Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dachy skośne
 

 

 

Publikacje / Dachy skośne

 
Blacha na dachu     [ 21.03.2008 ]

Blaszane dachy cieszą się obecnie ogromną popularnością. Zalety montażowe pokryć z blachy, coraz to nowsze i ulepszone powłoki ochronne blach stalowych i aluminiowych, docenione własności aluminium i cynku, niesłabnąca sława długowiecznej miedzi, rosnąca popularność „równających” do niej splendorem i szczególnymi własnościami blach cynkowo-tytanowych

Ciepło i sucho     [ 21.03.2008 ]

Poddasze to dziś pełnoprawna przestrzeń mieszkalna domu. Połać dachowa wymaga więc odpowiedniego ocieplenia. A skoro ocieplenie – to na pewno zabezpieczenie przed wilgocią, czyli folie wstępnego krycia.

Niepowtarzalny urok dachówki     [ 21.03.2008 ]

Dachówka ceramiczna jest od wieków znanym i cenionym pokryciem dachowym. Choć inne, chętnie dziś stosowane materiały pokryciowe, posiadają również wiele zalet użytkowych i wizualnych, dachówkę wyróżnia szlachetne piękno i klasyczny urok. Znakomicie sprawdza się na połaciach o skomplikowanych konstrukcjach. Młodszą „siostrą” ceramicznej jest dachówka cementowa – do złudzenia przypominająca ją wyglądem, ciężarem, sposobem układania, a przy tym tańsza.

Dach jak wyrzeźbiony     [ 21.03.2008 ]

Kościół pod wezwaniem Świętego Andrzeja w Nekli w województwie wielkopolskim jest jednym z najpiękniejszych obiektów sakralnych w Polsce. Neoromańską budowlę wzniesiono w 1900 roku, ale pierwszy drewniany kościółek stał tu już połowie XVIII wieku. Jeden z najbardziej efektownych elementów budynku - dach z imponującą kopułą i pięknymi wieżyczkami został niedawno odnowiony.

Dzikie krycie dla dachów wyjątkowych     [ 21.03.2008 ]

Łupkowe pokrycie dachowe wykonane techniką dzikiego krycia to dzieło sztuki. Pokrycie dachowe wykonane bezpośrednio z nieobrobionych kamieni łupkowych jest zaliczane w budownictwie do najbardziej dojrzałych i szlachetnych pod względem rzemieślniczym i architektonicznym.

Porastający dach     [ 20.03.2008 ]

Dach kościoła, wybudowanego w latach 90-tych, pokryty jest dachówką ceramiczną. Niestety, mimo zapewnień przedstawiciela producenta, że materiał jest wyjątkowo trwały i długo pozostanie w stanie nie zmienionym, widać na nim wyraźne zabrudzenia. Nadmieniam, że kościół znajduje się w niewielkiej miejscowości, w odległości kilkudziesięciu metrów od lasu. Czy obecny stan pokrycia oznacza konieczność wymiany go w najbliższym czasie? Co zrobić, by poprawić wygląd dachówki?

Dach płaski czy skośny     [ 19.03.2008 ]

Dach i elewacja budynku to podstawowe składniki tzw. obrazu architektonicznego budynku i nieodłączne składniki konstrukcji budynku. Najważniejszą funkcją dachu jest ochrona domu przed wpływem opadów atmosferycznych. Na zewnętrzny kształt dachu wpływ ma zarówno rodzaj materiału pokryciowego jak i warunki klimatyczne. Coraz więcej uwagi przykłada się także do zwyczajów regionalnych. Projektując rodzaj dachu musimy dostosować rozwiązanie techniczne do przeznaczenia poddasza oraz kształ- tu rzutu poziomego budynku. Jeżeli szerzej zastanowimy się nad tytułowym pytaniem, to okazuje się, że możemy je rozwinąć rozpatrując dodatkowe problemy. Nie tylko płaski, czy skośny, ale także: jeśli płaski to czy kopertowy, czy ze spadami dwukierunkowymi, a może ze spadkiem jednokierunkowym? A jeśli skośny, to o jakim pochyleniu połaci i w konsekwencji, z jakim pokryciem? Można także postawić pytanie: dach, czy stropodach, a może stropodach wentylowany? Oczywiście wraz z nabywaniem coraz szerszej wiedzy, wzrośnie ilość naszych wątpliwości.

Folia czy papa na dachu stromym     [ 14.03.2008 ]

Wraz z pojawianiem się coraz to nowych materiałów budowlanych, zmieniają się także technologie i możliwości konstrukcyjne. Przeminęły już czasy, kiedy dla danego elementu budynku istniało jedno i „jedynie słuszne” rozwiązanie techniczne. Obecnie przed dylematem wyboru stają nie tylko projektanci, ale także inwestorzy i wykonawcy.

ONDUTILE - system pod dachówkę     [ 14.01.2008 ]

System ONDUTILE polega na położeniu pod dachówkę ceramiczną bądź cementową, nową lub starą, warstwę płyty falistej...

Ważne problemy krycia dachu blachą     [ 14.01.2008 ]

Dach w budynku jest tak ważnym elementem jak fundamenty, ściany i stropy. Są to istotne elementy nośne budynku. One stanowią o wytrzymałości, stateczności i trwałości obiektu budowlanego. Te parametry (wytrzymałość, stateczność i trwałość) muszą być zachowane zgodnie z wymaganiami przepisów prawa budowlanego oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 (8) 9 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt