Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dachy skośne
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Blachodachówka panelowa MODUS – idealna na strome dachy

Na skomplikowanych konstrukcjach dachowych układanie blachodachówki w arkuszach wymaga ich uciążliwego przycinania. O wiele łatwiej, szybciej, a także bezpieczniej jest stosować blachodachówki panelowe. Sprawdzonym i polecanym przez dekarzy rozwiązaniem jest blachodachówka MODUS firmy Blachy Pruszyński.

Dachy skośne - Blachodachówka panelowa MODUS – idealna na strome dachy
Blachodachówka panelowa MODUS. Fot. Blachy Pruszyński
Blachodachówka MODUS jest eleganckim i trwałym pokryciem dachowym, które z powodzeniem może być wykorzystywane do krycia wszystkich rodzajów dachów stromych, można ją już układać na dachach o nachyleniu 9°. Idealnie sprawdzi się jako pokrycie dachów o skomplikowanej połaci. Łącząc w sobie tradycję z nowoczesnością znajduje zastosowanie przy budowie domów jedno- i wielorodzinnych, budynków gospodarczych, obiektów sakralnych, czy też renowacji starych dachów. Blachodachówka MODUS profilowana jest z blachy obustronnie ocynkowanej i powlekanej kilkoma warstwami lakieru, co gwarantuje jej długowieczność. Pokrycie dostępne jest w powłokach połysk i matowy z 10-letnią gwarancją oraz PURMAT z 30-letnią gwarancją.

Pokrycie dachowe dopasowane do potrzeb

Blachodachówka MODUS dostępna jest w postaci jedno- i dwumodułowych paneli o niewielkich wymiarach (1179 x 350 mm), a nie w postaci tradycyjnych arkuszy. Z tego powodu znacznie łatwiej dopasować ją do kształtu dachu, co ułatwia jej montaż, a także wpływa na znaczną redukcję odpadów. Blacha panelowa pakowana jest w pakiety, usprawnia to jej transport na budowę, rozładunek oraz ewentualne magazynowanie. Dużym udogodnieniem dla dekarzy jest również to, że blachodachówka MODUS wyposażona jest w gotowe otwory montażowe umiejscowione tak, aby zamaskować użyte do mocowania wkręty. Inny wyczuwalny atut to fakt, że odcinana jest po krawędzi. Rozwiązanie to zapewnia doskonałe przyleganie kolejnych paneli i umożliwia ich montaż na specjalnej listwie startowej bez widocznych łączników.

Kolejną zaletą blachodachówki MODUS jest jej niewielki ciężar. Należy do najlżejszych materiałów pokryciowych - 1 m² waży około 4,7 kg. - To duże ułatwienie dla dekarza, ponieważ układanie blachodachówki MODUS nie wymaga wykonywania ciężkiej więźby dachowej. Ciężar pokrycia ma również istotne znaczenie w przypadku renowacji starych dachów, gdyż przy wymianie na lekkie blachodachówki nie trzeba jej wzmacniać, o ile jest w dobrym stanie – mówi Jan Grycuk, dekarz z wieloletnim doświadczeniem, właściciel firmy Przedsiębiorstwo Budowlane Nowy Dach Białystok.
Dachy skośne - Blachodachówka panelowa MODUS – idealna na strome dachy
Blachodachówki panelowe MODUS. Fot. Blachy Pruszyński

MODUS – bezpieczny i łatwy montaż

Blachodachówka MODUS została pozytywnie przyjęta przez środowisko dekarzy, którzy chwalą sobie sposób montażu, pasowanie modułów, końcowy efekt pokrycia, a także bezpieczną pracę z materiałem pokryciowym, gdyż zaprojektowana jest tak, aby ograniczyć ryzyko skaleczenia. Wykonawcy powinni jednak unikać ostrych krawędzi i narożników, a blachodachówkę przenosić trzymając za specjalnie podgiętą przednią krawędź. - Transport blach modułowych na budowę, jak i na dach, nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ani wielu pracowników, wystarczą dwie osoby – twierdzi Jan Grycuk. – Niewielkie wymiary blachodachówki panelowej pozwalają ograniczyć straty materiałowe, a dzięki modułowemu systemowi montażu unikniemy błędów związanych z niedokładnym pomiarem połaci.

Kolejność układania modułów jest dowolna. Z reguły montaż rozpoczyna się od okapu (moduł powinien wystawać poza okap około 40-45 mm) i układa blachę rzędami w stronę kalenicy. Część ekip dekarskich stosuje odwrotną kolejność, gdyż ułatwia im to poruszanie się na dachu. Nie ma znaczenia, czy moduły będą montowane w poziomie od strony lewej do prawej, czy odwrotnie. Czasem na wybór miejsca rozpoczęcia montażu ma wpływ stopień skomplikowania kształtu połaci oraz istniejące na dachu „przeszkody”, na przykład okna połaciowe, lukarny, kominy. W takich sytuacjach bez większych problemów można rozpocząć układanie pokrycia od tych miejsc. Pozwoli to dopasować materiał do szerokości lub długości połaci ograniczając konieczność cięcia blachy. - Wykorzystanie blachodachówek panelowych to jeden z najszybszych sposobów na wykonanie pokrycia. Modus jako symetryczne pokrycie umożliwia montaż pokrycia od dowolnej strony oraz wykonywanie niewidocznych zakładów pionowych - mówi Jan Grycuk. - Możliwość układania od kalenicy to istotna cecha ze względu na bezpieczeństwo pracy dekarzy, znacznie ograniczenie chodzenia po pokryciu dachowym, a także możliwość składowania na łatach. Co ważne, firma Blachy Pruszyński oferuje do wszystkich blachodachówek niezbędne akcesoria: wkręty, gąsiory i inne obróbki blacharskie, taśmy uszczelniające, farby zaprawkowe oraz blachy płaskie do wykonania nietypowych obróbek dekarskich.

Na wysoką ocenę estetyki produktów Pruszyński ma wpływ dostępność bogatej kolorystyki i różnorodność powłok ochronnych. Podstawowa paleta zawiera 25 barw, a zastosowana technologia barwienia zapewnia produktom odporność na fotochemiczne procesy starzenia się co oznacza wieloletnią trwałość koloru.

Więcej informacji na www.pruszynski.com.pl i www.dachtwoichmarzen.pl

 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt