Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Okno w dachu
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Jakie okno zamontować na płaskim dachu

W dachu o nachyleniu mniejszym niż 15 stopni nie można zamontować typowego okna połaciowego. Do płaskich dachów przeznaczone są specjalne okna.

Okno w dachu - Jakie okno zamontować na płaskim dachu
Fot. Velux
Kilka rodzajów okien przeznaczonych do montażu na płaskim dachu oferuje m.in. firma VELUX. Są produktem do dachów o kącie nachylenia 0-15°. Mają profile z PVC o wysokiej izolacyjności, ich wewnętrzna część jest pokryta łatwym do czyszczenia materiałem. Jest kilka modeli do wyboru:
  • Płaski moduł szklany można montować go w dachach o kącie nachylenia do 5 do 15 stopni. Jest mało widoczny, idealnie łączy się z powierzchnią dachu, nadając mu elegancki wygląd. Szyba zespolona energooszczędna ze szkłem klejonym od wewnątrz zapewnia optymalne parametry energetyczne. Szyby są wyposażone w powłokę łatwo zmywalną, dzięki czemu gromadzące się na nich zanieczyszczenia są rozpuszczane, a następnie spłukiwane przez deszcz. Wersja otwierana elektrycznie jest wyposażona w system VELUX INTEGRA®, który umożliwia zamykanie i otwieranie okna za pomocą panelu dotykowego. Płaski moduł szklany można dodatkowo wyposażyć w roletę plisowaną lub zaciemniająco-izolującą.
  • Sferyczny moduł szklany – można montować go nawet w całkowicie płaskich dachach o kącie nachylenia od 0 do 15 stopni. To okno wykonane w technologii CurveTech, co oznacza, że szkło jest lekko zakrzywione. Dzięki temu woda, liście i inne zanieczyszczenia łatwo spływają z szyby. Hartowane szkło o grubości od 4 do 6 mm jest odporne na zarysowania. Moduł można montować w oknach do płaskiego dachu w wersji nieotwieranej (VELUX CFP) i otwieranej elektrycznie (VELUX CVP), również w wariancie antywłamaniowym. Sferyczny moduł szklany można także wyposażyć w markizę, roletę zaciemniająco-izolującą lub plisowaną.
  • Kopuła – montuje się na dachach o kącie nachylenia od 0 do 15 stopni. Kopuła jest wykonana z tworzywa akrylowego lub poliwęglanowego, odpornych na działanie warunków atmosferycznych, takich jak grad czy marznący śnieg. Oferowana w wersji przeźroczystej i matowej. Pod kopułą montuje się okno z profilami PVC o wysokiej izolacyjności, z energooszczędnym pakietem szybowym. Ten duet doskonale wycisza pomieszczenia. Okna dostępne są w wersji otwieranej elektrycznie, manualnie lub nieotwieranej. Można je dodatkowo wyposażyć w markizę, roletę zaciemniająco-izolującą lub plisowaną.
  • Okno oddymiające – może być montowane w dachach o kącie nachylenia od 0 do 15 stopni. Wygląda jak typowe okno do dachu płaskiego, ale ma specjalną funkcję. Podczas ewentualnego zagrożenia pożarem, skrzydło podnosi się automatycznie na 50 cm i wypuszcza z budynku dym i szkodliwe gazy. Montuje się je głównie na klatkach schodowych czy w przedsionkach. Na co dzień takie okna dają możliwość wentylowania domu – w takiej sytuacji okno może być otwarte na wysokość 15 cm. Okna oddymiające posiadają klasę odporności ogniowej AA oraz certyfikat zgodny z normą EN 12101-2.
  • Okno wyłazowe – montowane w dachach o kącie nachylenia od 0 do 15 stopni, umożliwia wychodzenie na dach. Otwiera się go ręcznie do kąta 60 stopni. Okno z profilami PVC ma podwójny energooszczędny pakiet szybowy, przy czym dla zwiększenia bezpieczeństwa szyba od wewnątrz jest klejona. Okno można wyposażyć w przezroczystą lub matową kopułę. Jest wykonana z bardzo odpornego tworzywa akrylowego lub poliwęglanowego, jej kształt ułatwia utrzymanie okna w czystości.

Więcej o oknach na dachy płaskie na: http://www.velux.pl/produkty/okna-do-plaskiego-dachu

Okno w dachu - Jakie okno zamontować na płaskim dachu
Fot. Velux
 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt