Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!

Postaw na gwarancję pewnego dachu i wszystkich elementów konstrukcyjnych! Zabezpiecz drewno przed działaniem organizmów osłabiających jego strukturę i wybierz TYTAN Professional Impregnat do drewna z linii NW. Do wyboru, w zależności od naszych potrzeb mamy trzy impregnaty:  Impregnat do więźby dachowej NW, do drewna konstrukcyjnego NW oraz najbardziej wydajny i uniwersalny impregnat NW, wszystkie dostępne w  koncentracie.

 - Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!
Profesjonalne impregnaty do drewna z lini NW Tytan Professional. Fot. Selena
Elementy drewnianej więźby dachowej zaatakowane przez szkodniki i grzyby stopniowo tracą twardość, właściwości techniczne i wytrzymałość mechaniczną. Do prawidłowego zabezpieczania więźby dachowej musisz używać więc środków głęboko wnikających w drewno oraz chroniących przed grzybami i owadami. Produkty TYTAN ProfessionalImpregnat do drewna NW oraz Impregnat do więźby dachowej i drewna konstrukcyjnego NW, zawierają środki biobójcze i trwale wiążą się z drewnem, zapewniając długoletnią ochronę.

Czym jest impregnacja?

To nasycanie drewna, papieru, wyrobów włókienniczych, skóry i innych materiałów środkami zabezpieczającymi przed szkodliwym działaniem takich czynników jak  grzyby czy owady, techniczne od wody, ognia itp. W dachu impregnacji poddaje się drewno tworzące konstrukcję, ale też sporadycznie występujące, głównie regionalnie pokrycia z gontów drewnianych. Impregnacja drewna, której podstawowym zadaniem jest przedłużenie jego trwałości,  to najbardziej powszechna metoda zabezpieczania przed korozją biologiczną i ogniem. Jeżeli przystępujesz do budowy dachu musisz wiedzieć w kontekście ochrony dwie rzeczy: Jakim preparatem zaimpregnować więźbę oraz jaką zastosować metodę aby była skuteczna.

Profesjonalna impregnacja - Czym zaimpregnować więźbę i inne elementy drewna konstrukcyjnego?

Impregnaty  do drewna z linii NW TYTAN Professional chronią  drewno przed owadami i grzybami. Mogą być stosowane zarówno do drewna znajdującego się pod zadaszeniem, jak i na zewnątrz. Preparat szybko i głęboko wnika w strukturę drewna, gwarantując zabezpieczenie nawet na głębokości 5 mm (przy kąpieli w roztworze roboczym koncentratu). Impregnat nie zawiera agresywnych chlorków ani soli miedzi, dzięki czemu koncentrat, ani nasączone nim drewno nie powodują korozji stalowych łączników więźby.

Każdy z  preparatów-koncentratów ma charakterystyczny indywidualny, zielony kolor, ale pamiętaj, że w tym przypadku barwnik wskazuje jedynie na zabezpieczenie drewna i pełni funkcję informacyjną i kontrolną.  Impregnat w wersji bezbarwnej możesz stosować np. pod kolorowe farby dekoracyjne.
 - Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!
Tytan Professional – Impregnat do drewna NW - koncentrat. Fot. Selena
 - Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!
Impregnat do drewna konstrukcyjnego NW. Fot. Selena
 - Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!
Impregnat do więźby dachowej NW Tytan Professional. Fot. Selena

Do zabezpieczania drewnianych komponentów budowlanych znajdujących się pod zadaszeniem polecamy Impregnat do Więźby Dachowej TYTAN Professional. Dostępny również w formie koncentratu, w kolorze ciemnozielonym, który barwi drewno konstrukcyjne na taki sam kolor.
Preparat jest bardzo wydajny, a zalecane rozcieńczenie z wodą wynosi 1:9.

Najwyższe parametry wydajności osiąga jednak Impregnat do drewna NW Tytan Professional. Niezależnie od rozcieńczenia, wymagana dawka to 20 g koncentratu na 1m2 drewna, co oznacza  że z 5 litrów koncentratu możesz ochronić pod dachem nawet do 250 m2  drewna klasy I.

Sposób aplikacji - Jaką zastosować metodę aby była skuteczna?

Impregnat możesz aplikować przez natrysk, malowanie oraz kąpiel. Najlepszy efekt impregnacji drewna uzyskasz, stosując metodę namaczania kawałków elementów drewnianych. Długość kąpieli zależy od grubości elementów i stopnia ich wilgotności. Prawidłowo sezonowane, suche drewno nie wymaga długiego nasączania – zalecany czas kąpieli wynosi od 30 minut do 3 godzin. Wilgotność drewna zapewniająca optymalną penetrację impregnatu wynosi około 25-28%.

Pamiętaj, że barwnik dodawany do impregnatu jest tylko wskaźnikiem malowania i nie posiada żadnych właściwości biobójczych i może ulec po dłuższym czasie użytkowania wypłukaniu.

Na przekroje powstałe przez cięcie elementów wcześniej zaimpregnowanych, preparat najlepiej nanoś przy pomocy pędzla. Stosuj się do zalecanych dawek: 20 g dla Impregnatu do drewna NW Tytan Professional oraz odpowiednio 40 / 43 g koncentratu dla Impregnatu do Drewna konstrukcyjnego  i Więźby Dachowej NW Tytan Professional. Zaimpregnowane elementy musisz chronić przed opadami atmosferycznymi do momentu utrwalenia środka w drewnie, tj. minimum 48 godzin.

Pamiętaj, że po impregnacji drewna musisz je odpowiednio przesezonować, czyli pozwolić na wyparowanie całej wody, tak żeby składniki biobójcze mogły się uwolnić i odpowiednio spenetrować strukturę drewna.  Dodatkowo przestrzegaj zaleceń producenta, czytaj karty techniczne i …

Ciesz się pięknym i mocnym drewnem przez wiele lat!

 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt