Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Proekologiczne%20budowanie
 

 

 

Publikacje / Proekologiczne%20budowanie

 
Czy czeka nas boom fotowoltaiczny w Polsce?     [ 24.08.2015 ]

Energia słoneczna już niebawem może stać się motorem napędowym gospodarki, a to dzięki Ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii, która stwarza ogromne możliwości jej rozwoju. Czy warto inwestować już teraz? Czy PV w praktyce przyniesieni korzyści i zysk?

Inteligentne miasta oszczędzają nawet 30% energii. Trwa konkurs ECO-MIASTO     [ 19.08.2015 ]

Koncepcja Inteligentnych Miast (Smart Cities) z powodzeniem realizowana jest w krajach takich jak Francja, Niemcy czy Wielka Brytania. Według danych firmy Schneider Electric rozwiązania stosowane w Smart Cities przynoszą nawet 30% oszczędności energii. Polska, chcąc sprostać europejskim dążeniom do zmniejszenia zużycia energii i poprawy stanu środowiska, wdraża projekty zrównoważonego rozwoju w miastach. Głównym ich celem jest zwiększenie efektywności energetycznej, redukcja emisji gazów cieplarnianych oraz sprawniejsze funkcjonowanie miast. Efektywność energetyczna jest jedną z czterech kategorii w tegorocznej edycji Konkursu ECO-MIASTO, skierowanego do samorządów lokalnych.

Nowa ustawa promująca energię odnawialną w Polsce     [ 06.08.2015 ]

Od blisko 20 lat techniki solarne dynamicznie rozwijają się na całym świecie, głównie w krajach, które rozumieją znaczenie i potencjał sektora energii słonecznej. Polska powinna znaleźć się wśród nich. Uchwalona w lutym 2015 r. Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii stwarza różnorodne możliwości rozwoju rynku energii słonecznej w Polsce. Dzięki prosumenckiej części ustawy oraz programom NFOŚiGW powoli tworzy się polski rynek fotowoltaiki. Systemy prosumenckie łączą w sobie wiele zalet, m.in. promowanie inicjatyw obywatelskich oraz tworzenie miejsc pracy, nie tylko w sektorze fotowoltaiki

Cena decyduje, ekologia do poprawy – Polacy wybierają materiały budowlane     [ 04.08.2015 ]

Lato to pełnia sezonu budowlanego i wzmożonych zakupów materiałów budowlanych. Okazuje się, że dla ponad połowy Polaków planujących budowę czy remont domu najważniejsza jest ich trwałość oraz cena. Tylko co czwarty największy priorytet przypisuje wpływowi materiałów budowlanych na środowisko.

MILIARDY ZŁOTYCH NA OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII     [ 06.07.2015 ]

Strategia rozwoju krajów unijnych „Europa 2020” zakłada radykalne zmiany w różnych sektorach rozwoju. Kluczową inicjatywą tej strategii jest walka ze zmianami klimatu i zrównoważone wykorzystanie energii. Główny cel jaki stawia sobie Europa to redukcja zużycia energii pierwotnej o 20%*. W ramach realizacji tego celu w Polsce pojawia się coraz więcej programów dofinansowania miejskiej efektywności energetycznej. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydał na termomodernizację budynków publicznych już ponad 2 mld złotych, a kolejne projekty są w trakcie realizacji.
Efektywność energetyczna jest jedną z czterech kategorii w tegorocznej edycji Konkursu ECO-MIASTO, skierowanego do samorządów lokalnych.

STARTUJE KONKURS ECO-MIASTO 2015     [ 17.06.2015 ]

Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu ECO-MIASTO zostało oficjalnie rozpoczęte. Od 18 czerwca do 30 września br. samorządy mogą zgłaszać się do udziału w konkursie, w którym wyłonione zostaną te, które najlepiej realizują politykę zrównoważonego rozwoju. W tym roku miasta mogą zgłaszać się w czterech kategoriach: mobilność zrównoważona, efektywność energetyczna, gospodarka odpadami i gospodarka wodna. W ramach projektu ECO-MIASTO organizowane są także seminaria tematyczne.

Czy solary pracują zimą?     [ 13.01.2014 ]

Inwestorów, którzy przed sezonem zimowym zdecydowali się zainwestować w instalację solarną z pewnością ucieszy fakt, że solary sprawdzają się równie dobrze zimą jak latem – o ile tylko dociera do kolektorów promieniowanie słoneczne.

Effenergy DuPont Building Innovations nagrodzony przez Komisję Europejską     [ 28.06.2010 ]

Projekt Effenergy DuPont Building Innovations został nagrodzony przez Komisję Europejską w kategorii Best LIFE Environment. Nagrodę przyznano masie termicznej DuPont? Energain? i membranie budowlanej DuPont? Tyvek? Enercor ? za ich proekologiczne właściwości.

Knauf Insulation w ekologicznym centrum Londynu     [ 14.03.2010 ]

Blisko sześciuset prelegentów i poświęcone najnowszym technologiom budowlanym stoiska rozmieszczone na dwóch poziomach a wśród nich firma Knauf Insulation. To wszystko można było zobaczyć w londyńskim Earl?s Court podczas największych na świecie targów poświęconych ekologicznemu budowaniu.

Budownictwo zharmonizowane z naturą     [ 29.10.2009 ]

Już sam przemysł materiałów budowlanych stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego, a to przecież dopiero początek cyklu powstawania każdego obiektu. Każdy przemysł zużywa energię i paliwo. Obiekt zajmuje jakiś teren, zbudowanie każdego budynku pochłania materiały i energię. Energia potrzebna jest nie tylko do oświetlania, także do ogrzewania i to przez 50-80 sezonów grzewczych. Eksploatacja obiektu łączy się z tworzeniem odpadów.

poprzednia 1 2 (3)  



Nasze portale



Partnerzy

  Kontakt