Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Wydawnictwa
 

 

 

Publikacje / Wydawnictwa

 
Wybierz firmę z Certyfikatem DAFA!     [ 15.08.2017 ]

Powodzenie inwestycji budowlanej uwarunkowane jest w głównej mierze właściwym doborem partnerów i podwykonawców. Potwierdzeniem wiarygodności i rzetelności biznesowej, również świadectwem wysokiej jakości wykonawstwa oraz standardu dostarczonych i stosowanych materiałów budowlanych zgodnie z obowiązującymi wymaganiami technicznymi i prawem budowlanym jest Certyfikat DAFA - Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA.

Bezpieczeństwo pożarowe dachów - publikacja techniczna DAFA     [ 28.11.2016 ]

Zapewnienie wysokich standardów przeciwpożarowych stanowi dziś filar nowoczesnego i bezpiecznego budownictwa. Z uwagi na duże pole interpretacyjne przepisów, Stowarzyszenie DAFA podjęło się opracowania praktycznego poradnika określającego jednolite wymogi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zasady doboru materiałów, dobre praktyki sztuki budowlanej i zalecenia dla wykonawców.

WARSTWY - DACHY I ŚCIANY nr 1/2016 - teraz do pobrania w wersji pdf bezpłatnie     [ 15.03.2016 ]

1 lutego ukazało się najnowsze wydanie kwartalnika WARSTWY - DACHY I ŚCIANY. W numerze m.in. rozmowa z arch. Dorotą Szlachcic nt. projektu słynnego Afrykarium we Wrocławiu, pierwszego oceanarium w Polsce, największego w Europie oraz jedynego na świecie w całości poświęconego Afryce " Poduszki nad Afryką". Autorka projektu zdradza wiele szczegółów wcześniej niepublikowanych na temat pracy nad projektem i przeciwności, z jakimi musiano zmagać się podczas realizacji projektu. Godnym uwagi artykułem naukowym jest obszerny materiał "Ściany zewnętrzne budynków w standardzie niskoenergetycznym - wybrane aspety projektowe" (dr. inż. Krzysztof Pawłowski), w którym zestawiono wymagania przepisów prawnych w zakresie ochrony cieplno-wilgotnościowej przegród zewnętrznych budynków projektowanych i modernizowanych. Do szczegółowej analizy wybrano ściany zwnętrzne budynku. Ponadto, ...

Słownik Terminów i Nazw Dekarskich Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy     [ 07.01.2016 ]

Jedną z najistotniejszych potrzeb jaką odczuwa środowisko zawodowe zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy jest określenie standardów wykonawczych jakimi należy się kierować aby poprawnie wykonać prace dekarsko-blacharskie. Z uwagi na potrzebę posługiwania się jednolitym i precyzyjnym słownictwem, powołany został pod przewodnictwem Wiceprezesa Zarządu Głównego PSD Pana Stefana Wilusia trzyosobowy zespół, który podjął się opracowania „Słownika terminów i nazw dekarskich”.

Książka „Dachy – podstawy projektowania i wykonawstwa” – do nabycia w PSD     [ 06.01.2016 ]

Książka „Dachy – podstawy projektowania i wykonawstwa”, pod red. Tomasza Błaszczyńskiego, to wydana dzięki inicjatywie Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy pierwsza na rynku pozycja wydawnicza, która ma na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych dekarzy oraz ich kształcenie od podstaw.

Nowy e-katalog ARCHIPELAG z produktami firmy Röben     [ 29.07.2015 ]

W serwisie internetowym pracowni projektowej Archipelag, dostępny jest już najnowszy e-katalog - „ARCHIPELAG modne elewacje”, polecający produkty firmy Röben na dach i elewację oraz omawiający wiele interesujących dla inwestorów treści.

„Dachy. Podstawy projektowania i wykonawstwa.” BRAAS dzieli się wiedzą     [ 07.04.2015 ]

„Dachy. Podstawy projektowania i wykonawstwa” to najnowsza publikacja nt. budowy jednego z najważniejszych elementów domu. To doskonałe kompendium wiedzy będące odpowiedzią na odczuwany przez branżę budowlaną, szczególnie dekarską, brak usystematyzowania wiedzy oraz norm prawnych. Wśród autorów znaleźli się eksperci BRAAS.

Jak poprawnie zaprojektować i wykonać dach płaski? - nowe wytyczne DAFA     [ 26.10.2011 ]

?DAFA DP 2.01.Wytyczne do projektowania i wykonywania dachów z izolacją wodochronną ? wytyczne dachów płaskich? to nowa publikacja autorstwa specjalistów zrzeszonych przy Stowarzyszeniu Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA. Publikacja jest już 14 pozycją Stowarzyszenia, będącą aktualizacją oraz uzupełnieniem I ich wydania z 2009r, opracowaną przez Ryszarda Klatt przy współpracy zespołu redakcyjnego w osobach: Maciej Borodzicz, Paweł Fiszer, Brunon Gogol, Andrzej Wdowiak.

Akademia Dachy i Fasady ? myślimy ekologicznie     [ 10.04.2011 ]

14 kwietnia 2011 w Gdańsku wydawnictwo INFO-INWEST otwiera kolejny sezon z Akademią dachy i fasady. W tegorocznej edycji wraz z partnerami Stowarzyszeniem DAFA, Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego, oddziałem SARP ? u Wybrzeże w Gdańsku, warszawskim oddziałem SARP ? u, a także miesięcznikiem Dachy i Dachy płaskie oraz portalem Budoskop.pl zapraszamy na szczególne spotkania przeznaczone dla architektów, projektantów i inwestorów. Akademia dachy i fasady to warsztat profesjonalisty połączony z wykładami merytorycznymi poprowadzone przez ekspertów w dziedzinie projektowania oraz wykonania dachów i fasad.

Niezbędnik dekarza & cieśli     [ 18.06.2009 ]

Dodatek dla dekarzy dołączany kwartalnika Warstwy, Dachy i Ściany 2/2009 w pliku PDF do ściągnięcia

  (1) 2 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt