Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

BMI Group - Monier Braas i Icopal razem

W wyniku połączenia Braas Monier i Icopal - jednych z największych i najbardziej prestiżowych marek w branży - powstał międzynarodowy koncern BMI Group, oferujący szeroki zakres rozwiązań dostępnych na rynku pokryć dachowych.

Międzynarodowy koncern BMI Group, powstały na skutek połączenia firm Monier Braas i Icopal, należy do rodziny Standard Industries – globalnej spółki obejmującej wiodące marki branży materiałów budowlanych. Bogate doświadczenie i wiedza obydwu podmiotów pozwolą zaoferować najszerszą na rynku ofertę produktową wraz z bogatym wachlarzem usług dedykowanych dachom skośnym oraz dachom płaskim.
 - BMI Group - Monier Braas i Icopal razem
Firmy Monier Braas i Icopal po raz pierwszy razem zaprezentowały swoje produkty i systemy dachowe na wspólnym stoisku BMI Group w ramach Międzynarodowych Targów Architektury i Budownictwa BUDMA. Fot. Monier Braas

Monier Braas, jako ekspert w rozwiązaniach dla dachów skośnych odpowiada za ten segment w  ofercie BMI Group.  Zgodnie z filozofią marki, dach to nie tylko połać, lecz kompletny system, który powinien spełniać nie tylko walory estetyczne, lecz także gwarantować bezpieczeństwo i niezawodność na lata. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Monier Braas dostarcza zintegrowany system obejmujący dachówki, blachodachówki panelowe, akcesoria dachowe, izolacje i wysokosprawne systemy fotowoltaiczne. Wszystkie produkty Braas są ze sobą w pełni kompatybilne i spełniają wszelkie wymagania zawarte w polskich i europejskich normach. Potwierdzają to wnikliwe badania przeprowadzane każdorazowo przed dopuszczeniem produktów do użytkowania. Uzupełnieniem portfolio produktowego marki jest certyfikacja dekarzy. Dodatkowo Monier Braas oferuje jedyną na rynku Gwarancję Systemową, która zapewnia funkcjonalność całego Systemu Dachowego Braas przez 15 lat.

 - BMI Group - Monier Braas i Icopal razem
Fot. Monier Braas
Bazując na doświadczeniu marki Icopal – specjalisty w dziedzinie hydro i termoizolacji, BMI Group oferuje także najwyższej jakości systemy impregnacyjne i rozwiązania dla dachów płaskich. Icopal dysponuje jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkujących materiały bitumiczne w Europie Centralnej. Firma jest prekursorem działań projakościowych na polskim rynku materiałów budowlanych. Jednym z elementów tej polityki jest poddawanie swoich wyrobów ciągłej ocenie przez niezależną, kompetentną i renomowaną jednostkę – Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Izolacji Budowlanej w Katowicach.

Wiedza oraz zaplecze technologiczne obu firm pozwalają tworzyć wysokiej jakości pokrycia dachowe, wpisujące się w aktualne trendy architektoniczne, w duchu zrównoważonego rozwoju. BMI Group oferuje rozwiązana dla sektorów mieszkaniowych, handlowych, publicznych i infrastrukturalnych.
 - BMI Group - Monier Braas i Icopal razem
Adam Ziółek, Kierownik Marketingu Monier Braas. Fot. Monier Braas
- Utworzenie BMI Group wspólnie z marką Icopal to nowy etap w rozwoju firmy Monier Braas. Liczę, że wykorzystując efekt synergii grupa BMI będzie umacniać się na pozycji lidera w branży pokryć dachowych, dostarczając rozwiązania wyprzedzające potrzeby klientów. To ważny krok, który zbiega się z tegorocznym jubileuszem 25-lecia obecności marki Braas na polskim rynku – mówi Adam Ziółek, Kierownik Marketingu Monier Braas.

Po raz pierwszy firmy Monier Braas i Icopal prezentowały swoje produkty i systemy dachowe na wspólnym stoisku BMI Group w ramach Międzynarodowych Targów Architektury i Budownictwa BUDMA.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Międzynarodowych Targów Architektury i Budownictwa BUDMA: https://www.youtube.com/watch?v=2sfQDYCtHVU
 - BMI Group - Monier Braas i Icopal razem
BMI Group na BUDMIE. Fot. Monier Braas

BMI Group należy do rodziny Standard Industries, która obejmuje wiodące marki specjalizujące się w pokryciach dachowych. Firma powstała w wyniku połączenia Braas Monier i Icopal, czyli jednych z największych i najbardziej prestiżowych marek w branży. Dorobek i doświadczenie obydwu pozwolił stworzyć niezwykle bogatą ofertę usług oraz produktów służących do montażu i impregnacji pokryć dachowych.

Braas Monier to firma specjalizująca się w dachach spadzistych. Ogromna wiedza marki sprawiła, że to właśnie Braas odpowiada za ten segment w ofercie BMI Group. Dopracowane technologie, szeroki wybór modeli i powłok oraz gwarancja kompletnego systemu dachowego to zasługa wieloletniego dorobku i dopracowanych rozwiązań. Piękno i bezpieczeństwo, których nie sposób przecenić.

 - BMI Group - Monier Braas i Icopal razem
BMI Group oferuje również szeroki wybór dachów płaskich razem z całą gamą najlepszych rozwiązań. Bazując na doświadczeniu marki Icopal, specjalisty w dziedzinie hydro i termoizolacji, BMI produkuje najwyższej jakości systemy impregnacyjne, szczególnie ważne w przypadku płaskich połaci. Profesjonalne systemy bitumiczne sprawdzą się doskonale zarówno w nowych konstrukcjach, jak i w budynkach remontowanych. Nowoczesne technologie pozwalają na perfekcyjną izolację przy jednoczesnym wykorzystaniu niepalnych, bezpiecznych materiałów.

BMI Group idzie z duchem czasu i odpowiada oczekiwaniom konsumentów. Wymarzony ogród dachowy lub aktywny dach pozwalający podgrzewać wodę energią słoneczną? To nie nierealne marzenie, lecz oferta, którą pewnie, skutecznie i nowocześnie zrealizuje BMI Group. Najciekawsze rozwiązania są w zasięgu ręki.

 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt