Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Okno w dachu
 

 

 

Publikacje / Okno w dachu

 
Wyższy poziom komfortu – okno dachowe VELUX GZL w nowej odsłnie     [ 17.05.2018 ]

Jedno z najpopularniejszych okien dachowych VELUX GZL pojawiło się w nowej, ulepszonej wersji. Nowe okno zapewni domownikom jeszcze wyższy komfort użytkowania oraz lepszą ochronę przed hałasem.

Okno na dach płaski - kiedy wybrać uchylne, a kiedy nieotwierane?     [ 19.03.2018 ]

Okna w dachach płaskich montuje się przede wszystkim po to, żeby doświetlić wnętrza. Ale w niektórych pomieszczeniach, mogą mieć dodatkowe zadanie – wspomagać wentylację. Dlatego rodzaj okna najlepiej dobierać do typu pomieszczenia, jakie będzie się pod nim znajdowało.

Największa fabryka okien w Polsce z nowym Centrum Dystrybucyjnym     [ 08.03.2018 ]

W poniedziałek, 5 marca w Wiosce Okiennej DOVISTA na Pomorzu, odbyło się uroczyste zakończenie budowy Centrum Dystrybucyjnego. Inwestycja wpłynie znacząco na usprawnienie procesów logistycznych i tym samym efektywność produkcji. Fabryka w Wędkowych od lat dynamicznie się rozwija, jest największym zakładem produkującym okna drewniane w Polsce i obecnie zatrudnia 2400 pracowników. Zakład należy do tej samej Grupy kapitałowej, co producent okien dachowych VELUX

Zostań projektantem swojego poddasza – darmowa aplikacja MyDaylight     [ 05.03.2018 ]

Aplikacja MyDaylight umożliwia domownikom zwizualizowanie światła dziennego wpadającego przez okna dachowe w swoim domu. Dzięki intuicyjnym funkcjom i łatwej obsłudze, projekt poddasza można z łatwością dostosowywać do własnych potrzeb. Niezwykle realistyczna wizualizacja w widoku 360 stopni zainspiruje każdego jak wyremontować swój dom.

Jakich oznaczeń szukać na oknach dachowych     [ 21.12.2017 ]

Chcąc mieć pewność, że kupujemy dobrej jakości okna, powinniśmy zwrócić uwagę na oznaczenia na produkcie. Tabliczka znamionowa to wbrew pozorom ważny element firmowego okna dachowego, na niej bowiem znajdziemy potrzebne oznaczenia.

Jakie okno zamontować na płaskim dachu     [ 11.10.2017 ]

W dachu o nachyleniu mniejszym niż 15 stopni nie można zamontować typowego okna połaciowego. Do płaskich dachów przeznaczone są specjalne okna. Kilka rodzajów okien przeznaczonych do montażu na płaskim dachu oferuje m.in. firma VELUX. Są produktem do dachów o kącie nachylenia 0-15°. Mają profile z PVC o wysokiej izolacyjności, ich wewnętrzna część jest pokryta łatwym do czyszczenia materiałem.

Komfortowe mieszkanie na poddaszu latem. Jak chronić się przed upałem?     [ 21.06.2017 ]

Latem szukamy na poddaszu wytchnienia od upału i intensywnego słońca. Jeżeli chcemy cieszyć się przyjemnym chłodem i swobodnie kontrolować ilość wpadającego do wnętrza światła, zamontujmy na oknach przesłony. Rolety i markizy VELUX pomogą w stworzeniu optymalnej temperatury na poddaszu.

OKNA DACHOWE cz. 4. Charakterystyczne typy okien dachowych     [ 21.06.2017 ]

W artykule zaprezentowano kilka charakterystycznych typów okien dachowych, jak: okna uchylno-obrotowe, okna balkonowe, okna kolankowe, okna do dachów płaskich, a także okna przesuwne z napędem. Do okien dachowych nowej generacji zalicza się okna uchylno-obrotowe. Takie rozwiązanie konstrukcyjne charakteryzuje się dwoma oddzielnymi sposobami otwierania skrzydła – uchylną oraz obrotową. Rozdzielenie funkcji otwierania zapewnia stabilność oraz zwiększa bezpieczeństwo użytkowania...

OKNA DACHOWE cz. 3. Montaż okien dachowych     [ 20.06.2017 ]

Montaż okien dachowych powinien być realizowany przez przeszkolonych w tym zakresie dekarzy. Do najistotniejszych problemów zaliczyć można właściwe wypoziomowanie okna, prawidłowe ułożenie materiału izolacyjnego wokół ościeżnicy, zamontowanie kołnierza paroprzepuszczalnego chroniącego przed wilgocią oraz kołnierza uszczelniającego, odprowadzającego wodę opadową.

OKNA DACHOWE cz.2. Konstrukcja     [ 20.06.2017 ]

Najpopularniejszym oknem dachowym jest okno jednoskrzydłowe przechylne, o poziomej osi obrotu usytuowanej w połowie wysokości okna. Wyrób może być wykonany z profili drewnianych, i wtedy jest wyposażony w osłony z blach aluminiowych, lub z kształtowników metalowych albo tworzywowych. Dostarczany jest w kompletnych zestawach wraz z oszkleniem, okuciami, uszczelkami, nawiewnikami, z zewnętrznym kołnierzem uszczelniającym oraz z niezbędnymi akcesoriami umożliwiającymi montaż okna w konstrukcji dachu.

  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt