Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Folie dachowe
 

 

 

Publikacje / Folie dachowe

 
Nowość: DuPont Tyvek® Ultra - wyjątkowa trwałość oraz wytrzymałość     [ 18.06.2009 ]

Potwierdzając światowe osiągnięcia w badaniach naukowych, technologii oraz unikalnym procesie produkcji, DuPont opracował i wprowadził na rynek DuPont Tyvek® Ultra. Ten nowy produkt, który należy do gamy jednorodnych membran oddychających, przeznaczony jest do zastosowania przy konstrukcjach dachowych, zapewniając niezwykłą trwałość oraz mechaniczną wytrzymałość.

BARRIER TPO firmy Tegola - membrany dla śmiałej architektury     [ 29.03.2009 ]

Stropodach jest w ciągu roku narażony na działanie promieni słonecznych, korozję biologiczną i mechaniczne uszkodzenia w stopniu wyższym niż dach skośny. Z tego powodu materiały stosowane do jego budowy powinny mieć najwyższą jakość i bogate cechy użytkowe.

DACH W WARSTWACH     [ 19.03.2009 ]

Prawidłowo wykonany dach powinien chronić pomieszczenia mieszkalne przed zimnem i wilgocią. Zastosowanie wysokiej jakości pokrycia dachowego i termoizolacji nie jest wystarczającą gwarancją prawidłowego funkcjonowania dachu.

Dyfuzja pary wodnej w połaci dachowej     [ 11.03.2009 ]

Dyfuzja wywołana jest różnicą ciśnień cząstkowych pary wodnej. Różnica ta wynika zarówno z różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku jak również z różnicy zawartości pary wodnej w powietrzu. Zjawisko to może mieć niekorzystny wpływ na żywotność konstrukcji dachowej.

SUPEROX - Trójwarstwowa membrana wysokoparoprzepuszczalna     [ 05.03.2009 ]

Firma WKT-POLSKA, ogólnopolski dystrybutor materiałów budowlanych, wprowadziła na rynek nowy produkt - trójwarstwową membranę wysokoparoprzepuszczalną, należącą do linii produktów sygnowanych własną marką SUPEROX.

Kiedy ciągnie po plecach, a my nie wiemy skąd?     [ 10.02.2009 ]

Nie widać go, nie słychać, lecz nie jest przyjemnością odczuwanie go w domu. Mowa o ciągach powietrznych tzw. przeciągach, wyczuwalnych przy podłogach lub ścianach. Fakty te naruszają błogość odpoczynku w domowym zaciszu nie mówiąc już o możliwości złapania przeziębienia, czy alergii.

Aktywne paroizolacje     [ 07.01.2009 ]

Jednym z najbardziej odpowiedzialnych elementów każdego domu, i jednocześnie bardzo złożonym, jest dach. Musi być trwały, estetyczny i zapewniać pełną izolację budynku przed wilgocią, jak również odpowiednią izolacyjność termiczną i akustyczną.

Folie paroprzepuszczalne - przegląd     [ 06.01.2009 ]

Folie paroprzepuszczalne - przegląd, czyli e-prezentacja rynkowej oferty blaszanych pokryć dachowych na rynku polskim.

Folie paroizolacyjne - przegląd     [ 06.01.2009 ]

Folie paroizolacyjne - przegląd, czyli e-prezentacja rynkowej oferty blaszanych pokryć dachowych na rynku polskim.

Folie zwiększają energooszczędność budynków     [ 06.01.2009 ]

Energochłonność każdego budynku w bardzo dużym stopniu zależy od izolacyjności termicznej dachu. Dlatego ważne jest aby dach był szczelny i nie gromadził wilgoci napływającej z wnętrza budynku. Jest to problem wynikający z naturalnego kierunku ruchu ciepłego powietrza, które unosząc się przenosi duże ilości pary wodnej oraz ciepła w stronę dachu. Sama para wodna nie jest groźna dla termoizolacji i konstrukcji dachu.

poprzednia 1 2 (3) 4 5 6 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt