Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Ciąg zapewniony dzięki strażakowi

Ciąg wsteczny to częsty przypadek w układzie wentylacji naturalnej. Jeżeli problem ma związek z wietrzną pogodą, najprostszym sposobem na jego zniwelowanie jest zamontowanie nasady kominowej Twist firmy Dospel.

 - Ciąg zapewniony dzięki strażakowi
Zapach dymu i brak wentylacji w pomieszczeniach to niepokojący sygnał. Jeżeli kominiarz stwierdzi, że przewody wentylacyjne są drożne, przyczyn należy szukać gdzie indziej. Występowanie naturalnego ciągu kominowego jest związane z różnicą temperatur powietrza wewnątrz budynku i na zewnątrz, a więc jego sprawność jest uzależniona od warunków pogodowych. Latem, kiedy jest ona niewielka skutecznym rozwiązaniem problemu jest wentylator. Naturalną wymianę powietrza z reguły zakłócają jednak silne wiatry opadające, wtłaczające dym z powrotem do komina. Niedomagania wentylacji mogą mieć także źródło w konstrukcji komina – jeżeli jest za krótki lub ma za małą średnicę poprzeczną. Najrozsądniejszym wyjściem w takich wypadkach jest montaż właściwej nasady kominowej, która dodatkowo stanowi ozdobę dachu.

Na kłopoty strażak
Nasady kominowe, których zadaniem jest wspomaganie ciągu kominowego dzielą się na stałe, obrotowe i samonastawne. Te ostatnie są przez wielu uważane za najefektywniejsze pod względem ochrony oraz wspomagania pracy komina. Nasada Twist firmy Dospel obraca się zgodnie z kierunkiem wiatru, wykorzystując jego siłę do wytworzenia podciśnienia w przewodach. Budowa typu strażak doskonale chroni komin przed opadami deszczu i śniegu. Również ptaki stanowią dla naszych kominów potencjalne zagrożenie. Przykładem mogą być tak dobrze znane kominiarzom kawki, które lubią gniazdować w przewodach. Nasada strażak, wyposażona w łożyska toczne bezustannie pozostaje w ruchu podczas wietrznej pogody, odstraszając potencjalnych intruzów.

Trwałość i elegancja
Przy doborze odpowiedniej nasady należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Kominy spalinowe oraz dymowe wystawione są na działanie żrących substancji, dlatego wkłady oraz akcesoria zakończeniowe wentylacji muszą być kwasoodporne. Właściwym materiałem do takich zastosowań jest chromo-nikiel. Na kominach wentylacyjnych natomiast można stosować elementy z blachy ocynkowanej, która nie ma właściwości kwasoodpornych, za to cechuje się odpornością na warunki atmosferyczne. Innym bardzo ważnym aspektem jest dobranie rozmiaru nasady do średnicy komina. Zastosowanie nasady zwężającej ujście przewodu skutkuje tłumieniem przepływu powietrza lub spalin. Zakończenia Twist firmy Dospel dostępne są w dwóch wykonaniach – standardowym i kwasoodpornym oraz dwóch, standardowych wymiarach umożliwiających ich właściwe dopasowanie do konkretnych zastosowań. Zamontowane na kominie stanowią oryginalną, a zarazem praktyczną ozdobę dachu.

Nasada kominowa Twist: cena brutto 192,98 zł
Producent: Dospel Sp. z o. o.

WARSTWY – DACHY i ŚCIANY
 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt