Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Rynny i odwodnienia
 

 

 

Publikacje / Rynny i odwodnienia

 
Wiosenne nowości w systemie Galeco Stal2     [ 06.05.2017 ]

W katalogach projektów gotowych na dobre zadomowiły się modele nowoczesnych domów o prostych bryłach. Inspirowane ideą budynków pasywnych, skandynawskim designem, charakteryzują się wyrazistą linią i minimalistyczną fasadą. Jakie technologie pozwolą osiągnąć założenia nowoczesnego budownictwa?

Kable grzewcze SelfTec®PRO - nowość od Galeco     [ 11.09.2016 ]

W okresie jesienno-zimowym problematycznym zjawiskiem dla rynien są nie tylko wiatry czy deszcze. Jednym z tych najbardziej kosztownych w skutkach jest zamarzanie wody w objętości rynny lub rury spustowej. To ogromny problem dla właścicieli budynków jednorodzinnych. Warto więc zawczasu odpowiednio zabezpieczyć orynnowanie obiektu mieszkalnego. Pomogą nam w tym kable grzewcze – nowość w ofercie firmy Galeco.

Rynny pod lupą - surowce     [ 04.09.2016 ]

Na pewnym etapie budowy domu każdy inwestor staje przed wyborem orynnowania dachu, gdyż nie tylko odpowiednie zaprojektowanie i montaż odwodnienia tej powierzchni to istotne elementy w zagwarantowaniu najwyższej jakości rynien. Równie ważne są surowce, z jakich wyprodukowano system rynnowy, a to właśnie od nich zależy jego trwałość, jakość oraz wydajność.

Płaski hak w systemie kwadratowego orynnowania - nowość od Galeco     [ 03.07.2016 ]

Galeco STAL2 to swoista innowacja na polskim rynku. System rynnowy wykonany jest ze stali, a jego głównym wyróżnikiem jest kwadratowy profil rynny i rury spustowej. Dodatkowo dla systemu dedykowana jest maskownica, która zwiększa walory estetyczne konstrukcji i sprawia, że idealnie wpasowuje się ona w projekty domów jednorodzinnych. System dostępny jest na rynku już ponad rok, ale producent z podkrakowskich Balic nie osiada na laurach. Bacznie przyglądając się kwadratowemu orynnowaniu – obecnie zaprojektował do niego nowy, płaski hak. Jakie korzyści niesie za sobą nowy element?

Rynny ukryte w elewacji
Rozmowa z Jakubem Szeligą, specjalistą ds. systemu Galeco BEZOKAPOWY
    [ 02.03.2016 ]

Nowoczesne bryły budynków, często z dachami dwuspadowymi bez okapu, to nadal innowacyjne rozwiązania. Wybiera je coraz większy procent inwestorów zainspirowanych wizjami architekta. Choć obecne trendy są chłonne na nowoczesność i prostotę, budzą jednak szereg pytań związanych m.in. z chowaniem systemu rynnowego w elewacji. Postanowiliśmy więc zapytać o opinię Jakuba Szeligę z firmy Galeco.

Polacy najczęściej wybierają rynny stalowe. Dlaczego?     [ 24.02.2016 ]

Wytrzymałe, wydajne oraz estetyczne – tak można scharakteryzować każdy rodzaj rynien dostępnych na rynku. Pytanie tylko, w jakim stopniu konkretne surowce, z których wykonane są systemy rynnowe, spełniają powyższe założenia? Dlatego opinii eksperta poddaliśmy orynnowanie stalowe, najchętniej wybierane przez Polaków w ciągu minionego roku. O to, co skłania inwestorów do zakupu systemów ze stali, zapytaliśmy Magdalenę Gardyłę, eksperta z firmy Galeco.

Jak samemu zabezpieczyć oberwane lub uszkodzone rynny?     [ 24.11.2015 ]

Okres jesienny obfituje w silne wiatry i gwałtowne opady deszczu. Te zjawiska atmosferyczne mogą doprowadzić do nieoczekiwanego zniszczenia systemu rynnowego chroniącego nasz dom. Jak przygotować się do tego okresu i samemu zabezpieczyć rynny zanim zjawi się specjalista?

Co jest najważniejsze podczas wyboru systemu rynnowego - jakość, cena, czy może gwarancja?     [ 23.11.2015 ]

Budowa domu do długofalowy proces w trakcie którego trzeba ustalić priorytety i zagospodarować finanse na realizację swojego projektu. O pewne rzeczy należy zadbać odpowiednio wcześniej. Do takich należy właśnie wybór systemu rynnowego, przez większość uważany za temat bardzo odległy. Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego elementu wykończenia. Czy inwestorzy powinni kierować się tylko ceną?

ABC systemów rynnowych     [ 05.11.2015 ]

Zadaniem systemu rynnowego jest zabezpieczenie pokrycia dachowego i elewacji, a także stropów i okapów przed przed destrukcyjnym wpływem wody opadowej i roztopowej poprzez odprowadzanie jej z dachu. Skuteczność pracy systemu zależy od kilku czynników, m.in. odpowiedniego doboru wielkości, liczby i lokalizacji rur spustowych oraz rynien, poprawnego ich montażu oraz systematycznej konserwacji. Nie bez znaczenia jest też jakość zastosowanych elementów oraz materiał, z jakiego zostały wykonane, ponieważ czynniki te mają bezpośredni wpływ na trwałość systemu. Od systemu oczekuje się, by był odporny na warunki atmosferyczne, trwały, niepodlegający korozji, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym estetyczny, funkcjonalny i idealnie komponujący się z elewacją budynku oraz dachem.

Jakie rynny z metalu wybrać?     [ 08.01.2015 ]

Jeśli rynny z metalu, to tylko NIAGARA – podpowiadają eksperci z Blachy Pruszyński. Firma Blachy Pruszyński rozpoczęła produkcję i sprzedaż metalowych systemów rynnowych w 2008 roku. W ciągu zaledwie kilku lat rynny NIAGARA stały się największą konkurencją dla najpoważniejszych graczy na rynku. W tym roku zostały nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA.

  (1) 2 3 4 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt