Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Pokrycia dachowe / Blaszane
 

 

 

Publikacje / Pokrycia dachowe / Blaszane

 
Pokrycie dachu blachą czy dachówką bitumiczną     [ 19.03.2009 ]

Dach jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcji budynku. Od jego trwałości zależy także trwałość pozostałych elementów struktury domu. Podstawową rolą stawianą dachom jest odporność na działanie czynników atmosferycznych. Dobry dach musi chronić dom nie tylko przed wpływem opadów, ale także zabezpieczać przed działaniem wiatru. W pojęciu "dachu" mieści się cały skomplikowany układ konstrukcji wsporczej, warstw izolacji termicznej, przeciwwilgociowej i przeciwwiatrowej, systemy odprowadzania wody opadowej lub śniegu. Jednak elementem najlepiej widocznym w układzie dachu jest jego pokrycie. Ono właśnie decyduje o "urodzie" dachu, ale także wpływa na bezpieczeństwo użytkowania i długość okresów między remontami, a w konsekwencji na koszty eksploatacyjne domu. Pokrycie dachu powinno być ognioodporne lub przynajmniej niepalne.

Dachy metalowe – rodzaje i właściwości materiałów pokryciowych z blachy     [ 20.02.2009 ]

Blaszane dachy cieszą się ogromną popularnością. Zalety montażowe pokryć z blachy, coraz to nowsze i ulepszone powłoki ochronne blach stalowych i aluminiowych, docenione właściwości aluminium i cynku, niesłabnąca sława długowiecznej miedzi, rosnąca popularność „równających” do niej splendorem i szczególnymi własnościami blach cynkowo-tytanowych – to wszystko sprawia, że metale chętnie stosowane są zarówno w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, jak i do krycia ogromnych centrów handlowych, obiektów przemysłowych oraz reprezentacyjnych i sakralnych – w architekturze nowoczesnej i tradycyjnej. Służy tym, którzy szukają rozwiązań dobrych, ale szybkich i tanich, jak i tym, którym zależy na trwałości i jakości pokrycia, niezależnie od ceny i pracochłonności.

Pokrycia blaszane - przegląd     [ 05.01.2009 ]

Pokrycia blaszane - przegląd, czyli e-prezentacja rynkowej oferty blaszanych pokryć dachowych na rynku polskim.

Prestiż nie tylko w pałacach – dachówki Metal Line     [ 06.10.2008 ]

Dawniej pokrycia dachowe z miedzi spotkać można było jedynie na kościołach, zamkach, pałacach czy bogatych rezydencjach. Wysoka cena tego surowca odstraszała potencjalnych zainteresowanych. Dziś za sprawą dachówek w rozsądnej cenie z linii Metal Line firmy Tegola ten niezwykle wytrzymały materiał każdy może mieć na swoim dachu.

Systemy lekkich pokryć dachowych Metrotile     [ 10.09.2008 ]

Systemy lekkich pokryć dachowych Metrotile charakteryzuje m.in. wyjątkowa wytrzymałość potwierdzona 50-letnią gwarancją.

Płyty warstwowe Balextherm potrójnie nagrodzone!     [ 20.06.2008 ]

Z przyjemnością informujemy, że firma Balex Metal została uhonorowana dwoma prestiżowymi tytułami: godłem Teraz Polska 2008 oraz tytułem Wicemistera Eksportu Innowacji - Technologii - Maszyn 2008. Obie nagrody zostały przyznane płytom warstwowym Balextherm.

Blaszane dachy: Materiały z blachy na pokrycia dachowe - rodzaje, właściwości i zastosowania     [ 20.03.2008 ]

Wybierając pokrycie dachu należy kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim pod uwagę musimy wziąć kształt dachu oraz konstrukcję więźby. Ważnym czynnikiem są też możliwości finansowe inwestora, a także rodzaj obiektu. Wybór materiałów pokryciowych, jakimi można wykończyć dach kościoła, plebanii czy innych, wznoszonych przez księdza budynków, jest szeroki. Dachówka ceramiczna, cementowa, materiały bitumiczne, blacha – każdy z nich ma swoje zalety i ograniczenia zastosowania. A może blacha...

Blachodachówki spinane     [ 14.01.2008 ]

Wśród wielu rodzajów blachodachówek dostępnych na rynku warto polecić system LM Clip-Tile firmy LUXMETALL z Woltersdorfu koło Berlina. Dzięki swojemu uprofilowaniu i montażu na zakładkę i wcisk mogą one być z powodzeniem układane przez amatorów ? metodą ?zrób to sam?.

Cynk w architekturze     [ 14.01.2008 ]

Zastosowanie cynku w architekturze, zarówno w pokryciach dachowych, przewodach do odprowadzania ścieków opadowych, jak i różnorakich połączeniach i zdobieniach, sięga już ponad stu pięćdziesięciu lat.

OnduSteel - blachodachówka z posypką mineralną     [ 14.01.2008 ]

Blachodachówka OnduSteel produkowana przez firmę Onduline łączy w sobie piękno tradycyjnych dachówek ceramicznych z doskonałą jakością blach dachowych.

poprzednia 1 2 3 4 5 (6) 7 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt