Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Rynny i odwodnienia
 

 

 

Publikacje / Rynny i odwodnienia

 
Systemy rynnowe - przegląd. Porównanie ofert rynkowych     [ 18.11.2014 ]

Jakie rynny wybrać? Rynny z tworzywa sztucznego (PVC) czy rynny metalowe - stalowe, aluminiowe, a może tytanowo-cynkowe lub miedziane? W przeglądzie systemów rynnowych prezentujemy zestawienie danych technicznych systemów rynnowych dziewięciu wybranych, czołowych producentów. Porównujemy parametry techniczne 22 systemów rynnowych - w tym rynny z PVC i tworzyw akrylowych, rynny stalowe, rynny aluminiowe, rynny cynkowo-tytanowe oraz rynny miedziane.

Ujarzmione wody opadowe     [ 11.11.2014 ]

Woda deszczowa bywa kłopotliwa dla właścicieli i zarządców nieruchomości. Aby zabezpieczyć budynek przed jej destrukcyjnym działaniem, niezbędne jest wyposażenie zarówno obiektu, jak i otoczenia w odpowiednie systemy, przeznaczone do odprowadzania wód opadowych. Z dachu odprowadzają ją systemy rynnowe, z powierzchni wokół domu – systemy odwodnień. „Zgarnięta” deszczówka może zostać zagospodarowana w rozmaity sposób – albo zostanie skierowana do gruntu, rowu melioracyjnego czy studzienki, albo wykorzystana do celów gospodarczych, np. podlewania ogrodu.

System rynnowy idealny dla każdego dachu     [ 17.03.2014 ]

Systemowi odwodnienia dachu powinno się poświęcać tyle samo uwagi, co wyborowi pokrycia dachowego. Jest on w dużym stopniu narażony na uszkodzenia. Ważne jest więc, aby był wykonany z materiałów trwałych i najwyższej jakości. Taki jest system rynnowy Ruukki.

Jak przygotować dach do zimy?     [ 28.11.2013 ]

Właściwe przygotowanie dachu przed nadejściem zimy pozwoli nie tylko uniknąć rozczarowania wiosną, ale również zaoszczędzić czas i pieniądze. Pielęgnacja jest przecież znacznie łatwiejsza niż kosztowny remont pokrycia dachu i wykończenia poddasza. Michał Jabłonkowski, ekspert firmy Ruukki Polska, radzi w jaki sposób to zrobić, aby nie zniszczyć blachodachówki.

Wizualizator dachu     [ 05.09.2012 ]

Planujesz zakup dachu? Niezależnie czy budujesz nowy dom, czy wymieniasz stary dach, sprawdź jak działa wizualizator dachu Ruukki.

Jak prawidłowo czyścić i konserwować rynny?     [ 20.06.2012 ]

Orynnowanie spełnia swoją funkcję, tylko wówczas gdy jest szczelne oraz drożne. Dlatego powinniśmy regularnie sprawdzać jego stan techniczny, co pozwoli nam na czas wykryć ewentualne uszkodzenia i zapobiec zaleganiu w nich zanieczyszczeń. Jeśli jeszcze nie zadbałeś o swoje rynny, czas wykorzystać ciepłe dni na taką kontrolę.

Większy rozmiar, większe możliwości
- rynny Galeco w rozmiarze 150/100
    [ 19.03.2012 ]

W marcu Galeco wprowadziło do swoich sztandarowych systemów Galeco STAL i Galeco Luxocynk rynny w nowym rozmiarze 150/100. Rozwiązanie to zapewnia skuteczne odprowadzenie wody z dużych jednolitych płaszczyzn dachowych na obiektach przemysłowych, jak również dużych budynkach mieszkalnych.

Dach po zimie – przegląd i konserwacja     [ 14.03.2012 ]

Zima to dla dachu prawdziwa próba wytrzymałości, dlatego gdy tylko się zakończy - powinniśmy przeprowadzić sezonowy przegląd i zlikwidować wszystkie ewentualne uszkodzenia. Na co zwrócić szczególną uwagę, radzi Rafał Kuczyński z firmy Blachy Pruszyński.

Zima bez śniegu i lodu?     [ 06.12.2011 ]

Zmieniająca się aura za oknem powoduje, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się systemy, które zapobiegają zaleganiu śniegu i lodu na dachach, w rynnach, na podjazdach i schodach.

Co zrobić, aby zima była dla nas bezpieczna i mniej uciążliwa, a nasze życie codzienne przyjemniejsze? ? Wystarczy tylko teraz przygotować się na jej nadejście ? mówi Sławomir Balcer, właściciel firmy BALSA.

SZKOLENIA I SEMINARIA DLA DEKARZY     [ 08.11.2011 ]

Firma BALSA zaprasza na profesjonalne szkolenia i seminaria dotyczące ochrony dachów, rynien i rur spustowych przed nadmiernym gromadzeniem śniegu i lodu.

poprzednia 1 (2) 3 4 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt