Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  bhp
 

 

 

Publikacje / BHP na budowie

 
Pozostań widoczny, pozostań bezpieczny – odblaskowa odzież robocza z nowej kolekcji Snickers Workwear     [ 26.10.2017 ]

Widzialność pracownika ma kluczowy wpływ na jego bezpieczeństwo w miejscu pracy. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym – przy słabszej widoczności czy szybciej zapadającym zmroku. Aby zagwarantować najwyższy poziom ochrony Snickers Workwear, marka zaawansowanej odzieży dla profesjonalistów, wprowadza na rynek nową linię odblaskowych ubrań roboczych High-Vis o wysokiej funkcjonalności, zapewniającą wygodę i komfort pracy.

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc podjąć pracę na wysokości?     [ 09.01.2017 ]

Prace prowadzone na wysokości zaliczane są do szczególnie niebezpiecznych. Przed pracownikami, którzy podejmują się takiego zadania, stawia się nie tylko warunek jego wykonania w sposób niebudzący żadnych zastrzeżeń, ale także jednoczesnego poradzenia sobie ze wszystkimi występującymi przy tej okazji trudnościami, np.: warunki atmosferyczne, wymuszona pozycja ciała itd.

Bezpieczeństwo na wysokości:
Siatki asekuracyjne
    [ 09.08.2016 ]

Co roku eksperci podają alarmujące dane na temat liczby wypadków na budowach. Źle zabezpieczone narzędzia, trudne warunki atmosferyczne, zmęczenie, nieuwaga, niestaranność i niewłaściwe użytkowanie sprzętu – to tylko niektóre z przyczyn wypadków. Szczególnie wysoka w statystykach liczba upadków z wysokości podczas wykonywania prac budowlanych, utwierdza tylko w przekonaniu o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia pracowników i terenu budowy.

Praca na wysokościach – jak zadbać o bezpieczeństwo pracownika     [ 03.07.2016 ]

Praca wykonywana na wysokości należy do jednej z najbardziej niebezpiecznych. Zdrowie, a nawet życie pracowników, zależy od zachowania zasad bezpieczeństwa. W tym celu, każdy, kto wykonuje taką pracę, musi mieć zapewnione środki ochrony indywidualnej.

Bezpieczna praca na wysokości – dobór środków ochrony     [ 20.12.2015 ]

Z powodu upadku z wysokości corocznie śmierć ponosi na placach budów kilkadziesiąt osób. Najczęstsze przyczyny upadków to nieużywanie lub brak środków ochrony indywidualnej, brak nadzoru i tolerowanie odstępstw od przepisów bhp, brak lub niewłaściwe przeszkolenie w zakresie BHP, a także brak lub niewłaściwe środki ochrony zbiorowej.

Bezpieczna komunikacja dachowa z kominiarską rekomendacją. BRAAS na konferencji technicznej     [ 22.10.2015 ]

Na początku października odbyła się konferencja techniczna na temat eksploatacji urządzeń grzewczo-wentylacyjnych w aspekcie ochrony środowiska i ochrony przeciwpożarowej budynków. Jednym z ważnych tematów poruszanych na Konferencji była bezpieczna komunikacja na dachu ze wskazaniem na oryginalny aluminiowy system komunikacji dachowej BRAAS. System ten wcześniej otrzymał rekomendację Korporacji Kominiarzy Polskich.

Wypadki na budowie, których można było uniknąć     [ 03.07.2012 ]

Jest piękny kwietniowy dzień. Jan Kowalski całuje na pożegnanie żonę Karolinę, dwójkę dzieci i jedzie do pracy. Od dwóch dni, po trzech miesiącach na tzw. bezrobotnym, ma w końcu pracę przy remoncie czynnego obiektu przemysłowego. Jadąc do pracy marzy … może na początku maja pojedzie z rodziną na kilka dni nad morze. Rozmyślania czas przerwać, jest na miejscu. Nowi koledzy już ustawili rusztowania. Dzisiaj będą murować ściany na wysokości od 3 do 5 metrów. Właściciel firmy Andrzej Nowak powiedział, że ta robota, dla takich budowlańców jak oni, to „pestka” i mają to szybko zrobić, bo czasu mało i pieniądze za postawienie ściany niewielkie. Od godziny 7.00 pracują we trzech. Jan z Pawłem stoją na rusztowaniach, a Adam podaje im materiały. Właściciel pojechał na inną budowę.
Godzina 9.30. Od tego momentu nic nie będzie już proste. Na budowie był wypadek

Bezpieczeństwo pracy na wysokości (cz. 1) Ocena ryzyka i dobór właściwych środków ochrony     [ 10.09.2011 ]

Wypadki śmiertelne związane z pracą na wysokości stanowią ponad połowę wszystkich wypadków śmiertelnych w branży budowlanej i przeszło 10% wypadków śmiertelnych w gospodarce narodowej – alarmuje Państwowa Inspekcja Pracy. W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-kontrolnej prowadzonej od jesieni pod hasłem „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie – upadki, poślizgnięcia”, PIP stara się zwiększyć świadomość zagrożeń zawodowych w budownictwie, w szczególności zagrożeń związanych z pracą na wysokości. A w konsekwencji, ma na celu ograniczenie wypadków przy pracy w tej branży. Kampania promuje stosowanie środków ochrony zbiorowej – pomostów roboczych, siatek bezpieczeństwa, a także stosowanie środków ochrony indywidualnej wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania zabezpieczeń zbiorowych.

Podwieszane rusztowania     [ 14.09.2008 ]

Budownictwo, w którym pracuje na dzień dzisiejszy ok. 8% zatrudnionych w Unii Europejskiej, wciąż pozostaje jedną z najbardziej niebezpiecznych gałęzi gospodarki. Polska nie odbiega pod tym względem od standardów europejskich. Statystyki biją na alarm: wypadki w budownictwie stanowią około 20% wszystkich wypadków przy pracy (przy bardzo wysokim odsetku zdarzeń ciężkich i śmiertelnych). Statystki PIP wskazują, że około 35% spośród nich to upadki z wysokości. Wielu z nich można uniknąć stosując odpowiednie środki bezpieczeństwa, zabezpieczenia linowe, siatki asekuracyjne oraz nowoczesne rozwiązania w systemach rusztowań, jak rusztowania podwieszane. Takie rusztowanie to doskonałe rozwiązanie nie tylko w sytuacji ograniczoności czy niedogodności miejsca pod tradycyjne rusztowania, ale także komfort i bezpieczeństwo pracy na dużej wysokości.

Bezpieczna praca na wysokości – zagadnienia ogólne     [ 11.09.2008 ]

Praca na wysokości jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zajęć. Rocznie w Polsce dochodzi do ponad czterech tysięcy wypadków przy pracy polegających na upadku z wysokości. Jednocześnie największy odsetek wśród ogólnej liczby wypadków na stanowisku pracy zakończonych śmiercią lub poważnymi obrażeniami ciała stanowią właśnie upadki z wysokości.

  (1) 2 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt