Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Pod bezpiecznym skrzydłem

 - Pod bezpiecznym skrzydłem
Poczucie bezpieczeństwa to jedna z głównych potrzeb człowieka. Chcemy czuć się bezpiecznie na ulicy, podczas podróży czy na zorganizowanych imprezach. Lecz najbardziej dbamy o bezpieczeństwo we własnych domach. Nikt z nas świadomie nie kupi produktu, który może narazić nas na niebezpieczeństwo. Okna dachowe to specyficzne produkty, montowane w konstrukcji dachu, nad głowami użytkowników. A przecież na dachach czasem pracują ludzie. Dlatego okna muszą zapewniać bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczać przed łatwym wejściem do budynku.

Okna dachowe poza podstawowymi funkcjami, doświetleniem i wentylacją, muszą również zapewnić bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczać przed przypadkowym wpadnięciem do wnętrza budynku. Z pozoru niedostrzegane zagrożenie naprawdę jest poważne. Dane statystyczne z USA, gdzie w ciągu jednego roku zginęły aż 23 osoby wpadając przez świetliki do wnętrza budynku, wskazują na istnienie problemu
Firma FAKRO zawsze dbała o bezpieczeństwo swoich klientów - pierwsza wprowadziła szybę hartowaną jako standardowe rozwiązanie w oknach dachowych. Do tej pory trudno było formalnie ocenić bezpieczeństwo produktów. Obecnie jest to jednoznaczne, ponieważ dnia 1 lutego 2007 weszła w życie zharmonizowana norma dla okien i drzwi w całej Europie EN 14351-1. W jej skład wchodzi norma 13049, która dotyczy okien dachowych i pozwala precyzyjnie określić stopień bezpieczeństwa produktów. Norma określa 5 klas bezpieczeństwa, które charakteryzuje wysokość spadania elementu o masie 50 kg uderzającego w okno.


 - Pod bezpiecznym skrzydłem

Wszystkie okna dachowe FAKRO posiadają minimum 3 klasę bezpieczeństwa dla całego okna łącznie z szybą. Okna firm konkurencyjnych dostępne na rynku posiadają maksymalnie 2 klasę bezpieczeństwa. Firma FAKRO rekomenduje aby w dachach o kącie nachylenia poniżej 30° stosować okna posiadające co najmniej 3 klasę bezpieczeństwa.
Kominiarz, dekarz lub osoba instalująca antenę na dachu nie wpadnie przez okno, jeżeli przypadkowo nadepnie na skrzydło. Daje to gwarancję bezpiecznego użytkowania budynku.
Coraz częściej słyszy się również o włamaniach do mieszkań i domów. Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa wyposażenie naszych domów staje się coraz cenniejsze. Dlatego naturalna jest chęć ochrony swojego majątku.
Właściciele budynków inwestują w systemy antywłamaniowe zabezpieczające stolarkę pionową, ale często zapominają o oknach dachowych, przez które również można się dostać do pomieszczenia. Dane statystyczne są niepokojące. Wskazują one, że włamań coraz częściej dokonuje się właśnie przez okna dachowe, czego potwierdzeniem są opisywane w mediach wydarzenia w Katowicach. W lipcu 2008 ochrzczony przez media ?człowiekiem - pająkiem? mężczyzna, wchodził do mieszkań (między innymi przez okna dachowe) i głaskał śpiące kobiety.

 - Pod bezpiecznym skrzydłem

Chcąc ograniczyć ilość włamań przez okna dachowe, firma FAKRO wprowadziła nowatorski system wzmacniania konstrukcji okien dachowych topSafe.
W skład systemu topSafe wchodzą: ? innowacyjne rozwiązania mocowania zawiasów (nr zgłoszenia patentowego P-385648). Dłuższe i grubsze wkręty, ukośnie wkręcane w głąb profilu drewnianego skrzydła, zapobiegają wyrwaniu zawiasów i wepchnięciu skrzydła do środka,
? specjalnie wzmocniona konstrukcja drewna i elementów ryglujących (nr zgłoszenia patentowego P-385649, P-386021, P-386866),
? dodatkowy profil stalowy w dolnej części skrzydła utrudniający włamanie przy pomocy narzędzi.

 - Pod bezpiecznym skrzydłem
Okna wykonane w systemie topSafe posiadają podwyższoną odporność na włamanie.
Okna dachowego FAKRO nie da się w łatwy sposób otworzyć, np. poprzez dynamiczne naciśnięcie nogą na górną, zewnętrzną część okna. Nie spowoduje to otwarcia skrzydła czy wyrwania zawiasów.
Można spokojnie spać wiedząc, że w dachu zamontowane są najbezpieczniejsze okna dachowe FAKRO odporne nie tylko na każdą pogodę.
Nikt i nic nas nie zaskoczy.

Fakro
 
 
do góry



Nasze portale



Partnerzy

  Kontakt