Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Polacy remontują latem

W wakacje remontujemy na potęgę. Często bez pomocy fachowców, własnymi rękami i nierzadko przeznaczając na ten cel sporą część letniego urlopu oraz posiłkując się kredytem. Wakacyjne remonty i prace wykończeniowe zaplanowało w tym roku aż 41 procent Polaków[1].

 - Polacy remontują latem
Fot. Warsaw Build
Lato jest zdaniem Polaków najlepszą porą roku zarówno na kapitalny remont, jak i mniejsze prace renowacyjne czy wykończeniowe. Pogoda sprzyja, a przede wszystkim można wreszcie wysłać domowników na wczasy lub do rodziny, co znacznie przyspiesza i ułatwia prace.

Co i za ile remontują Polacy

Najczęściej remontujemy kuchnie (28%), w dalszej kolejności sypialnie i salony (15%) – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie marki Hotpoint[2]. Wśród bardziej zaawansowanych prac remontowych, wymagających specjalistycznej wiedzy i kwalifikacji króluje wymiana/przeróbka elektryki (45% ankietowanych). W dalszej kolejności Polacy zgłaszają zapotrzebowanie na remont instalacji wodno-kanalizacyjnej (30%) oraz wymianę instalacji c.o. ( 25%).[3]

Lubimy remonty kompleksowe – najchętniej w wielu (minimum czterech) pomieszczeniach na raz i na powierzchni powyżej 40 m2. Chcemy przy tym zakończyć prace jak najszybciej. W tym celu jesteśmy gotowi nawet się zadłużyć – jak podaje BIK, prawie co czwarta pożyczka zaciągnięta w tym roku przez Polaków zostanie przeznaczona właśnie na remont[4].
 - Polacy remontują latem
Fot. Warsaw Build

Gdzie kupują Polacy?

Oceny ekspertów znajdują potwierdzenie w sondażu przeprowadzonym wśród wykonawców i klientów indywidualnych przez organizatorów Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build. Wynika z niego, że zakupy w sklepie budowlanym co najmniej raz w miesiącu robi blisko 70 procent ankietowanych. Najchętniej w dużych, sieciowych marketach budowlanych takich jak Leroy Merlin (15,8 proc.) czy OBI (13,4 proc.). Na decyzje zakupowe wpływa już nie tylko niska cena (jak deklaruje 14,3 proc. ankietowanych), ale w równym stopniu szeroka oferta (14,5 proc.), odległość od miejsca zamieszkania czy budowy (14,2 proc.) oraz fachowa obsługa (13,6 proc. głosów). - Specyficzne decyzje dotyczą zakupu okien i drzwi – mówi Anna Rabiej, Dyrektor Targów Warsaw Build. - Ani konsumenci, ani fachowcy nie chcą ich kupować w marketach. Z naszych badań wynika, że blisko 60 proc. ankietowanych po okna i drzwi wybierze się jednak do specjalistycznego sklepu, hurtowni lub składu budowlanego.

Zmieniające się oczekiwaniach Polaków i aktualne wyzwania rynku materiałów budowlanych i wykończeniowych będą  jednym z tematów IV Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build, które odbędą się w Warszawie w dniach 16−18 listopada 2016 r. O nowych trendach opowiedzą liczni goście, uczestnicy i paneliści, będzie też można zobaczyć nowości produktowe z zakresu okna i drzwi, konstrukcje i wyposażenie wnętrz z polski i krajów zagranicznych.


[1] źródło: Badanie PAYBACK Opinion Poll 2016
[2] źródło: Badanie Hotpoint 2016
[3] źródło: www.oferteo.pl
[4] źródło: Badanie ARC Rynek i Opinie na zlecenie Biura Informacji Kredytowej

 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt