Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dachy płaskie
 

 

 

Publikacje / Dachy płaskie

 
Dachy płaskie – sposoby odprowadzania wody     [ 10.06.2008 ]

Na przełomie dziejów częściej spotykaną formą dachu były dachy spadziste. Spowodowane to było względami praktycznymi. Dach spadzisty lepiej odprowadzał wodę, dzięki temu jakość zastosowanych na nim materiałów mogła być niższa. Nie bez znaczenia był też fakt, że nie było konieczności projektowania takiego dachu do przenoszenia dodatkowych obciążeń związanych z zaleganiem na nich śniegu, co jest szczególnie ważne w naszej strefie klimatycznej.

Izolacja dachów płaskich     [ 29.05.2008 ]

Ocieplać można i należy nie tylko ściany budynków, ale również ich dachy. Odpowiednia izolacja dachu niezależnie od tego, czy jest to obiekt mieszkalny, produkcyjny, czy usługowo-handlowy, przynosi bowiem wiele korzyści, wstępujących zarówno na etapie projektowania, użytkowania, a nawet w trakcie rozbiórki obiektu.

Z dachu płaskiego w skośny     [ 25.03.2008 ]

Dach nad tarasem domku letniskowego. Spadek na daszku niewielki, ale do wewnętrznej części dachu. Skutkiem takeiej konstrukcji wewnetrzna część dachu jest zarazem rynną odprowadzającą wodę do sury spustowej umiejscowionej z boku dachu

Montaż kominka wentylacyjnego     [ 25.03.2008 ]

Kształtowanie spadku przy kominie     [ 25.03.2008 ]

Dach płaski z niewielkim spadkiem. Problem u inwestora pojawił się po kilkunastu latach eksploatacji dachu. Spływająca woda natrafiała mniej więcej w 3/4 długości dachu na przeszkodę - komin (rys 1). Komin wymurowany z cegły stał się przy dużych opadach barierą, która zatrzymywała wodę na długo po opadach. Po prostu od strony spływu z dachu tworzyła się kałuża. Stojąca woda sukcesywnie przesączała się mikroszczelinami na połączeniu dach - komin do wnętrz budynku.

Polistyren ekstrudowany STYROFOAM® jako izolacja termiczna dachów płaskich o odwróconym układzie warstw – kluczowe parametry     [ 25.03.2008 ]

W coraz bardziej zurbanizowanym krajobrazie dachy płaskie są tym elementem konstrukcji budynków, który przy właściwym zagospodarowaniu rekompensować może przestrzeń zajmowaną przez już istniejące lub powstające nowe obiekty. Najpopularniejsze jest przekształcenie ich w dachy zielone (ekstensywne lub intensywne), tarasy, ciągi komunikacyjne lub parkingi.

Dach płaski     [ 25.03.2008 ]

Wybitny architekt włoskiego Odrodzenia, Andrea Palladio, autor traktatu „Cztery księgi o architekturze” tak pisze o dachach: „Dach chroni mieszkańców przed deszczem, śniegiem, żarem słońca i wilgocią nocy, a nadto jest bardzo użyteczny dla samej budowli, gdyż odrzuca daleko od ścian wodę deszczową, która choć z pozoru niewiele szkodzi, jednak z biegiem czasu powoduje ogromne zniszczenia.

Kierunki unowocześniania technologii pap termozgrzewalnych teraz i w przyszłości     [ 25.03.2008 ]

Rozwój technologii pap termozgrzewalnych, sprowadza się aktualnie do techniki łączenia materiału izolacyjnego z podłożem. Poza najczęstszymi próbami z różnego rodzaju preparatami pośredniczącymi w kształtowaniu adhezji (przyczepności), czyli tzw. „preimerami”, rozpatruje się również metody mechaniczne, których podstawową wadą jest wyższy koszt, wynikający głównie z większej pracochłonności operacji instalacyjnych.

Zagadnienia konstrukcyjno-materiałowe oraz cieplno-wilgotnościowe dachów zielonych     [ 25.03.2008 ]

ematyka artykułu obejmuje głównie zagadnienia konstrukcyjno-materiałowe oraz cieplne dachów zielonych na podstawie informacji prezentowanych przez innych autorów. Wybór materiałów informacyjnych był wykonywany w taki sposób, by w maksymalnym stopniu wyeksponować walory techniczne i ekologiczne materiałów z tworzyw sztucznych lub kompozytów bitumicznych z ich udziałem.

Dachy płaskie: styropian zamiast wełny?     [ 25.03.2008 ]

Nowy system styropianowy zaczyna wypierać wełnę mineralną, która była dotychczas najpopularniejszym materiałem do termoizolacji dachów płaskich. Co zrobić gdy wełny mineralnej brakuje na rynku lub ceny są zbyt wysokie?

poprzednia 1 2 3 4 (5) 6 7 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt