Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dachy zielone
 

 

 

Publikacje / Dachy zielone

 
Dachy kompaktowe DUO     [ 14.01.2008 ]

Zazielenianie dachów płaskich zawsze wymaga solidnego podkładu izolacyjnego i drenującego oraz odpowiedniego substratu glebowego i optymalnego doboru roślinności. Taki pewny i ekonomiczny system oferują wspólnie firmy ZinCo, kebu i FOAMGLAS.

Nie tylko zieleń jest ważna     [ 14.01.2008 ]

Konstrukcja pokryć zazieleniających dach, zależnie od obranego systemu, zawsze wymaga sprawnego odprowadzania nadmiaru wód opadowych, zwłaszcza na dachach płaskich płaskich. Idzie tu o takie rozwiązania, by warstwa wegetacyjna otrzymała takie nawodnienie, aby rośliny miały tylko tyle wilgoci, ile im potrzeba do życia, a jej nadmiar

Na stromym trudniej     [ 14.01.2008 ]

Zazielenianie powierzchni dachowych rozpoczęło się tak na dobre od dachów płaskich, jednak zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocowały również pomysłami na dachy strome, o wiele trudniejsze do pokrycia zielonym dywanem. Trudniej jest na nich utrzymać równomierne nawilgocenie roślin, z których nie wszystkie się do takiego dachu nadają. Problemem jest też zapobieżenie wymywaniu przez deszcze podłoża.

Życie w mieście zgodnie z naturą     [ 14.01.2008 ]

Dachy kryte darnią nie są wynalazkiem współczesnej cywilizacji. Już dawno nasi praprzodkowie doszli do wniosku, że jest to najprostsze, ciepłe i nader trwałe pokrycie chałupy. Dzisiejsze dachy generalnie darni nie potrzebują, ale ich zazielenienie, zwłaszcza dachów płaskich, znajduje coraz więcej zwolenników, zwłaszcza na Zachodzie, bo w Polsce jeszcze wielu traktuje to jako swego rodzaju modę, a nawet ekstrawagancję. Niesłusznie.

Kokosowy interes na dachu     [ 14.01.2008 ]

Idzie tu o interes „kokosowy” zarówno w przenośnym jak i dosłownym znaczeniu, a proponuje go firma Strodthoff & Behrens Begrünungs GmbH z Gross Ippener. Oferowany przez nią system zazielenienia dachu płaskiego jest bowiem opłacalny, łatwy do zastosowania i niezawodny, a najważniejszym jego elementem jest mata wegetacyjna z włókien kokosowych.

Zielono – z gwarancją na 20 lat     [ 14.01.2008 ]

Remont starego dachu może być dobrą okazją do pokrycia go zielonym dywanem roślinnym. Przed takim problemem stanęło kierownictwo jednej ze szkół i magistrat miasta Süssen. Dach, zbudowanej w 1974 roku, sali gimnastycznej szkoły przeciekał – mimo kilkakrotnych remontów. Tym razem postanowiono zrezygnować z mało efektywnego łatania i pokryć dach solidną powłoką – ocieploną, należycie zaizolowaną i zazielenioną. Jedna ze szkół w tym mieście już wcześniej otrzymała zielony dach i wszystkim się to spodobało.

poprzednia 1 2 3 (4)  Nasze portalePartnerzy

  Kontakt