Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Okno w dachu
 

 

 

Publikacje / Okno w dachu

 
Cena decyduje, ekologia do poprawy – Polacy wybierają materiały budowlane     [ 04.08.2015 ]

Lato to pełnia sezonu budowlanego i wzmożonych zakupów materiałów budowlanych. Okazuje się, że dla ponad połowy Polaków planujących budowę czy remont domu najważniejsza jest ich trwałość oraz cena. Tylko co czwarty największy priorytet przypisuje wpływowi materiałów budowlanych na środowisko.

Jak dobierać okna dachowe do rodzaju i przeznaczenia pomieszczeń?     [ 06.07.2015 ]

Poddasza chętnie wykorzystujemy jako miejsca aranżacji pomieszczeń o najróżniejszych funkcjach – od garderoby, przez sypialnie i gabinety, po kuchnie oraz łazienki. Funkcjonalność tych przestrzeni zależy jednak w dużej mierze od ich odpowiedniego doświetlenia. Paweł Hryniewicz, Product Manager marki Roto, podpowiada, na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe, które najlepiej sprawdzą się w wybranych pomieszczeniach.

Okno RotoQ – poprawność montażu w pakiecie     [ 10.04.2015 ]

Opinie dekarzy dotyczące trudności montażu okien dachowych, jakie istnieją na rynku, dotyczą w szczególności wysokości montażu, solidności konstrukcji oraz łatwej i bezpiecznej instalacji pojedynczych elementów, jak również montażu i demontażu skrzydła czy prawidłowego ułożenia dolnego elementu kołnierza.

Okno do dachów płaskich DXW firmy FAKRO - okno, po którym można chodzić     [ 12.03.2015 ]

Jeśli chcemy doświetlić pomieszczenia pod stropodachem, ale jednocześnie marzy nam się równa powierzchnia dachu czy tarasu i jego pełna funkcjonalność, niezakłócona wystającymi ponad dach oknami czy świetlikami, to idealne rozwiązanie znajdziemy w tegorocznej ofercie firmy FAKRO. Okno do płaskiego dachu DXW firmy FAKRO to znakomite rozwiązanie w zabudowie dachu czy tarasu. Pozwala na uzyskanie idealnie płaskiej powierzchni stropodachu z zachowaniem właściwości okna dachowego. To okno, po którym możemy swobodnie się poruszać, dzięki wzmocnionej konstrukcji i antypoślizgowej powłoce.

Szkło antykondensacyjne ClimaGuard LM Dry w ofercie firmy OKPOL     [ 11.03.2015 ]

Firma OKPOL, jako pierwszy producent okien do poddaszy w Polsce, wprowadziła do swojej oferty innowacyjne szyby Guardian ClimaGuard LM Dry. Zastosowana unikalna antyroszeniowa i łatwozmywalna powłoka, stosowana w standardzie w pakiecie trzyszybowym, pozwala skutecznie zredukować zjawisko kondensacji pary wodnej na zewnętrznej szybie okna, a jej właściwości łatwozmywalne zapobiegają nadmiernemu osadzaniu się brudu na tej części pakietu szybowego.

Okno dachowe RotoQ – estetyczny design i wygodny montaż     [ 08.03.2015 ]

Wygodny montaż „na klik”, estetyczny design i efektywne działanie – to cechy nowego, obrotowego okna RotoQ. Marka Roto wprowadziła do swojej oferty innowacyjną propozycję, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów właśnie budujących domy. To okno realizuje marzenia o idealnym domu.

Pod szklanym dachem     [ 25.09.2014 ]

W budynkach, w których nie można zastosować tradycyjnych okien, doskonale sprawdzą się różnego rodzaju przeszklenia dachowe. Pozwalają one nie tylko doprowadzić naturalne światło do wnętrza, ale i wzbogacają architekturę nowoczesnych domów. Prawdziwym testem dla tego typu konstrukcji jest okres jesienno-zimowy, kiedy to zostają wystawione na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak silny wiatr, deszcz czy śnieg. Problemów z przeciekaniem czy nawet konieczności wymiany przeszklonych elementów przekrycia dachowego można jednak uniknąć stosując systemowe, odpowiednio szczelne rozwiązania.

Nowość: Szkło o ekstremalnej selektywności od Saint-Gobin Glass     [ 11.09.2014 ]

Nowe szkło o najwyższym na europejskim rynku poziomie selektywności – 2,27 wprowadziła firma Saint-Gobin Glass. SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II to rewolucyjny produkt, który przepuszcza 50% światła, a dzięki doskonałemu współczynnikowi solar factor na poziomie 0,22 efektywnie chroni wnętrza przed przegrzewaniem.

Czym kierować się przy wyborze okna dachowego?     [ 06.11.2012 ]

Kupno okna dachowego może się wiązać z niemałym kłopotem, szczególnie dla osoby, która nie jest fachowcem. Aby dokonać dobrego wyboru spośród wielu produktów dostępnych na rynku powinniśmy kierować się kilkoma wytycznymi. Jakimi? Odpowiada ekspert z firmy Blachy Pruszyński ? Małgorzata Lubczyńska.

Ciepły montaż okna dachowego     [ 26.09.2012 ]

Odpowiedni montaż okna dachowego w połaci dachu to już nie tylko szczelność na wody opadowe, ale także jak najwyższa termo­izolacyjność.

poprzednia 1 2 3 (4) 5 6 7 8 9 10 11 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt