Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Kominy
 

 

 

Publikacje / Kominy

 
Jaką wybrać metodę obróbki komina?     [ 11.12.2014 ]

Komin przechodzący przez połać to jedno z najbardziej newralgicznych miejsc w dachu, w którym często dochodzi do przeciekania, a zarazem spore wyzwanie dla dekarza. Jednak skuteczna i przede wszystkim szczelna obróbka nie musi wbrew pozorom zabierać dużo czasu.

Wakaflex 2 - ulepszona taśma do obróbki kominów i ścian     [ 25.02.2014 ]

Miejsce, w którym komin przechodzi przez połać dachu jest szczególnie narażone na przeciekanie. Marka BRAAS, producent kompletnych systemów dachowych, proponuje skuteczne rozwiązanie Wakaflex 2 - unowocześnioną taśmę do obróbki kominów i ścian, zapewniającą szczelność przez długi czas. Jak długi? Dzięki taśmie Wakaflex 2 mamy spokój na aż 20 lat.

Szybko i bezpiecznie – spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven     [ 21.03.2012 ]

Cegła klinkierowa, dzięki swoim bardzo wysokim walorom estetycznym, od dawna cieszy się olbrzymim uznaniem wśród osób chcących gustownie wykończyć dom czy nawet kominek. Jednak cegły tego typu są niezwykle wrażliwe na odbarwienia co może stać się źródłem problemów. Dlatego też firma Den Braven stworzyła spoinę do klinkieru i kamienia, która nie tylko ułatwi prowadzenie prac, ale również jest w pełni bezpieczna dla delikatnych materiałów.

Kominy murowane – zmora inwestora i dekarza     [ 15.10.2011 ]

Komin to jeden z najważniejszych elementów budynku. Od jakości jego wykonania zależy komfort użytkowania domu. Zastosowanie niewłaściwych materiałów czy nieprawidłowe wykonanie może skutkować poważnymi konsekwencjami, niesprawnością przewodów dymowo-spalinowych czy wentylacyjnych lub przeciekaniem dachu na styku komina z połacią, a w najgorszym przypadku zaburzeniem statyki budynku. Należy zawsze postępować zgodnie z właściwymi przepisami prawnymi i wytycznymi technicznymi producentów. Poniżej przedstawiono prace związane z murowaniem komina krok po kroku oraz wskazano najczęściej popełniane błędy.

Nasada kominowa TRN – lepsza cyrkulacja     [ 19.03.2009 ]

Firma Dospel, lider w dziedzinie wentylacji, wprowadziła do swojej oferty nasadę kominową TRN. Zamontowana na wylotach kominowych wspomaga obieg powietrza w przewodach wentylacyjnych oraz odprowadzanie spalin z komina.

Ciąg zapewniony dzięki strażakowi     [ 02.03.2009 ]

Ciąg wsteczny to częsty przypadek w układzie wentylacji naturalnej. Jeżeli problem ma związek z wietrzną pogodą, najprostszym sposobem na jego zniwelowanie jest zamontowanie nasady kominowej Twist firmy Dospel.

Duńskie kominy z pumeksu dostępne na polskim rynku.     [ 27.11.2008 ]

Na początku listopada firma TiM Kominki Sp. z o.o. wprowadziła na polski rynek nową markę z ofertą systemów kominowych. Promowanym hitem jest duńskie rozwiązanie Scancore - komin zbudowany na bazie wulkanicznego pumeksu.

Koza na piedestale     [ 19.11.2008 ]

Nie ma chyba przyjemniejszego sposobu na długie i chłodne jesienno-zimowe wieczory, niż relaks w domowym zaciszu przy blasku ognia, którego ciepło miło grzeje, a widok relaksuje. Najprostszym sposobem uzyskania takiego stanu w naszym mieszkaniu jest instalacja wolnostojącego pieca kominkowego, tak zwanej kozy.

Kominy w budynku     [ 05.09.2008 ]

Od czasu gdy człowiek wprowadził do domu ognisko pojawił się problem odprowadzania spalin. Z domu należało odprowadzić spaliny i stworzyć warunki do zamieszkania w ogrzewanym wnętrzu. To były początki techniki kominowej. Zmieniały się piece na bardziej funkcjonalne i sprawniejsze cieplnie, zmieniały się paliwa i ich rodzaje, musiały zmieniać się też kominy. Oprócz przewodów odprowadzających różne rodzaje spalin pojawiły przewody odprowadzające zużyte powietrze tzw. przewody wentylacyjne.

Pustaki dymowe, spalinowe i wentylacyjne     [ 02.07.2008 ]

Budownictwo jednorodzinne przede wszystkim, ale także budownictwo użyteczności publicznej i budownictwo przemysłowe, wymaga najczęściej trzech rodzajów przewodów dla odprowadzenia spalin i wentylacji budynków

  (1) 2 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt