Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Pokrycia dachowe / Cementowe
 

 

 

Publikacje / Pokrycia dachowe / Cementowe

 
Dlaczego warto wybrać dachówki betonowe? Fakty i mity na temat dachówek     [ 09.11.2014 ]

Wybierając pokrycie dachowe często decydujemy się na dachówki. Jednak wówczas pojawia się dylemat: wybrać dachówkę ceramiczną czy betonową? Nawet jeśli skłaniamy się ku dachówkom betonowym, to narosłe wokół nich mity – że są cięższe i mniej odporne na warunki atmosferyczne niż dachówki ceramiczne – utrudniają podjęcie decyzji. Jak jest rzeczywiście?

Dachówka Romańska BRAAS. Tradycyjny kształt, innowacyjna forma     [ 18.09.2014 ]

Dachówka Romańska BRAAS - prekursorka bardzo popularnych zakładkowych dachówek betonowych - obchodzi swoje 60. urodziny. Początkowo dystrybuowana w Polsce pod nazwą Frankfurter, przez dekady ulepszana, obecnie jest jednym z najbardziej innowacyjnych produktów na rynku.

Trendy na dachu w 2012 roku     [ 26.09.2012 ]

Sezon budowlano-remontowy powoli dobiega końca, więc można pozwolić sobie na pierwsze podsumowanie trendów, jakie dominowały w bieżącym roku. Zapytaliśmy Superdekarzy, jakie dachówki najczęściej kładli na dachach, jakie kolory były najpopularniejsze i czy łatwo było przekonać inwestorów do nowości technologicznych.

Budowa bez błędnych decyzji? Poznaj 7 kluczowych zasad funkcjonalnego dachu.     [ 15.04.2012 ]

Budowa wymarzonego domu to ogromne wyzwanie. Nie tylko wymaga wytrwałości i nakładów finansowych, ale też sporo cierpliwości i czasu. Kiedy już zdecydujemy się na wybór projektu oraz typ dachu, wówczas kolejnym etapem jest wybór pokrycia. Czym się kierować, aby podjąć dobre decyzje i cieszyć się pięknym i trwałym dachem przez długie lata? Z pewnością warto wziąć pod uwagę poniższe wskazówki. Oto 7 zasad, które pomogą nam ustrzec się przed ewentualnymi błędami.

Poradnik SUPERDEKARZA:
Wybieramy dachówkę - jak zachować styl, jakość i być w zgodzie z prawem?
    [ 17.02.2012 ]

Na skośnych połaciach dachów najbardziej wyrazistym elementem jest materiał pokryciowy. Nie sposób zaprzeczyć, że to właśnie dachówki najlepiej łączą funkcjonalność z aspektem estetyki całego budynku. Będąc kompozycyjnym zamknięciem bryły budowli, nadają jej charakter i mogą stać się prawdziwą ozdobą dachu. Podpowiadamy, jak sprawić, by dom był naszą wizytówką, a dach służył przez lata.

Prawdziwie bezpieczny dach     [ 26.10.2011 ]

Można powiedzieć, że dach to synonim bezpieczeństwa. Dlatego warto sprawić, aby był taki w praktyce. Wykonanie go z najlepszych gatunkowo i bezpiecznych materiałów to podstawa bezpieczeństwa.

Płytki cementowe i włóknocementowe     [ 07.07.2011 ]

Kiedy przeanalizujemy XIX wiek zauważymy, że był on dla przemysłu związanego z dachami spadzistymi przełomowy. Możemy śmiało stwierdzić, że pełna mechanizacja i automatyzacja procesów produkcyjnych była właściwie jedynym krokiem milowym na drodze rozwoju przemysłu ceramicznych i cementowych pokryć dachowych.

Systemowe rozwiązania - gwarancją bezpiecznego dachu na długie lata.     [ 31.08.2009 ]

Budowa domu to zawsze duże wyzwanie dla prywatnego inwestora. Od momentu decyzji o zakupie działki po wybór elementów wykończenia wnętrz mija wsporo czasu często wypełnionego koniecznością podejmowania wielu trudnych decyzji.

Zdrowy dach w pięć dni...     [ 02.07.2009 ]

?Na dachówkę Braas zmienisz tylko raz?, czyli... o tym jak pani Halina Brylak wygrała nowy, trwały, betonowy dach

Czerwony z natury     [ 18.06.2009 ]

Tradycyjne i nowoczesne, czerwone i grafitowe, o prostej i skomplikowanej architekturze? Rozpoczynamy cykl o różnych obliczach dachów. W pierwszym odcinku prezentujemy dachy w odcieniach czerwieni.

poprzednia 1 2 (3) 4 5 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt