadzeniu robót. Niestety ocieplanie popularną metodą nie zawsze jest możliwe. Materiały izolacyjne nowej generacji THERMOREFLEX firmy Tegola nie wymagają kosztownej ingerencji w zewnętrzną powłokę budynku.

poprzednia 1 2 (3) 4 5 6 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt