Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Ocieplenia dachów płaskich
 

 

 

Publikacje / Ocieplenia dachów płaskich

 
Termoizolacja dachów płaskich płytami EcoTherm TOPLINE XR     [ 21.05.2009 ]

Termoizolacyjne płyty EcoTherm ze sztywnej pianki PIR to materiał o rewelacyjnych właściwościach cieplnych (λ=0,023 W/(mK)), a ponadto bezpieczny, lekki i trwały. Przekonało się o tym wielu fachowców w Stanach Zjednoczonych, gdzie udział w rynku w zastosowaniu materiału PIR wynosi ponad 60%, a teraz mają szanse przekonać się o tym także nasi fachowcy, o czym świadczy jak dotąd już ponad 2 mln m² sprzedanych płyt w Polsce przez firmę EcoTherm.

ROCKMIN PLUS ? nowa płyta w ofercie ROCKWOOL     [ 30.04.2009 ]

Rockwool Polska dbając o stały rozwój jakości, wprowadził na rynek ROCKMIN PLUS - nowy produkt do izolacji poddaszy, podłóg i ścian działowych.

Płyta dachowa i ścienna otwarta dyfuzyjnie MASTERWOOD D+W     [ 05.09.2008 ]

Uniwersalna płyta otwarta dyfuzyjnie Masterwood D+W posiada zastosowania jako dachowa lub ścienna.
Podstawowe zalety:
- powierzchnia „pressblank” zapewnia odprowadzenie wody, dzięki czemu nie jest konieczne stosowanie folii dachowych...

Wpływ zastosowania produktów z wełny kamiennej PAROC na zużycie energii do ogrzewania budynków – przykłady obliczeń     [ 25.08.2008 ]

W obliczu wchodzących w życie w Polsce od 1 stycznia 2009 roku ustaleń dyrektywy europejskiej 2002/91/EC z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, ważne staje się określenie efektywności poszczególnych rozwiązań modernizacyjnych, mających na celu poprawę jakości energetycznej i komfortu życia mieszkańców.

Termoizolacja dachów skośnych i płaskich     [ 22.08.2008 ]

Dach jest jednym z najbardziej newralgicznych punktów budynku. Jego podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie obiektu przed warunkami zewnętrznymi, a także zapewnienie komfortu przebywania w pomieszczeniach. Źle wykonany, pozbawiony odpowiedniej termoizolacji dach jest źródłem największych strat ciepła. Dlatego też, budując dom czy przystępując do termoizolacji już istniejącego, należy szczególną uwagę zwrócić na właściwe ocieplenie tej części budynku.

Ocieplanie stropów płytami lamellowymi PAROC CGL 80 i PAROC CGL 80c     [ 22.08.2008 ]

Płyty lamellowe z wełny kamiennej PAROC są doskonałymi produktami do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej stropów piwnic lub garaży. Prostopadły układ włókien do powierzchni czołowych zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość na rozciąganie. W przypadku płyt PAROC CGL 80 i PAROC CGL 80c dopiero działanie siłą powyżej 80 kPa może spowodować jej uszkodzenie.

Izolacja dachów płaskich wełną kamienną PAROC     [ 21.08.2008 ]

STROPODACHY popularnie zwane dachami płaskimi stosuje się w budynkach, w których nie planuje się poddasza użytkowego. Spełniają jednocześnie funkcję stropu nad ostatnią kondygnacją oraz pokrycia dachowego.

Systemy wentylowania Paroc AIR     [ 21.08.2008 ]

PAROC AIR to unikalny system wentylacji dachów płaskich, oznacza on przełom w optymalnym projektowaniu konstrukcji dachowych. System PAROC AIR został gruntownie przetestowany w Finlandii, gdzie jest już w sprzedaży od około 15 lat. VTT, fiński odpowiednik Instytutu Techniki Budowlanej sprawdził i wyraził dobrą opinię o pozytywnych efektach systemu. Obecnie większość dachów płaskich jest izolowana systemem PAROC AIR.

Izolacja stropodachu wentylowanego granulatem PAROC BLT 9     [ 19.06.2008 ]

Docieplanie stropodachów wentylowanych wykonuje się tzw. metodą wdmuchiwania granulatu. Metoda ta polega na dostarczaniu granulatu do przestrzeni stropodachu rurowym przewodem tłocznym, połączonym ze specjalnym agregatem wytwarzającym silny strumień powietrza. Do agregatu wsypywany jest z worków granulat PAROC BLT 9 i po dodatkowym wymieszaniu jest on wdmuchiwany do przewodu tłocznego.

Izolacja dachów płaskich     [ 29.05.2008 ]

Ocieplać można i należy nie tylko ściany budynków, ale również ich dachy. Odpowiednia izolacja dachu niezależnie od tego, czy jest to obiekt mieszkalny, produkcyjny, czy usługowo-handlowy, przynosi bowiem wiele korzyści, wstępujących zarówno na etapie projektowania, użytkowania, a nawet w trakcie rozbiórki obiektu.

poprzednia 1 2 (3) 4 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt