Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości z FAKRO

W dniach 24-25 kwietnia firmę FAKRO, czołowego producenta okien dachowych, odwiedziła młodzież z powiatu krakowskiego. Prawie stu uczniów szkół ponadgimnazjalnych przyjechało do Nowego Sącza zobaczyć jak globalne firmy funkcjonują od kuchni.

 - Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości z FAKRO
Fot. Fakro
Wizyta studyjna w firmie FAKRO odbyła się w ramach projektu, „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”.  FAKRO silnie angażuje się w kształcenie zawodowe młodzieży. Z inicjatywy firmy powstało kilka klas o profilu dekarskim. FAKRO zadeklarowało także współpracę przy tworzeniu podstawy programowej oraz kształcenia praktycznego młodzieży w kierunku zawodu montera stolarki budowlanej. Edukacyjne działania FAKRO korespondują z ideą projektu.

To już piąta edycja programu. - Uczniowie mają bardzo dużo teorii w szkole, natomiast szkoła bardzo rzadko spotyka się z prawdziwym biznesem. To sprawia, że młodzi ludzie mają duże problemy z wyborem ścieżki kariery zawodowej. Nasz program ma im to przybliżyć i pomóc podjąć decyzje związane z ich zawodową przyszłością (…) pokazać, że sukces jest możliwy także i tu, w Polsce – tłumaczy Piotr Rogoziński, koordynator programu.

Podczas wizyty w firmie FAKRO młodzież miała okazję poznać historię firmy FAKRO, zobaczyć jak powstają okna dachowe, a także zapoznać się z działalnością założonej przez prezesa FAKRO, Ryszarda Florka, Fundacji Pomyśl o Przyszłości. - Cieszymy się, że takie projekty jak Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości są w Polsce realizowane. Młodzież to przyszli wyborcy, pracownicy i konsumenci. Spotkania z realnym biznesem są dla nich informacją, że nie trzeba emigrować, żeby znaleźć dobrą i rozwijającą pracę – wyjaśnia Bożena Damasiewicz, Prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

 - Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości z FAKRO
Fot. Fakro
- Przede wszystkim młodzieży spodobało się, że FAKRO to firma nowoczesna. - Nie zdawali sobie sprawy, że w Polsce powstają produkty o tak dobrej jakości. Bardzo podobało im się miejsce pracy, warunki jakie firma stwarza pracownikom. Z drugiej strony podoba się  młodzieży dynamika rozwoju tego przedsiębiorstwa – przedstawia Piotr Rogoziński.

Projekt Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości doskonale wpisuje się w filozofię firmy FAKRO. - Zatrudniamy dzisiaj ponad 3000 osób, firma stale się rozwija, wprowadza na rynek kolejne produkty. Wizyta młodzieży w naszej firmie jest świetną okazją do zapoznania się z ofertą FAKRO jako przyszłego pracodawcy i nawiązania relacji. Udział w takim programie pomaga kandydatom do pracy zrozumieć zasady jakie rządzą biznesem i dużo łatwiej jest im pracować i angażować się w rozwój firmy – wyjaśnia Halina Podgórny, Dyrektor ds. Personalnych FAKRO.

 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt