Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Pokrycia dachowe / Blaszane
 

 

 

Publikacje / Pokrycia dachowe / Blaszane

 
Blachodachówka panelowa MODUS – idealna na strome dachy     [ 24.05.2017 ]

Na skomplikowanych konstrukcjach dachowych układanie blachodachówki w arkuszach wymaga ich uciążliwego przycinania. O wiele łatwiej, szybciej, a także bezpieczniej jest stosować blachodachówki panelowe. Sprawdzonym i polecanym przez dekarzy rozwiązaniem jest blachodachówka MODUS firmy Blachy Pruszyński.

Panel dachowy Retro Pladur Relief Wood - nowość w ofercie firmy Blachotrapez     [ 04.12.2016 ]

Aby dostarczać inwestorom najlepsze rozwiązania dachowe, dopasowane do potrzeb współczesnej architektury, firma Blachotrapez sukcesywnie wzbogaca swoją ofertę produktową. Na rynku zadebiutował właśnie panel dachowy Retro Pladur Relief Wood. Nowy produkt to połączenie oryginalnego wyglądu, uzyskanego dzięki zastosowaniu innowacyjnej powłoki naśladującej strukturę drewna, z trwałością niemieckiej stali.

Pokrycia dachowe. Od czego zależy właściwy dobór materiałów na dachy i jakie rozwiązania oferuje nam rynek?     [ 21.03.2016 ]

Osoby planujące budowę domu mają do wyboru kilka podstawowych materiałów służących jako pokrycie dachowe. Do najbardziej popularnych należą: dachówki (ceramiczne i cementowe); gonty papowe i drewniane, strzechy oraz łupki. Osobną kategorię stanowią pokrycia z blachy (stalowe, aluminiowe oraz tytanowo-cynkowe). Czym się jednak kierować przy wyborze i zakupie

Design w budownictwie – ukłon w stronę tradycji i inspiracja nowoczesnością     [ 29.12.2015 ]

Design to pojęcie, które nie jest obce w budownictwie. Wydawać by się mogło, że w tej kwestii pozostają nam jedynie klasyczne i masowo powielane koncepcje, jednak rozwiązań, po które możemy sięgnąć jest mnóstwo. Dotyczy to również takich elementów jak rynny, czy pokrycie dachowe – mogą one wyróżniać się innowacyjnością, niepowtarzalną fakturą, a przede wszystkim w pełni spełniać swoje funkcje.

Dach stalowy – stylowy i trwały     [ 29.09.2015 ]

Pokrycia dachowe z blachy powlekanej od lat cieszą się dużą popularnością – zarówno wśród inwestorów, jak i wykonawców czy architektów. Cenione są przez inwestorów przede wszystkim za korzystny stosunek ceny do jakości oraz szeroką paletę kolorów i wzorów, która pozwala dopasować pokrycie dachu zarówno do elewacji budynku, jak i otoczenia. Wykonawcy doceniają takie walory, jak lekkość pokrycia i wygodny montaż, a także dostępność kompletnych systemów, które pozwalają na bezproblemowe wykonanie wszystkich obróbek. To też materiał dający architektom praktycznie niczym nieograniczone możliwości kształtowania bryły budynku – np. płynnych przejść między dachem a elewacją. To produkt odporny na korozję i wytrzymały. Przy tym, bardzo efektowny i estetyczny. Blacha stała się materiałem uniwersalnym – z jednej strony doskonale wpisuje się w nowoczesną architekturę, minimalistyczną i prostą bryłę, z drugiej zaś tradycyjną – odwzorowuje to co najlepsze w polskiej i zagranicznej architekturze. Niezliczone wzory dachówkopodobne pozwalają na stworzenie własnego dworku czy drewnianego domu w stylu góralskim.

Panele TUR w jesiennej promocji     [ 27.09.2015 ]

Blachodachówka panelowa TUR – to produkt, który można obecnie kupić w promocyjnej cenie 19,90 zł netto za panel. Cóż to jednak za pokrycie i czy rzeczywiście warto skorzystać z okazji?

Dom w góralskim stylu w pigułce     [ 21.09.2015 ]

Tradycyjny dom w góralskim stylu nie musi stać tylko na zboczu Gubałówki. Nie musi też kosztować majątku. Design w produkcji materiałów budowlanych odgrywa coraz większą rolę, dzięki czemu niebanalne projekty domów są już dostępne dla każdego. Inspiracja góralską architekturą może przynieść niesamowite efekty w każdym zakątku kraju.

Na co zwrócić uwagę kupując blachodachówkę?     [ 13.09.2015 ]

Blachodachówka to obecnie bardzo popularne pokrycie dachowe i dobra alternatywa dla często wybieranej, a znacznie droższej dachówki ceramicznej. Dużym atutem jest lekkość materiału, szczególnie w porównaniu z dużo cięższą dachówką ceramiczną czy cementową. Dach pokryty blachodachówką nie obciąża nadmiernie konstrukcji budynku, pozwala na zastosowanie lżejszej więźby, a co za tym idzie mniejszy nakład pracy i oszczędność pieniędzy. Pokrycia metalowe są stosunkowo tanim materiałem na dach...

Jak uchronić dach z blachy przed nawałnicą?     [ 26.08.2015 ]

W ostatnim czasie burze i nawałnice dały się we znaki mieszkańcom całej Polski. Klimatolodzy ostrzegają, że tego typu gwałtowne zjawiska pogodowe będą zdarzały się coraz częściej. Największe zniszczenia to zerwane dachy. Jak uchronić dom przed zniszczeniem dachu i jak postępować jeśli nieszczęście już nas spotkało?

Gont blaszany Janosik – tradycyjny wygląd drewna w stalowej formie     [ 25.08.2015 ]

Blachotrapez wprowadził do oferty gont blaszany JANOSIK – wyrób innowacyjny i jedyny w swoim rodzaju o niepowtarzalnym designie. Jego kształt, tekstura i kompozycja odwzorowują wiernie gont drewniany. Prezentowany wyrób oprócz niepowtarzalnego wyglądu, cechują niskie koszty eksploatacji. Dach pokryty tym materiałem dorównuje żywotnością pokryciu wykonanemu z dachówki ceramicznej.

poprzednia 1 (2) 3 4 5 6 7 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt