Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX

Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać, wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX z nowej kolekcji „Więcej przestrzeni”. Kategoria obejmuje lukarnę, balkon dachowy, okno balkonowe oraz elementy doświetlające.

 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Kolekcja "Więcej przestrzeni" firmy Velux obejmuje lukarny, balkony dachowe, okna balkonowe oraz elementy doświetlające. Fot. Velux
Firma VELUX od lat tworzy innowacyjne standardy i rozwiązania dla poddaszy. Tym razem proponuje nową kolekcję produktów, która nie tylko zadba o przyjazny klimat wnętrza, ale również stworzy wrażenie jeszcze większej przestrzeni w pokojach pod dachem. Produkty tej kategorii można wykorzystać zarówno w nowych budynkach, jak i przy remontach i adaptacjach.

- Kolekcja „Więcej przestrzeni” to kolejny dowód na to, że firma VELUX jest pionierem innowacyjnych rozwiązań.  Przygotowując produkty myślimy przede wszystkim o tym, jak jeszcze możemy poprawić jakość życia mieszkańców poddasza, poprzez wykorzystanie okien dachowych. Nowa kolekcja daje użytkownikom bardzo duże możliwości. W każdym pomieszczeniu mogą zastosować inne rozwiązanie i cieszyć się nieograniczonym widokiem, ciekawą aranżacją i wnętrzami pełnymi światła i świeżego powietrza – podkreśla Jakub Bogacz, dyrektor marketingu firmy VELUX.

Lukarna VELUX - zyskaj więcej przestrzeni

To nowe, innowacyjne rozwiązanie firmy VELUX, które jest atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnej lukarny. Okna dachowe montowane są w cztero - lub sześcio – elementowe zestawy, dzięki wykorzystaniu gotowego kompletu wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych. Od zewnątrz całość wygląda bardzo estetycznie i uatrakcyjnia bryłę budynku. Dla mieszkańców poddasza największa różnica zauważalna jest jednak od środka pomieszczenia, które zyskuje dużo więcej przestrzeni i nabiera nowoczesnego charakteru. Co więcej, okna zamontowane z wykorzystaniem lukarny VELUX, zapewniają nieograniczony widok na zewnątrz i doprowadzają do pomieszczenia jeszcze więcej światła i świeżego powietrza.

 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Lukarna Velux. Fot. Velux
Lukarna VELUX daje użytkownikom bardzo dużą elastyczność, gdyż w zestawy można łączyć dowolne okna dachowe. Dla ochrony przed słońcem, można wyposażyć je w akcesoria: rolety wewnętrzne, dostępne w wielu typach i kolorach oraz markizy, chroniące pomieszczenie przed nagrzewaniem, ale nieograniczające widoku na zewnątrz i dostępu światła. Dla jeszcze większego komfortu, warto zdecydować się na system sterowania elektrycznego VELUX INTEGRA®. Rozwiązanie działa na zasadzie fal radiowych, dlatego oknem można operować z dowolnego miejsca w domu. Dotykowy panel sterowania ma praktyczne programy użytkowe, dzięki którym można np. zaprogramować wietrzenie wnętrza lub zamykanie rolet po zmroku, a odsłanianie o świcie.

Balkon na poddaszu – otwórz się na świat

Kolejne produkty z nowej kolekcji, to balkon dachowy i okno balkonowe. Można zastosować je zarówno w małym mieszkaniu, jak i dużym apartamencie.

Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio, to specjalne okno, które w kilka chwil można przekształcić w niewielki balkon. Mechanizm jest bardzo prosty – górną część unosi się do kąta 45°, dolna z barierkami po bokach wysuwa do przodu. Co więcej, balkon jest tak duży, że swobodnie mogą korzystać z niego dwie osoby równocześnie. Większy rozmiar to także lepszy widok na zewnątrz oraz więcej światła. Jako meble balkonowe posłużą sofy i krzesła z salonu, a domowe kwiaty ustawione pod oknem nacieszą się słońcem. Rozwiązanie polecane jest do poddaszy bez ścianki kolankowej.
 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Balkon dachowy Velux GDL. Rys. Velux
 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Balkon dachowy Velux GDL. Fot. Velux

Jeśli zależy nam na małym tarasie całkowicie na zewnątrz, to możemy rozważyć drugie rozwiązanie - okno balkonowe VELUX GEL. W tym wypadku zestaw elementów okiennych umożliwia wyjście na taras, który można stworzyć w istniejącej konstrukcji dachu. Okno balkonowe sprawdzi się w domach jednorodzinnych ze ścianką kolankową, gdzie dobrym pomysłem jest dobudowanie niezależnej konstrukcji zewnętrznej. Co ważne, okna balkonowe można łączyć w zestawy z innymi oknami dachowymi i w ten sposób stworzyć jeszcze większe przeszklenie.
 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Okno balkonowe VELUX GEL - taras o niezależnej konstrukcji zewnętrznej, ze ścianką kolankową.
 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Okno balkonowe VELUX GEL. Okna można łączyć w dowolne zestawy, które posłużą za wyjście na taras. Fot. Velux
 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Okno balkonowe VELUX GEL - taras w konstrukcji dachu. Konstrukcja bez ścianki kolankowej.
 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Taras w konstrukcji dachu z zastosowaniem VELUX GEL. Rozwiązanie możliwe do zastosowania na poddaszu w starych kamienicach. Fot. Velux

Elementy doświetlające – wypełnij wnętrze światłem

Ostatnią grupą produktów z nowej kategorii są dodatkowe elementy doświetlające. Umożliwiają one atrakcyjne przedłużenie okna w dół i zapewniają jeszcze szerszy widok – nawet do samej podłogi. W pomieszczeniach ze ścianką kolankową można zastosować otwierane uchylnie pionowe okno kolankowe (VELUX VFE) lub nieotwierany element pionowy (VELUX VIU). Do poddaszy bez ścianki kolankowej przeznaczone są dolne elementy doświetlające (VELUX GIL lub GIU), które montowane są pod tym samym kątem, co okno zainstalowane powyżej. Okna z elementami doświetlającymi warto łączyć w zestawy - montować obok siebie lub jedno nad drugim, by doprowadzić do wnętrza jeszcze więcej światła.
 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Okno dachowe VELUX GPU, połączone z otwieranym uchylnie pionowym oknem kolankowym VELUX VFE. Fot. Velux
 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Okno dachowe VELUX GPU z elementem doświetlającym VELUX GIU. Do poddaszy bez ścianki kolankowej. Fot. Velux
 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Okno dachowe z elementem doświetlającym VELUX VIU. Nieotwierany element pionowy można zastosować na poddaszach ze ścianką kolankową. Fot. Velux
 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Okna dachowe VELUX GPU, połączone z dolnym elementem doświetlającym VELUX GIU. Do poddaszy bez ścianki kolankowej. Fot. Velux
 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Okno dachowe VELUX GGL i element doświetlający VELUX GIL - do poddaszy bez ścianki kolankowej.  Fot. Velux
 - Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX
Okno dachowe VELUX GGL z elementem doświetlającym VELUX GIL. Do poddaszy bez ścianki kolankowej. Fot. Velux

Montaż produktów VELUX z kolekcji „Więcej przestrzeni” nie wymaga dużego nakładu pracy. Warto rozważyć te rozwiązania, gdy planujemy remont lub adaptację poddasza. Niezależnie od tego, które produkty wybierzemy możemy wiele zyskać. I nie chodzi tylko o walory estetyczne, lecz przede wszystkim o jakość i komfort mieszkania.

Więcej informacji na stronie: http://www.velux.pl/produkty/okna-dachowe/wiecej-przestrzeni

 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt