Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dachy skośne
 

 

 

Publikacje / Dachy skośne

 
Zabezpieczanie drewnianych więźb dachowych przed korozją biologiczną     [ 25.03.2008 ]

Nowe więźby dachowe zabezpieczane są przed korozją biologiczną, a także przed pożarem, przez impregnację pod ciśnieniem, bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym. Wyjątek stanowią więźby zakładane sposobem gospodarczym; impregnuje się je za pomocą smarowania z wykorzystaniem produktów biochronnych wielofunkcyjnych.

Dodatki z metalu – funkcjonalne i trwałe (cz. 1)     [ 25.03.2008 ]

Pozytywne właściwości metalu w obrębie dachu znane są już od dawna. Obecnie wykorzystywane są one przy dodatkach do dachówek. Dzięki temu dekarz ma dostęp do produktu łatwego w układaniu, z długą żywotnością.

Uniwersalna wiatroizolacja MP 100 dla ścian i dachów     [ 21.03.2008 ]

Wiatroizolacja przy zastosowaniu wysokoparoprzepuszczalnej membrany MP 100 znajduje zastosowanie w ścianach, przegrodach budowlanych, w ścianach zewnętrznych wykonywanych w technologii budownictwa szkieletowego, na dachach skośnych.

Istota izolacji, czyli zastosowanie folii dyfuzyjnych i paroszczelnych     [ 21.03.2008 ]

Mówiąc o oddziaływaniu klimatu na przegrody zewnętrzne należy wziąć pod uwagę zewnętrzną naturalną wilgotność powietrza otoczenia i deszcz, wilgotność w użytkowych pomieszczeniach pokojowych oraz stosunki temperaturowe wewnątrz i na zewnątrz. Jasne więc jest, iż konstrukcja i izolacja cieplna musi być chroniona przed wilgocią zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz budynku.

Różnorodność wywodząca się z tradycji     [ 21.03.2008 ]

W ostatnich dziesięcioleciach dachy kryte łupkiem święcą bezprzykładny renesans. Ten niebieskoszary materiał naturalny o jedwabistym połysku jest dostępny na pokrycia różnych rodzajów. Poniżej przedstawiamy przegląd rodzajów łupkowych pokryć dachowych.

WALLINT – aktywne paroizolacje     [ 21.03.2008 ]

Jednym z najbardziej odpowiedzialnych elementów każdego domu, i jednocześnie bardzo złożonym, jest dach. Musi być trwały, estetyczny i zapewniać pełną izolację budynku przed wilgocią, jak również odpowiednią izolacyjność termiczną i akustyczną.

Cele i zasady stosowania folii i membran dachowych     [ 21.03.2008 ]

Chociaż folie i membrany dachowe są materiałem stosowanym w konstrukcjach dachów spadzistych od wielu lat, wciąż budzą emocje. Wynikają stąd liczne wątpliwości dotyczące ich rodzajów, sposobów zastosowania i wymagań, jakim podlegają.

Wodoszczelność a proces starzenia się membran dachowych     [ 21.03.2008 ]

Wstępne krycie dachu zabezpiecza poddasze przed wodą z opadów atmosferycznych podwiewanych pod pokrycie dachowe – w zimie w formie suchego i pylącego śniegu, w pozostałych sezonach w formie kropel wody. Zabezpiecza także przed wodą – kondensatem powstałym w wyniku skroplenia się pary wodnej po wewnętrznej stronie blachy dachowej.

Innowacje w służbie komfortu i oszczędności     [ 21.03.2008 ]

Energooszczędność to jedna z najgorętszych kwestii towarzyszących projektowaniu budynków, a dla sprostania związanym z nią wyzwaniom decydujące znaczenie ma stosowanie systemów termoizolacyjnych o wysokiej skuteczności. Chociaż jakość produktów wykorzystywanych w tych systemach jest ważna, to jednak w uzyskaniu optymalnych korzyści istotną rolę odgrywają również właściwe rozplanowanie i technika układania materiałów.

Onduline – nowości ofertowe     [ 21.03.2008 ]

Onduline Materiały Budowlane Sp. z o.o. jest firmą specjalizującą się w sprzedaży pokryć dachowych oraz izolacji fundamentów. W jej ofercie znajdują się wysokiej jakości materiały przeznaczone do powyższych zastosowań wraz z akcesoriami. Wszystkie produkty spółki posiadają wszelkie wymagane atesty, aprobaty oraz certyfikaty.

poprzednia 1 2 3 4 5 6 (7) 8 9 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt