Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Konferencja Legal Building – prawne i techniczne aspekty świadczenia usług budowlanych za granicą

Jak wygląda procedura oddelegowania pracowników budowlanych za granicę, do krajów UE, z Polski i krajów nienależących do Unii? Jaki może być maksymalny okres oddelegowania? Czy każdy pracownik może zostać oddelegowany? Czym jest sekretariat socjalny i w czym może pomóc? Do jakich konfliktów może dojść na budowie? Jakie są narzędzia prawne przy ściąganiu wierzytelności?

 - Konferencja Legal Building – prawne i techniczne aspekty świadczenia usług budowlanych za granicą

Prawne i techniczne aspekty związane z delegowaniem przez firmy budowlane pracowników do pracy na budowach za granicą budzą wiele pytań i wątpliwości. Rozwiązania tych i podobnych problemów zaproponują eksperci – prelegenci pierwszej w Rzeszowie Konferencji Legal Building, która odbędzie się 12 października br. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego. Początek o godz. 9.

Konferencja Legal Building przeznaczona jest dla przedstawicieli polskich firm budowlanych, które chcą świadczyć swoje usługi za granicą lub już realizują zagraniczne zlecenia, a więc już delegują lub będą delegować pracowników do pracy na budowach za granicą.

Główne cele konferencji to:

  • uwrażliwienie firm na problemy związane z oddelegowaniem pracowników za granicę oraz na kwestię dbałości o legalność dokumentów na budowach
  • przekazanie uczestnikom wiedzy na temat nowych regulacji prawnych w sektorze budowlanym
  • przygotowanie przedsiębiorców do kontroli na budowie
  • umożliwienie nawiązania kontaktów pomiędzy firmami zlecającymi z Europy Zachodniej, a firmami z Polski

Prelegentami będą m.in. mecenas Michał Drab - adwokat Izby Adwokackiej w Brukseli oraz Kancelarii Adwokackiej Drab&Co; Hugues Thibaut - prawnik specjalizujący się w prawie europejskim, szef działu międzynarodowej Group S z Brukseli; Joanna Torbe - adwokat specjalizujący się w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych oraz prawie karnym, a także Christoph Napiórkowski, adwokat z Niemiec, specjalista do spraw windykacji, posiadający wieloletnie doświadczenie w kwestiach doradztwa prawno-gospodarczego związanych z niemiecko-polskimi transgranicznymi relacjami biznesowymi. Na konferencji będą obecni także eksperci z zakresu prawa budowlanego, warunków pracy za granicą, wymogów technicznych  i prawnych wobec podwykonawców.

Organizatorem konferencji jest firma KFE Holding sp. z o.o., która wspiera polskie firmy budowlane w eksporcie ich usług do krajów Unii Europejskiej.

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

Ponieważ:
  • stworzy ona możliwości nawiązania kontaktów z firmami budowlanymi z Belgii, Francji i Niemiec
  • wzbogaci uczestników o wiedzę dotyczącą zasad delegowania pracowników z Polski i Ukrainy
  • umożliwi nawiązanie wartościowych kontaktów w branży budowlanej (wykonawcy, zleceniodawcy, dostawcy materiałów i usług itp. )

Konferencje Legal Building odbywają się cyklicznie w różnych miastach Europy - w Belgii, Luksemburgu, Francji, Niemczech, Portugalii oraz Polsce. Łączą teorię z praktyką w  stosowaniu  przepisów ustawowych i wykonawczych oraz promują legalność w sektorze budowlanym. Coraz częstsze zmiany w unijnych przepisach dotyczących delegowania pracowników i eksportu usług  skłoniły pomysłodawców konferencji do organizacji seminariów szkoleniowych z tego zakresu.

Zgłoś się już dziś

Udział w konferencji jest odpłatny. Bilety są już w sprzedaży. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września br. Cena biletu: 1 065 zł (netto).

Źródło: www.legalbuilding.eu

 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt