Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Okna dachowe ? nieograniczone aranżacje

 - Okna dachowe ? nieograniczone aranżacje
Zastosowanie okien w połaci dachu stwarza wiele możliwości aranżacyjnych, pozwalających stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalną atmosferę i podkreślić grę świateł i cieni. Jednym ze stosunkowo rzadko stosowanych w praktyce rozwiązań jest połączenie kalenicowe - proste w wykonaniu, ale do tej pory niedoceniane przez projektantów czy inwestorów. Okna umieszczone w pobliżu kalenicy połączone są ze sobą za pomocą specjalnego kołnierza (Fot. 1), lub w przypadku gdy chcemy zachować ciągłość rzędu gąsiorów, zastosowane są standardowe kołnierze uszczelniające. Można je łączyć ze sobą w zespoleniach poziomych i pionowych praktycznie bez ograniczeń, wypełniając nawet całą połać dachu. Możliwość zastosowania przyłączy fasadowych zamyka całą kompozycję dając wrażenie otwartości i swobody (Fot. 2).

Widok wysoko zamontowanych okien skłania do postawienia szeregu pytań: Jak je obsługiwać? Jak zaciągnąć roletę? A co w przypadku gdy przy otwartym oknie spadnie deszcz?
Odpowiedzią na te wszystkie pytania jest RotoTronic ? inteligentne okno w dachu. Jedną z zalet okien RotoTronic jest możliwość ich zdalnej obsługi. Sterowanie możliwe jest za pomocą umieszczonego na ścianie przełącznika lub pilota do zdalnego sterowania. Dodatkowo, w standardzie Roto oferuje czujnik deszczu, zlecający automatyczne zamknięcie okna w sytuacji nagłej zmiany pogody. Decydując się na dodatkowe wyposażenie opcjonalne: czujnik światła lub programator z funkcją astro uzyskujemy sterowanie okna i rolet dostosowujące się automatycznie do temperatury, natężenia światła słonecznego lub wiatru. Elektryczne rolety wewnętrzne i /lub zewnętrzne podłączane są bezpośrednio do sterownika zamontowanego fabrycznie w oknie ? odpada konieczność pracochłonnego doprowadzenia zasilania.

 - Okna dachowe ? nieograniczone aranżacje
Fot. 1 Kołnierz do połączeń kalenicowych

 - Okna dachowe ? nieograniczone aranżacje
Fot. 2 Zabudowa połaci dachu wraz z połączeniem kalenicowym i przyłączem fasadowym


Okna Rototronic produkowane są w dwóch wariantach:
-E ? okna z siłownikiem 24V sterowane za pomocą przełączników ściennych (Fot. 3).
-EF ? okna z siłownikiem 24V sterowane drogą radiową za pomocą pilota (Fot. 4).

 - Okna dachowe ? nieograniczone aranżacje
Fot. 3 Okno RotoTronic sterowane za pomocą przełącznika
 - Okna dachowe ? nieograniczone aranżacje


 - Okna dachowe ? nieograniczone aranżacje
Fot. 4 Okno RotoTronic sterowane za pomocą pilota
 - Okna dachowe ? nieograniczone aranżacje


W obydwu wariantach projektując instalację elektryczną należy przewidzieć doprowadzenie zasilania 230V w pobliże każdego okna. W wersji E dodatkowo przewody do wyłączników ściennych sterujących funkcjami okna (zamykanie, roleta wewnętrzna i zewnętrzna). Okno EF jest pod tym względem dużo wygodniejsze ? po podłączeniu do zasilania nie są potrzebne żadne dodatkowe przewody, można od razu przystąpić do programowania pilotów i obsługi okien.
W komplecie z oknami dostarczane są czujniki deszczu z kablem i wtyczką ? aby je zamontować wystarczy osadzić czujnik na kołnierzu i połączyć wtyczką z odpowiednim gniazdem wbudowanego sterownika. Natomiast oddzielnie zamawia się opcjonalne wyposażenie dodatkowe ? rolety, przełączniki, piloty zdalnego sterowania .

Foto: Roto
 
 
do góry



Nasze portale



Partnerzy

  Kontakt