Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Ocieplenia dachów skośnych
 

 

 

Publikacje / Ocieplenia dachów skośnych

 
Izolacja do zadań specjalnych - wełna w granulacie PAROC BLT 9     [ 01.12.2016 ]

Wykonanie docieplenia w przypadku starego budownictwa bywa problematyczne lub wręcz niemożliwe ze względów konstrukcyjnych. Dotyczy to chociażby stropodachów wentylowanych w budynkach z wielkiej płyty czy poddaszy nieużytkowych w domach jednorodzinnych. Praktyczną alternatywą dla metod tradycyjnych jest wdmuchiwanie materiału izolacyjnego do wnętrza konstrukcji. Takim rozwiązaniem jest granulat z wełny kamiennej PAROC BLT 9.

Nowe video porady ROCKWOOL na YouTube     [ 31.08.2015 ]

Wiedza i umiejętności praktyczne to najważniejsze narzędzia w pracy wykonawców na rynku budowlanym. Firma ROCKWOOL, lider w produkcji skalnej wełny, przygotowała krótkie filmy instruktażowe na YouTube – cykl Ekipa ROCKWOOL radzi, w których przedstawia problemy i tematy wzbudzające największe wątpliwości wśród wykonawców. Filmy odpowiadają na pytania zadawane podczas cyklicznych szkoleń dla wykonawców przeprowadzanych przez ROCKWOOL, oraz na zapytania wysyłane do Działu Doradztwa Technicznego.

Jak prawidłowo wykonać ocieplenie poddasza?     [ 05.08.2015 ]

Jak powinno wyglądać ocieplenie poddasza – dach 2-spadowy, 3 pokoje, 1 łazienka, dach pokryty – deskowanie, papa, kontrłaty, blachodachówka? - pyta nasz Czytelnik.
- Obecnie najczęstszym rozwiązaniem ocieplenia poddasza, które wykonuje się zarówno dla dachu z pełnym deskowaniem jak i dachu porytego wiatroizolacją jest dwuwarstwowy układ ocieplenia. Trzeba jednak pamiętać, że wykonując ocieplenie poddasza z pełnym deskowaniem, czyli tzw. pokryciem szczelnym dla pary wodnej, trzeba bezwzględnie zachować nad ociepleniem ok. 3 do 6 cm szczeliny wentylacyjnej w celu uniknięcia kondensacji pary wodnej na deskowaniu...

Zestaw do ocieplania poddaszy firmy ROCKWOOL - SUPERROCK i TOPROCK SUPER     [ 07.05.2015 ]

Poddasze jest jednym z głównych miejsc, przez które ucieka z domu najwięcej ciepła. Aby zminimalizować straty ciepła, do ocieplania poddaszy najlepiej podchodzić kompleksowo. Optymalne kompleksowe rozwiązanie do termoizolacji poddaszy oferuje firma ROCKWOOL. Ocieplenie wykonane za pomocą produktów z wełny skalnej ROCKWOOL - mat TOPROCK SUPER i płyt SUPERROCK - zagwarantuje komfort termiczny poddasza przez cały rok oraz znaczące oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.

Uni-Mata ISOVER do termoizolacji dachów skośnych: perfekcja oswojona     [ 13.04.2015 ]

Flagowy produkt ISOVER do izolacji dachów skośnych – Uni-Mata – doczekał się nowego wcielenia. Solidna, sprężysta wełna, o niskiej przewodności cieplnej i doskonałych parametrach w swoim segmencie, przywodzi na myśl cechy udomowionego, dzikiego kota.

Nowy system izolacji dachu skośnego     [ 12.03.2015 ]

Nowe rozwiązanie termorenowacji dachu skośnego, zaprojektowane przez producenta materiałów izolacyjnych ISOVER oraz firmę Wkręt-met – producenta zamocowań, zaprezentowane zostało w marcu na targach BUDMA 2015. Innowacyjny system izolacji nakrokwiowej nie wymaga żadnej ingerencji w część mieszkalną budynku.

Knauf Insulation poszerza ofertę o wełnę mineralną EXPERT     [ 15.02.2012 ]

Knauf Insulation poszerza gamę produktów o wełnę mineralną EXPERT. Polska jest pierwszym krajem, w którym producent oferuje ten rodzaj wełny. Wełna EXPERT wyprodukowana w technologii ECOSE? posiada certyfikat Eurofins Gold...

W jaki sposób stosować ocieplenia nakrokwiowe?     [ 15.11.2011 ]

Niewłaściwa termoizolacja dachu skutkuje poważnymi konsekwencjami. Uzyskujemy odwrotny od pożądanego efekt. Latem, kiedy chciałaby się uciec przed gorącem do chłodnego domu, na poddaszu mamy prawdziwą saunę, zaś zimą, gdy szukamy ciepła, na poddaszu panują prawdziwie arktyczne warunki.

Budowa energooszczędnego domu nie musi być droga     [ 15.11.2011 ]

Budowa energooszczędnego domu nie musi być kosztowna. Aby zrealizować inwestycję, możemy skorzystać z preferencyjnych kredytów i innych programów wspierających ekologiczne budownictwo. Dzięki temu zyskamy podwójnie ? ciepły, ekologiczny i tani w eksploatacji dom oraz pieniądze zaoszczędzone na rachunkach za ogrzewanie.

Nowa jakość produktów PAROC
- jeszcze lepsze parametry termoizolacyjne!!!
    [ 28.06.2010 ]

Mając na uwadze rosnące koszty energii i wymagania energooszczędne w stosunku do nowo budowanych, jak i modernizowanych budynków, firma Paroc Polska Sp. z o.o. proponuje nową jakość produktów, o jeszcze lepszych parametrach izolacyjnych.

  (1) 2 3 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt