Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Pokrycia dachowe / Inne
 

 

 

Publikacje / Pokrycia dachowe / Inne

 
Protan dostawcą pokrycia dachowego nowej fabryki Rolls Royce     [ 16.05.2016 ]

Firma Protan Polska dostarczyła materiały do budowy dachu nowego oddziału Rolls Royce, powstającego w województwie podkarpackim. Ponad 12 tysięcy m2 dachu zakładu, który wykona Balkar Technology Sp. z o.o., zostanie pokryte specjalistyczną membraną dachową Protan SE o grubości 1,5 mm.

Dachy – gwiazdy obiektywu     [ 13.10.2015 ]

Gdyby próbować znaleźć odniesienie do codzienności – są jak… fryzura! Wieńczą dzieło - dodają lekkości lub przytłaczają, przykuwają wzrok zachwycając lub zaskakując. To one sprawiają, że budynek nabiera charakteru. Dachy, bo o nich mowa, stały się tematem wakacyjnego konkursu fotograficznego „Dach nie z tej ziemi!” organizowanego przez portal dla budujących www.superdekarz.pl. Co sprawia, że na zdjęciach z wakacyjnych wojaży znajdują się dachy? Co nas w nich zachwyca, bawi, co każe nam się zatrzymać i uwiecznić? O to zapytaliśmy laureatów konkursu oraz najlepszych w Polsce dekarzy, laureatów programu branżowego SUPERDEKARZ

Nietypowe pokrycia dachowe     [ 20.05.2014 ]

Drewniany dom ma niepowtarzalny urok, klimat i styl. Poprawnie zaprojektowany i umiejętnie wkomponowany w otoczenie, zarówno dom z bali, jak i o szkielecie drewnianym może być obiektem wygodnym, komfortowym i energooszczędnym. Wiele osób, zanim podejmie decyzję o wyborze tej właśnie konstrukcji, zastanawia się nad możliwymi do zastosowania pokryciami dachowymi. Dach bowiem nie tylko zdobi budynek, ale przede wszystkim zabezpiecza go przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Dlatego bardzo ważne jest, by był szczelny, odpowiednio zaizolowany i poprawnie wentylowany. To zaś wymaga wykonania go przez dobrą, fachową ekipę, która nie tylko zadba o zapewnienie funkcjonalności pokrycia, ale też będzie potrafiła położyć dany materiał.

Płytki włóknocementowe - przegląd     [ 06.01.2009 ]

Płytki włóknocementowe - przegląd, czyli e-prezentacja rynkowej oferty pokryć dachowych z płytek włóknocementowych na rynku polskim.

Strzecha. Krycie na "krótko" i "długo"     [ 05.01.2009 ]

Nie oznacza to bynajmniej, iż w pierwszym wypadku okres prawidłowego funkcjonowania dachu jest czasowo krótszy. Różnica podstawowa polega na sposobie krycia dachu trzciną.

Dom pod strzechą     [ 30.12.2008 ]

Wzrastającego w ostatnich latach zainteresowania trzciną jako materiałem służącym do wykonywania pokryć dachowych nie można traktować jako przemijającej, chwilowej mody. Rozwój cywilizacyjny wcale nie musi być rozumiany jako tworzenie nowych technologii, przy jednoczesnym odrzuceniu technik i materiałów tradycyjnych. Okazuje się, że stare, wypróbowane metody w budownictwie, wykorzystane bez zmian lub wzbogacone współczesną myślą techniczną, nadal mają szansę być równoprawne dziś w stosunku do nowoczesnych

Strzecha. Układanie trzciny na dachu     [ 30.12.2008 ]

Trzcina na pokrycie dachowe powinna być zdrowa, dojrzała, najlepiej o długości do 2 metrów oraz do 9 milimetrów średnicy. Surowiec nie powinien być krzywy i z załamaniami. Układać ją można w zależności od funkcji poddasza. Przy poddaszu użytkowym należy wykonać pełne deskowanie z użyciem papy izolacyjnej z dodatkowo nabitymi kontrłatami (przestrzeń pomiędzy deskowaniem a łatą służy do swobodnego przewiązywania pokrycia drutem). Na kontrłaty nabija się łaty. Mogą to być łaty zwykłe, jak pod dachówkę (z tym, że ciężar trzciny jest mniejszy niż dachówki i łaty mogą być „lżejsze”) lub półokrągłe – lepiej przewiązuje się drut utrzymujący wiązkę trzciny. Na poddasze nieużytkowe łaty nabija się bezpośrednio na krokwie

Skalne dachy. „Kraj królowej Saby”     [ 27.06.2008 ]

„Kraj królowej Saby”, władczyni, która odwiedziła Salomona, zapewniając sobie tym samym miejsce w historii, zwiemy dziś Etiopią – biedne to państwo, niszczone rewolucjami i głodowymi pomorami, niegdysiejsza – kwitnąca cywilizacja o niezwykle oryginalnym, częstokroć – skalnym, budownictwie, z ciekawymi dachami, stropami i fasadami.

Strzecha z trzciny     [ 14.01.2008 ]

Trzcina – jaka jest, każdy widzi. Twarda trawa zarastająca moczary, brzegi jezior, podmokłe łąki. Do celów dekarskich nadaje się trzcina jednoroczna. Ścinana późną jesienią (po pierwszych przymrozkach lub na „pierwszym lodzie”). Starannie wyselekcjonowana (dł. ok. 180 cm, średnicy max 9 mm), powiązana w pęczki (wiązki o średnicach ok. 20 cm).

Karpiówka sztuczna ale trwała     [ 14.01.2008 ]

Na rynku coraz więcej pojawia się alternatywnych dla tradycyjnej karpiówki ceramicznej pokryć dachowych. Na przykład firma ZF ZIERER w Gronau produkuje, przypominające karpiówkę, panele dachówkowe z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym.

  (1) 2 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt