Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Maszyny i urządzenia
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Nowość Festool - pilarka do materiałów izolacyjnych

Czy pilarka może być precyzyjna, szybka, lekka i jednocześnie wielozadaniowa? Od maja 2018 r. w sprzedaży dostępna jest nowa akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240, która spełnia te oczekiwania.

Maszyny i urządzenia - Nowość Festool - pilarka do materiałów izolacyjnych
Niezwykle elastyczna w użyciu: akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 Festool. Fot. Festool GmbH
Opracowane przez Festool urządzenie z akumulatorem 18V gwarantuje szybkie i dokładne wykonanie różnych zadań. Nowa pilarka nadaje się do cięcia materiałów o różnych grubościach:
 • elastycznych materiałów izolacyjnych (włókna mineralne i naturalne),
 • płyt poliuretanowych (PUR/PIR),
 • płyt polistyrenowych (EPS/XPS),
 • twardych włókien mineralnych (włókna drzewne i konopne).

Ponadto połączenie unikatowych zespołów tnących, mocnego silnika EC-TEC, wydajnych akumulatorów, ergonomicznej konstrukcji oraz niewielkiej wagi, znacząco zwiększają wytrzymałość pilarki i, co równie istotne, komfort pracy.

- Nasza akumulatorowa pilarka to system do obróbki materiałów izolacyjnych, jakiego do tej pory nie było - mówi Sławomir Trojan, trener Festool Polska.
Maszyny i urządzenia - Nowość Festool - pilarka do materiałów izolacyjnych
Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 Festool. Fot. Festool GmbH

Jakie są korzyści z takiej innowacji?

W wypadku wełny szklanej i mineralnej używa się głównie standardowego noża do materiałów izolacyjnych. Jednak wraz ze wzrostem grubości materiału jego wydajność i precyzja (zwłaszcza gdy ważne jest zachowanie kąta) maleją. Dlatego fachowcy sięgają po coraz droższe i nieelastyczne urządzenia. Są one ciężkie i duże, a więc mało praktyczne. Te same wady mają powszechnie stosowane narzędzia do obróbki elastycznych materiałów izolacyjnych z włókien naturalnych, jak np. elektryczne piły szablaste typu lisi ogon.

Powyższych ograniczeń pozbawiona jest natomiast akumulatorowa pilarka Festool ISC 240. Wyróżnia ją zasilanie akumulatorowe, które pozwala na cięcie w miejscach bez dostępu do zasilania sieciowego (np. na budowie) i równocześnie gwarantuje pracownikom swobodę ruchu (na dachu, na rusztowaniu, na podłożu). Poza tym niewielka waga narzędzia, gumowane powierzchnie, a także doskonale wyważona konstrukcja zapewniają maksymalny komfort pracy nawet podczas obsługi jedną ręką.

Maszyny i urządzenia - Nowość Festool - pilarka do materiałów izolacyjnych
Cięcie z zachowaniem kątów i gładka powierzchnia umożliwiają łatwe układanie materiałów izolacyjnych i ograniczają liczbę koniecznych poprawek. Fot. Festool GmbH
- Pilarka doskonale się sprawdza, nawet jeśli mamy do czynienia z trudnymi do cięcia elastycznymi materiałami izolacyjnymi z włókien naturalnych, jak miękkie włókna drzewne lub konopne. Dzięki niej obróbka jest szybsza, co z kolei sprawia, że materiały te stają się bardziej interesujące dla rzemieślników i klientów – tłumaczy Sławomir Trojan.

Podsumowując nowa pilarka Festool jest wygodna i lekka, a także szybka i precyzyjna.

Duży plus pilarki to jej wszechstronność

O wyjątkowości nowej pilarki decyduje jej wszechstronność. Brzeszczot o szlifie falistym jest idealny do cięcia elastycznych materiałów izolacyjnych, jak wełna mineralna i włókna naturalne. Z kolei patentem na płyty z poliuretanu i polistyrenu oraz twardą wełnę mineralną jest brzeszczot z zębem rozwartym (i oczywiście skorzystanie ze stołu przystawkowego). System szybkiej wymiany umożliwia rzemieślnikowi wygodną zmianę ostrza w zależności od rodzaju i grubości materiału. Oba brzeszczoty będą dostępne w dwóch wersjach: 240 i 350 mm głębokości cięcia.

Maszyny i urządzenia - Nowość Festool - pilarka do materiałów izolacyjnych
Prowadzenie cięcia przy zastosowaniu szyny prowadzącej i przykładnicy kątowej. Można dzięki temu wykonywać precyzyjne i powtarzalne cięcia z zachowaniem linii prostej i kątów. Fot. Festool GmbH
- Co ważne faliste ostrze minimalizuje pylenie podczas obróbki. Za pomocą adaptera do odsysania do narzędzia można podłączyć odkurzacz mobilny. Ma to szczególnie znaczenie, jeśli tniemy ostrzem z zębem rozwartym, kiedy to powstaje dużo wiórów - zwraca uwagę Sławomir Trojan.

Poza tym w razie potrzeby za pomocą pilarki, szyny prowadzącej i przykładnicy kątowej bardzo szybko można przygotować półstacjonarne miejsce pracy do wykonywania bardzo precyzyjnych zadań.

Wydajna obróbka materiałów izolacyjnych

Znajdujące się już na rynku pilarki mieczowe Univers SSU 200 i IS 330 od Festool są przeznaczone do twardych materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych oraz płyt z poliuretanu i polistyrenu. Precyzyjne cięcia oraz cięcia pod kątem do 60° umożliwia wpust prowadzący w stole z odlewanego pod ciśnieniem aluminium w połączeniu z szyną prowadzącą.

Z kolei nowa akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 to doskonałe uzupełnienie asortymentu Festool. Umożliwia obróbkę elastycznych materiałów z włókien mineralnych oraz naturalnych (głębokość cięcia do 350 mm) i jest wyposażona w akumulatory. Sprawdzi się idealnie podczas:
  Maszyny i urządzenia - Nowość Festool - pilarka do materiałów izolacyjnych
  Brzeszczot o zębie rozwartym nadaje się do szybkiego, dokładnego i mobilnego cięcia PUR/ PIR (twardej pianki poliuretanowej) oraz płyt z polistyrenu (240 i 350 mm). Fot. Festool GmbH
 • izolacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych w drewnianych ramach oraz konstrukcjach nośnych,
 • izolacji dachu pod i między krokwiami przy użyciu wełny mineralnej i włókien naturalnych,
 • izolacji poddasza,
 • izolacji dachu płaskiego przy użyciu PUR i wełny kamiennej,
 • nakładania izolacji z PUR na krokwie,
 • izolacji elewacji przy użyciu wełny mineralnej i szklanej.

Service all inclusive

Aumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 jest oferowana z pakietem Service all-inclusive, obejmującym:
 • 36 miesięcy bezpłatnych napraw,
 • 36 miesięcy ochrony na wypadek kradzieży,
 • 10 lat gwarancji dostępności części zamienne,
 • 15-dniową gwarancję zadowolenia lub zwrot pieniędzy.
Dotyczy to narzędzia, akumulatorów oraz ładowarki. Dalsze informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.festool.pl/serwis

Maszyny i urządzenia - Nowość Festool - pilarka do materiałów izolacyjnych
Idealna na placu budowy: akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 może być wykorzystywana wraz z szyną prowadzącą i przykładnicą kątową. Fot. Festool GmbH
Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 Festool jest dostępna na rynku od maja 2018 r. Więcej informacji na Akumulatorowa-pilarka-do-materiałów-izolacyjnych

Dane techniczne akumulatorowej pilarki do materiałów izolacyjnych ISC 240
18 V

Liczba skoków roboczych: 3000 min-1
Głębokość cięcia: 240 mm und 350 mm
Skok: 26 mm
Przyłącze do odsysania pyłu Ø: 27 mm
Ciężar:
2,5 kg z akumulatorem standard (5,2 Ah)
2,3 kg z akumulatorem compact (3,1 Ah)
1,8 kg bez akumulatora

Źródło: Festool GmbH

 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt