Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dachy%20p%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BDaskie
 

 

 

Publikacje / Dachy%20p%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BDaskie

 
Termoizolacja dachów płaskich płytami EcoTherm TOPLINE XR     [ 21.05.2009 ]

Termoizolacyjne płyty EcoTherm ze sztywnej pianki PIR to materiał o rewelacyjnych właściwościach cieplnych (λ=0,023 W/(mK)), a ponadto bezpieczny, lekki i trwały. Przekonało się o tym wielu fachowców w Stanach Zjednoczonych, gdzie udział w rynku w zastosowaniu materiału PIR wynosi ponad 60%, a teraz mają szanse przekonać się o tym także nasi fachowcy, o czym świadczy jak dotąd już ponad 2 mln m² sprzedanych płyt w Polsce przez firmę EcoTherm.

BARRIER TPO firmy Tegola - membrany dla śmiałej architektury     [ 30.03.2009 ]

Stropodach jest w ciągu roku narażony na działanie promieni słonecznych, korozję biologiczną i mechaniczne uszkodzenia w stopniu wyższym niż dach skośny. Z tego powodu materiały stosowane do jego budowy powinny mieć najwyższą jakość i bogate cechy użytkowe.

Tytan Professional Disprobit Grunt – solidny fundament     [ 02.10.2008 ]

Disprobit Grunt to wodorozcieńczalna emulsja bitumiczna, lekko modyfikowana kauczukiem syntetycznym, o dużej zawartości asfaltu, do gruntowania podłoży pod masy bitumiczne i papy oraz do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych. Ten głębokopenetrujący preparat należy do nowej generacji Abizoli odporniejszych na niszczące działanie mrozów i odwilży.

Bezszwowe izolacje bitumiczne     [ 14.09.2008 ]

Podstawowym warunkiem wykonania skutecznych izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych jest zastosowanie poprawnych rozwiązań technologiczno-materiałowych. Ich skuteczność zależy przede wszystkim od: poprawnego określenia warunków wodnych (obciążenie wilgocią, obciążenie wodą pod ciśnieniem) i właściwego doboru typu izolacji (przeciwwilgociowa, przeciwwodna), rozwiązania konstrukcyjnego budynku (posadowienie na ławach fundamentowych lub na płycie fundamentowej), właściwego doboru materiałów do izolacji wynikającego z wielkości obciążeń wodnych (w tym również agresywności wody), zakładanych odkształceń podłoża podczas eksploatacji obiektu, ...

Termoizolacja dachów skośnych i płaskich     [ 22.08.2008 ]

Dach jest jednym z najbardziej newralgicznych punktów budynku. Jego podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie obiektu przed warunkami zewnętrznymi, a także zapewnienie komfortu przebywania w pomieszczeniach. Źle wykonany, pozbawiony odpowiedniej termoizolacji dach jest źródłem największych strat ciepła. Dlatego też, budując dom czy przystępując do termoizolacji już istniejącego, należy szczególną uwagę zwrócić na właściwe ocieplenie tej części budynku.

Jarlep superszybki     [ 21.07.2008 ]

Jarlep GM to szybkoschnąca, elastyczna masa asfaltowa znakomicie sprawdzająca się w gruntowaniu powierzchni pod izolacje. Doskonale nadaje się również do wykonywania lekkich izolacji przeciwwilgociowych.

Icopal – nowe era w produkcji pap     [ 11.07.2008 ]

9 lipca z nowej linii produkcyjnej, ustawionej w miejscu starej "piatki" - historycznej linii, która rozpoczęła produkcję pierwszych w Polsce pap modyfikowanych - zeszły pierwsze metry kwadratowe najnowszego produktu polskiego Icopala, wentylowanych pap nowej generacji w opatentowanej technologii Szybki Syntan SBS.

Przekrycia dachów – wymagania w zakresie odporności ogniowej     [ 11.07.2008 ]

Podstawową funkcją przekrycia dachu jest zabezpieczenie budynku przed wpływami atmosferycznymi. Jednak drugą równie ważną funkcją, istotną zwłaszcza przy pokryciach dachowych o dużych powierzchniach jest ochrona przeciwpożarowa budynku.

Disprobit Tytan Professional – ochrona dachów i fundamentów     [ 02.07.2008 ]

Disprobit Tytan Professional to masa asfaltowo-kauczukowa, należąca do nowej generacji Abizoli – doskonale znanych w Polsce środków zabezpieczających przed wilgocią. Disprobit idealnie nadaje się zarówno do konserwacji i renowacji dachów, jak i do wykonywania nowych zabezpieczeń przeciwilgociowych - bezspoinowych powłok dachowych na podkładzie z warstwy papy czy włókniny oraz lekkich izolacji podziemnych części budynku.

Jak zlokalizować przeciek?     [ 27.06.2008 ]

Zlokalizowanie miejsca przecieku w dachu płaskim, zwłaszcza o pokryciu bitumicznym, nie jest łatwe. Często jest bowiem tak, że woda ze stropu kapie nie w tym miejscu, gdzie znajduje się dziura; woda płynie od niej dalej po pokryciu stropu aż znajdzie sobie dogodne miejsce przecieku. Zaklejanie dziur widocznych gołym okiem nie zawsze załatwia sprawę, bo ta prawdziwa może być niewidoczna i dach może nadal przeciekać.

poprzednia 1 2 3 (4) 5 6 7 następna



Nasze portale



Partnerzy

  Kontakt