Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Wydarzenia i Nowo������ci
 

 

 

Publikacje / Wydarzenia i Nowo������ci

 
Suwałki postawią na OZE?     [ 16.11.2015 ]

Problematyka innowacji w energetyce, z położeniem szczególnego nacisku na „ekoenergię”, jako kierunku gospodarki energetycznej Suwałk, będzie tematem przewodnim konferencji, którą zaplanowano 19 listopada w Parku Naukowo -Technologicznym „Polska – Wschód” w Suwałkach.

Odnawialne Źródła Energii to nasza przyszłość!     [ 15.11.2015 ]

REECO Poland zaprasza na kolejną edycję Międzynarodowych Targów Energii ze Źródeł Odnawialnych i Efektywności Energetycznej InEnerg®, która odbędzie się w dniach 13 -14.04.2016 na Stadionie we Wrocławiu. Dzięki ustawie o OZE, która w tym roku została podpisana, a część ich zapisów weszła już w życie, firmy z sektora zielonej energii wznawiają swoje inwestycje. Rynek OZE stabilizuje się. Jak szacują eksperci do 2030 roku połowa polskiego prądu elektrycznego może pochodzić z energii odnawialnych ...

Izolacje i efektywność energetyczna w przemyśle – trendy 2015 na 4INSULATION     [ 02.11.2015 ]

Polacy marnują rocznie 9 milionów ton żywności. To sporo, ale nic w porównaniu z tym, ile energii tracimy przez brak izolacji. Ich wdrożenie skutkowałoby oszczędnością 3,5 miliarda euro rocznie! Jak to zrobić? O tym na Międzynarodowych Targach Izolacji Przemysłowych 4INSULATION i Targach Efektywności Energetycznej w Przemyśle EFE (25-26.11.2015 w Krakowie).

Spotkania Soudal z młodymi architektami     [ 28.10.2015 ]

Soudal po raz trzeci jest Mecenasem Polskiej Architektury i wspiera działania mające na celu edukację przyszłych projektantów. W ramach „Dnia Młodego Architekta” uczestnicy konkursu konsultowali z ekspertami Soudal swoje projekty. Zgodnie z regulaminem zastosowali w nich nowatorskie rozwiązania technologiczne m.in. Soudal Window System i Soudatherm Roof.

BRAAS na konferencji z rekomendacją Cechu Kominiarskiego     [ 22.10.2015 ]

Na początku października odbyła się konferencja techniczna na temat eksploatacji urządzeń grzewczo-wentylacyjnych w aspekcie ochrony środowiska i ochrony przeciwpożarowej budynków. Jednym z ważnych tematów poruszanych na Konferencji była bezpieczna komunikacja na dachu ze wskazaniem na oryginalny aluminiowy system komunikacji dachowej BRAAS. System ten wcześniej otrzymał rekomendację Korporacji Kominiarzy Polskich.

Firma Roto dokonuje strategicznego zakupu     [ 22.10.2015 ]

Firma Roto przejmuje grupę Deventer, producenta uszczelnień do okien, drzwi, bram, ram i przeszkleń. Ten zakup ma strategiczne znaczenie, ponieważ profile uszczelniające są idealnym uzupełnieniem dotychczasowej oferty produkcyjnej spółki Roto. Oficjalne przejęcie nastąpi 1 stycznia 2016 roku.

Praktyki nigdy za wiele. Szkolenia ROCKWOOL RoadShow – jesień 2015     [ 22.10.2015 ]

Mobilne Centrum Szkoleniowe ROCKWOOL po raz kolejny wyrusza w szkoleniową trasę po całej Polsce. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić wiedzę, zarówno praktyczną, jak i teoretyczną na temat systemów dociepleń ETICS oraz prawidłowego montażu dwuwarstwowego ocieplenia poddasza. Szkolenia rozpoczynają się już w październiku. Eksperci ROCKWOOL odwiedzą docelowo 14 miast w całym kraju.

Poduszki nad Afryką. O projekcie Afrikarium opowiada arch. Dorota Szlachcic     [ 20.10.2015 ]

Nowatorskie projekty architektoniczne niejednokrotnie ze względu na swą innowacyjność pozostają na granicy przepisów i spotykają się z wieloma trudnościami – tak materiałowymi, jak i formalno-prawnymi, To często projekty doceniane i nagradzane przez jury opiniotwórczych konkursów, jak te które zaprezentowane zostały na międzynarodowej konferencji architektonicznej RIFF, zorganizowanej w Warszawie 12 października. Takim nowatorskim projektem jest Afrikarium, pierwsze w Polsce oceanarium, największe w Europie i jedyne na świecie, poświęcone w całości Afryce. O koncepcji budynku oraz przeciwnościach związanych z jego realizacją opowiada arch. Dorota Szlachcic, właścicielka biura architektonicznego ArC2 Fabryka Projektowa.

Zgromadzenie Ogólne PU Europe wzywa do ambitnego programu renowacji budynków     [ 19.10.2015 ]

9 października 2015 w Poznaniu w hotelu Novotel Centrum odbyło się Zgromadzenie Ogólne PU Europe. Uczestnicy obrad potwierdzili, że renowacja budynków jest kluczowa do realizacji przez kraje członkowskie Unii Europejskiej ambitnych celów w zakresie polityki energetyczno-klimatycznej, w tym zmniejszenia zależności od importowanych paliw.

Odnawialne źródła energii – realnie opłacalne, gdy zadbamy o szczelniejsze budynki     [ 18.10.2015 ]

Rekordowe upały to nie jedyny gorący temat, jaki przyniosło nam tegoroczne lato. Ponieważ sezon grzewczy już za pasem, wciąż rośnie zainteresowanie Polaków tematem odnawialnych źródeł energii. Paliwa do dyskusji na temat zielonych sposobów pozyskiwania energii dostarczają nie tylko odczuwalne zmiany klimatyczne, ale też tegoroczne wydarzenia w krajowym ustawodawstwie, które – choć posiadają swoich zwolenników i sceptyków – stanowią kamień węgielny pod przyszły rynek energetyki obywatelskiej w Polsce. Inwestycja w OZE to jednak wciąż złożony temat. Kwestią palącą w dalszym ciągu pozostaje jej opłacalność. Poprawić ją, zdaniem ekspertów, może odpowiednia kolejność działań i poprawa standardów energetycznych budynków.

poprzednia 15 16 17 18 19 20 21 22 23 (24) 25 26 27 28 29 30 31 32 33 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt