Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dachy%20p%EF%BF%BD%EF%BF%BDaskie
 

 

 

Publikacje / Dachy%20p%EF%BF%BD%EF%BF%BDaskie

 
Nowa generacja pap zgrzewalnych w technologii Szybki Profil sbs     [ 25.03.2008 ]

ICOPAL S.A. Zduńska Wola wprowadził na rynek nową generację pap modyfikowanych SBS, wykorzystując unikalną, opatentowaną (Patent Europejski Nr EP 0.483.274/07.2010) technologię SZYBKI PROFIL. Papy te stały się przełomem technicznym i jakościowym w porównaniu do zwykłych pap płaskich.

Papa papie nierówna     [ 25.03.2008 ]

Jeszcze kilkanaście lat temu wszystko było proste. Na rynku dostępne były jedynie trzy rodzaje prostych pap tradycyjnych na wkładce z tektury lub z welonu szklanego. Wszystkie przyklejane za pomocą lepiku asfaltowego na gorąco. Przy wykonywaniu dowolnej izolacji wybór ograniczał się najczęściej do decyzji z ilu warstw papy ją wykonamy.

Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego     [ 24.03.2008 ]

Wymagania inwestorów dotyczące izolacji dachów płaskich są coraz większe i dotyczą nie tylko energooszczędności, bezpieczeństwa i trwałości wyrobów, ale również zapewnienia ich sprawnego i skutecznego montażu. Możliwość szybkiego prowadzenia robót związanych z wykonaniem ocieplenia i pokrycia jest szczególnie istotna w przypadku dachu. Przykładem systemowego rozwiązania, spełniającego wyżej wymienione wymagania jest System Płyt Spadkowych DACHROCK SPS. Jest on przeznaczony do kształtowania spadków - potrzebnych do odprowadzania wód opadowych - w warstwie termoizolacji

Płaski dach bez mostków     [ 24.03.2008 ]

Stropodach niewentylowany, zwany dachem płaskim, to przegroda, przez którą może „uciec” do 30% ciepła z ogrzewanego budynku. Zapobiegnie temu poprawnie zaprojektowana i ułożona izolacja termiczna. Ważne jednak, by w dachu takim ograniczyć do minimum ilość mostków termicznych. W przeciwnym razie, mimo dużych kosztów poniesionych na ocieplenie, wciąż będzie dochodzić do strat cennej energii.

Dachy odwrócone – materiały pokryciowe i problemy wykonawcze     [ 24.03.2008 ]

Coraz częściej w praktyce budowlanej spotykamy się z pojęciem dachu odwróconego. W dachu tym zamianie uległ układ warstw termo- i hydroizolacyjnych. Bezpośrednio na konstrukcji układa się warstwę hydroizolacyjną, a dopiero na nią izolację termiczną. Wykończenie takiego dachu może stanowić warstwa żwiru lub płytek, w przypadku gdy jesteśmy zainteresowani uzyskaniem dodatkowej przestrzeni tarasowej. Można także na nim ułożyć warstwę ziemi i wykończyć go w formie dachu zielonego. Dachy zielone są właśnie tą formą pokrycia dachu płaskiego, która ze względów estetycznych zdobywa coraz większą popularność.

Dachy zielone w aspekcie ekologiczno-technicznym     [ 24.03.2008 ]

Dach to przegroda budowlana przykrywająca budynek od góry, chroniąca pomieszczenia położone pod nim od wpływów atmosferycznych. W zależności do przeznaczenia przykrytych nim pomieszczeń, funkcja dachu może się tylko ograniczać do zapewnienia skutecznej ochrony przed wpływem opadów atmosferycznych. Dotyczy to np. dachów nad nie ogrzewanym garażem.

Przeciwogniowo i lekko     [ 24.03.2008 ]

irma SWISSPOR Polska wprowadziła w 2007 roku na rynek trzy nowe systemy przeznaczone do termo i hydroizolacji budynków. Spełniają one aktualne wymogi odporności ogniowej oraz pozwalają na redukcję ciężaru przekrycia, co ma niebagatelny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych.

Lekki dach     [ 24.03.2008 ]

Warto się zastanowić jak odciążyć dachy płaskie. Rodzaj płyt użytych do ich izolacji w zasadniczy sposób wpływa zarówno na trwałość dachu, jak i na jego efektywność. Grubość i ciężar płyt będą miały ogromne znaczenie przy projektowaniu całej konstrukcji budynku. Odpowiednio dobrana izolacja pozwoli uniknąć zbyt wielkich obciążeń i związanych z nimi kłopotów (katastrofy budowlane). Wpłynie również na większą wydajność pracy i mniejsze obciążenie wykonawców ciężarem przenoszonych materiałów.

Dach płaski czy skośny     [ 19.03.2008 ]

Dach i elewacja budynku to podstawowe składniki tzw. obrazu architektonicznego budynku i nieodłączne składniki konstrukcji budynku. Najważniejszą funkcją dachu jest ochrona domu przed wpływem opadów atmosferycznych. Na zewnętrzny kształt dachu wpływ ma zarówno rodzaj materiału pokryciowego jak i warunki klimatyczne. Coraz więcej uwagi przykłada się także do zwyczajów regionalnych. Projektując rodzaj dachu musimy dostosować rozwiązanie techniczne do przeznaczenia poddasza oraz kształ- tu rzutu poziomego budynku. Jeżeli szerzej zastanowimy się nad tytułowym pytaniem, to okazuje się, że możemy je rozwinąć rozpatrując dodatkowe problemy. Nie tylko płaski, czy skośny, ale także: jeśli płaski to czy kopertowy, czy ze spadami dwukierunkowymi, a może ze spadkiem jednokierunkowym? A jeśli skośny, to o jakim pochyleniu połaci i w konsekwencji, z jakim pokryciem? Można także postawić pytanie: dach, czy stropodach, a może stropodach wentylowany? Oczywiście wraz z nabywaniem coraz szerszej wiedzy, wzrośnie ilość naszych wątpliwości.

Stropodachy     [ 12.03.2008 ]

Dachy płaskie, o kącie nachylenia od 0 do 15°, tak w przypadku budynków mieszkalnych, jak i przemysłowych czy użyteczności publicznej pełnią jednocześnie dwie funkcje - stropu oraz dachu. Z tego też względu często bywają nazywane stropodachami. Składają się one z kilku zróżnicowanych materiałowo warstw konstrukcyjnych i stanowią przegrodę budowlaną nad ostatnią kondygnacją budynku. W przypadku tego rozwiązania nie ma poddasza.

poprzednia 1 2 3 4 5 (6) 7 następna



Nasze portale



Partnerzy

  Kontakt